Tapkime draugais!

Pakeitė simbolių naudojimo tvarką

Paskelbė:

Paskelbta:


Įsigaliojo teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus patvirtinta nauja leidimų naudoti Lietuvos Respublikos oficialius simbolius ar juos mėgdžiojančius žymenis prekių ženkluose ir dizaine suteikimo tvarka.

Nauju tvarkos aprašu siekiama supaprastinti ir pagreitinti leidimų išdavimo procesą. Taigi nuo šiol leidimą naudoti oficialius simbolius suteiks ne teisingumo ministras, o Valstybinis patentų biuras.

Naujoje tvarkoje yra numatyti atvejai, kai toks leidimas apskritai nėra reikalingas, pavyzdžiui, jei prekių ženkle valstybės pavadinimas nurodo tik prekių ar paslaugų kilmę.

Kasmet išduodama apie 30 leidimų prekių ženkluose naudoti oficialųjį ar tradicinį (trumpąjį) valstybės pavadinimą ir Lietuvos valstybės simbolius (herbą, vėliavą ar kitus valstybės heraldikos objektus).

Teisingumo ministerija atkreipia dėmesį, kad amatininkai gali prekiauti gaminiais su Lietuvos simbolika ir neregistravę prekių ženklo (pavyzdžiui, mugėse, parodose ir t. t.). Vis dėlto net ir neregistruojant prekių ženklo bet koks oficialių Lietuvos valstybės simbolių naudojimas turi būti pagarbus ir nežeminantis.

Išsamesnės informacijos apie naują leidimų tvarką galite rasti internetiniame Teisės aktų registre www.e-tar.lt.

Teisingumo ministerijos inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content