Rajono lengvaatlečiai M.Saldukaitis, E.Rūkas, A.Teletnikovas, N.Markauskas ir M.Striokas su treneriu V.Miliausku (trečias iš kairės).
Alfredo PLIADŽIO nuotr.

Sportas

Šaškininkai žaidynėse – antri

Iš šeštadienį Raseiniuose vykusių Lietuvos kaimo seniūnijų sporto žaidynių mūsų rajonui atstovavę šaškininkai grįžo su gera nuotaika. Jie užėmė antrą vietą.

Žaidynėse dalyvavo 29 šalies seniūnijų šaškininkų komandos. Mūsų rajonui atstovavo Kybartų seniūnija.

Komandos nariai: Konstancija Brovkienė, Algimantas Mazetis ir Pranas Jurkūnas, surinkę 14 taškų, žaidynėse užėmė antrą vietą ir buvo apdovanoti sidabro medaliais bei diplomais.

Geriausiai pasirodė Aukštadvario seniūnijos (Trakų r.) šaškininkai (16,5 tšk.), trečia vieta teko Antazavės seniūnijos (Zarasų r.) atstovams (13,5 tšk.).

Sportininkų pagerbimas, apdovanojimų įteikimas buvo surengtas Palūkščio dvare, esančiame už 20 kilometrų nuo Raseinių.

Medalius sportininkams įteikė Seimo narys Gintautas Mikolaitis, žaidynių dalyvius sveikino ilgametė renginio globėja, žemės ūkio ministrė Kazimiera Danutė Prunskienė.

Vilkaviškiečiai – tarp stipriausių Lietuvos lengvaatlečių

Lietuvos suaugusiųjų lengvosios atletikos čempionate vilkaviškiečiai Nerijus Markauskas ir Egidijus Rūkas iškovojo tris medalius.

Lietuvos suaugusiųjų čempionatas, kuris liepos 18–19 dienomis vyko Kaune, yra pagrindinės vasaros sezono varžybos. Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės nariams tai buvo paskutiniai startai prieš išvykstant į olimpiadą Pekine.

Teisę startuoti kartu su pajėgiausiais šalies lengvaatlečiais buvo iškovoję penki mūsų rajono atstovai. Geriausiai sekėsi Nerijui Markauskui, kuris 5000 m bėgimo rungtyje iškovojo sidabro medalį, o dvigubai ilgesnę distanciją (10 000 m) baigė trečias ir pasipuošė bronza. Tai jau ne pirmieji Nerijus medaliai Lietuvos suaugusiųjų čempionate. Tarp prizininkų šiose distancijose jis pateko ir 2006, ir 2007 metais.

Trečią vietą ir bronzos medalį 5000 m distancijoje laimėjo mūsų rajono komandos narys Egidijus Rūkas. Netoli prizininkų trejetuko jis buvo ir 3000 m bėgimo su kliūtimi rungtyje – užėmė ketvirtą vietą.

Modestas Saldukaitis 800 m distancijoje užėmė šeštą vietą, o kartu su komandos draugais Audriumi Teletnikovu ir Mindaugu Strioku iškovojo ketvirtą vietą estafetiniame bėgime.

Lietuvos suaugusiųjų čempionate rajonų grupėje tarp 21 komandos Vilkaviškio lengvaatlečiai užėmė ketvirtą vietą, aplenkę penktoje vietoje likusius kaimynus – Marijampolės rajono sportininkus. Į lyderių trejetuką pateko Alytaus miesto, Šiaulių ir Švenčionių rajonų komandos.

Rajono lengvaatlečių treneris Vaclovas Miliauskas sakė, kas šis čempionatas užbaigė lengvaatlečių varžybas stadionuose. Iki rugsėjo, kol prasidės krosų varžybos, sportininkams – atostogų metas.

Nors ir šiuo laiku nebus visiškai atsisakyta treniruočių. N.Markauskas, pavyzdžiui, ruošis Vilniaus pusės maratono varžyboms, kuriose jis pernai buvo nugalėtoju.