Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda traktorių MTZ-82 (3000 Eur). Tel. (8 342) 47 638.
Galioja iki: 2023-09-29 11:21:43
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Sūduvio“ įgulos atgabentas inkaras laikinai įkurdintas prie Savivaldybės administracijos pastato. Autorės nuotr. Laivas pasiliko Klaipėdoje, o jo širdis – Vilkaviškyje
Eglė MIČIULIENĖ
Trečiadienį į Vilkaviškio rajono savivaldybę atgabenta 400 kilogramų sverianti dovana mūsų miestui: karo laivo „Sūduvis“ inkaras. |
Pagrindinis simbolis
Laivai inkarus visuomet nuleidžia jūroje. Tokiam tikslui naudotas ir „Sūduvio“ inkaras, kol laivas tarnavo Karinėms jūrų pajėgoms. Tačiau daugiau kaip dvidešimt metų atitarnavęs „Sūduvis“ šiuo metu jau perduodamas Lietuvos jūrų muziejui, o jo inkaras nusileido Vilkaviškyje, šio laivo krikšto mieste.
„Mūsų „Sūduvio“ istorija baigiasi. Senasis laivas bus eksponuojamas Klaipėdos miesto centre, senamiestyje, pačioje Dangės (taip klaipėdiečiai vadina Danę – red. past.) upėje. Vietoje šio pirksime naują laivą, o inkarą atvežėme Vilkaviškiui, laivo krikšto miestui, tikėdamiesi pratęsti bendrystę. Juk čia paliekame inkarą — pagrindinį laivo akcentą ir simbolį. Mums, jūrininkams, tai yra lyg laivo širdis“, – kalbėjo beveik pusės tonos dovaną į mūsų miestą atlydėjęs laivo vado pavaduotojas kapitonas leitenantas Liudas Šeputis.
Kapitonas pasakojo, jog visi laivai turi du inkarus – pagrindinį ir atsarginį. Tas, kurį kariškiai atgabeno į mūsų miestą, yra atsarginis, bet ne mažiau svarbus ir netgi tarnavęs kaip pagrindinis inkaras.
„Būna atvejų, kad inkaras nutrūksta – tuomet prisireikia atsarginio. Taip yra nutikę ir per mano paties tarnybą. Vieno plaukimo metu inkaras per audrą nutrūko, teko nerti ir jį iškelti. O inkaras sveria daug, be to, jo reikia ieškoti, nes bangos ir vėjas stumia laivą į šoną. Gerai, kad sureagavome per keletą minučių, su sonaru nustatėme nuskendusio inkaro vietą ir su narų pagalba bei pasitelkę kraną jį iškėlėme. Grįžę į uostą inkarus sukeitėme“, – pasakojo kpt. ltn. L. Šeputis.
Statys prie Šeimenos upės
Iš Klaipėdos atgabentą inkarą planuojama įkurdinti beveik miesto centre: prie naujojo Šeimenos paupio tako, greta Vilkaviškio miesto seniūnijos (nuo upelio pusės). Tikimasi, jog tai įvyks antroje metų pusėje.
O kol bus įrengtas takas ir speciali vieta inkarui, jis laikinai įkurdintas žaliojoje zonoje prie Savivaldybės administracijos pastato. Kartu su inkaru jūrininkai atgabeno ir dalį jį laikiusios grandinės.
„Gerai, kad inkaras atgabentas iš anksto. Taip matome bendrą vaizdą, matmenis, tad bus paprasčiau įrengti jam nuolatinę vietą“, – kalbėjo Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka.
Tuo tarpu kitas „Sūduvio“ inkaras restauruotas ir kartu su laivu bus perduotas muziejui bei eksponuojamas viešai. Ekspoziciją žadama atidaryti dar šiais metais.
Bendraus ir toliau
Gražus bendravimas su jūrininkais prasidėjo tada, kai Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovai 1999-aisiais buvo pakviesti pakrikštyti karinių jūrų pajėgų priešmininį M52 laivą „Sūduvis“. Beveik kiekvienais metais laivo įgulos atstovai atvyksta į Vilkaviškio kraštą, susitinka su Savivaldybės administracija, vieši rajono mokyklose, įvairiose bendruomenėse. Jūrininkai apsilanko Alvito šv. Kazimiero namuose, už laive surinktas lėšas įgulos nariai organizuoja paramą, vaikams nuperka dovanų.
Šįkart atgabenę inkarą jūrininkai taip pat užsuko į Savivaldybę, pabendravo su rajono valdžia.
Meras pažadėjo kariškiams, kad įrengus Šeimenos paupio taką ir numatytoje vietoje įkurdinus inkarą jie bus pakviesti į atidarymą.
„Nors šiuo metu, kol dar nėra naujo laivo, jo įgula išskaidyta, norime tęsti draugystę ir toliau. Senajame „Sūduvyje“ yra Vilkaviškio miesto herbas, tad pasvarstėme, kad būtų gražu, jei jame kabėtų ir mūsų savivaldybės vėliava – nuvežtume ją į „Sūduvio“, kaip laivo-muziejaus, atidarymą. Tačiau šiuos reikalus jau spręs nebe kariškiai, o laivą eksploatuoti perėmęs Lietuvos jūrų muziejus“, – kalbėjo A. Neiberka.
Tikimasi, jog naujasis laivas taip pat galėtų būti pavadintas „Sūduvio“ vardu (skirtųsi tik laivo numeris), juolab kad 2022-ieji Seime paskelbti Sūduvos metais.
Publikuota: 2021-05-24 08:18:16
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Opšrūtuose suoleliu įamžintas Zitos Kelmickaitės atminimas * Virbaliečiai neapleido tradicijų – šiemet kvietė ragauti bulvių patiekalų * Sezono startą pasitinkantys „Bruklino“ futbolininkai neslepia ambicijų Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gladiolė ar kardelis? Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.
Šūksniai
Statistika
|