Praėjusį savaitgalį Vilkaviškio miesto stadione buvo sužaistas paskutinis respublikos ritinio čempionato turas, po kurio paaiškėjo, kad po metų pertraukos stipriausios Lietuvos ritinio ekipos vardą susigrąžino Vilkaviškio ritinio sporto klubas „Žiedas“.
Kartu su Lietuvos ritinio čempionatu vyko ir Suvalkijos taurės turnyras. Jame taip pat triumfavo „Žiedo“ ritininkai, finale įveikę Vilkaviškio rajono „Alvito Širvintos“ atstovus. Trečia vieta turėjo tenkintis Platelių ritininkai, nugalėję Kauno „Aisčius“.
Nors kartu vyko ir Suvalkijos taurės varžybos, tačiau pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Lietuvos čempionatui. Šiemet jame kovojo šešios ekipos.
Mūsų miesto „Žiedo“ sportininkai aplenkė antroje vietoje likusius pernykščius čempionus – Platelių ritininkus.
Trečia vieta atiteko dar vieniems mūsų krašto atstovams – „Alvito Širvintos“ ritininkams.
Per žingsnį nuo medalių liko Kauno „Aisčiai“, aplenkę penkta vieta turėjusius tenkintis Šiaulių bei šeštoje vietoje likusius Kupiškio ritininkus.
Prieš paskutinį, penktąjį, respublikos ritinio čempionato turą vilčių apginti nugalėtojų titulą dar nebuvo praradę ir Platelių sportininkai.
Jiems reikėjo vilkaviškiečius įveikti dviejų įvarčių skirtumu. Įpusėjus šių komandų tarpusavio rungtynių pirmam kėliniui, Plateliai pirmavo 3:0 ir atrodė, kad čempionų taurė slysta iš mūsiškių rankų.
Nepaisant nesėkmingos pradžios, „Žiedo“ ritininkai parodė ryžtą ir nugalėjo varžovus rezultatu 7:4 bei susigrąžino pernai prarastą titulą.
„Manau, mums padėjo geras fizinis pasiruošimas. Šiemet kaip niekada anksčiau sąžiningai rinkdavomės į treniruotes, visi labai atsakingai žiūrėjo į darbą. Noras atsirevanšuoti už praėjusių metų nesėkmę mus taip pat vedė į priekį. Visi žaidėjai tikėjo savo jėgomis, kovojo iki paskutinių akimirkų. Platelių ritininkai nuolat tampa čempionais, todėl ypač smagu, kad ir mes jiems galime sudaryti konkurenciją“, – džiaugėsi Lietuvos ritinio federacijos prezidentas ir Vilkaviškio „Žiedo“ ekipos žaidėjas, daugiau nei 30 metų šią sporto šaką kultivuojantis Rimantas Diržius.
Jis teigė, kad šiemetinę komandą ypač sustiprino prie jos prisijungę Andrius Cigauskas bei Egidijus Būda.
Pasibaigus čempionato kovoms, taip pat buvo išrinkti ir apdovanoti geriausi turnyro žaidėjai. Rezultatyviausio ritininko prizą iškovojo Vilkaviškio „Žiedo“ komandos atstovas Karolis Kurtinaitis, įmušęs 38 įvarčius ir vos penkiais aplenkęs komandos draugą Žydrūną Aželską.
Geriausiu vartininku išrinktas dar vienas vilkaviškietis – Giedrius Auksoraitis, o geriausio gynėjo vardas šįkart atiteko Platelių atstovui Povilui Rubinui.
Specialiais prizais taip pat apdovanoti visų komandų geriausi žaidėjai.
Žaidėjus apdovanojęs Vilkaviškio rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto vyriausiasis specialistas Rolandas Lipinas juokavo, kad jis nešąs vilkaviškiečiams sėkmę.
„Prieš dvejus metus taip pat dalyvavau čempionato uždarymo iškilmėse ir tada mūsiškiai tapo nugalėtojais. Pernai paskutinis turas vyko Plateliuose, todėl neturėjau galimybės ten nuvykti ir vilkaviškiečiai prarado čempionų vardus. Šiemet „Žiedo“ komanda vėl tapo nugalėtoja“, – šypsojosi R. Lipinas.
Jis juokais pasiūlė Lietuvos ritinio federacijos prezidentui R. Diržiui kasmet uždarymo iškilmes rengti mūsų mieste, kad vilkaviškiečiams nekiltų problemų kovojant su savo varžovais.
„Manau, čempionatas vyko sklandžiai, komandos išvengė traumų, nekilo rimtesnių nesklandumų. Kasmet susidomėjimas ritiniu tik didėja, atsiranda gabaus jaunimo“, – apibendrindamas čempionatą džiaugėsi R. Diržius.
Andrius GRYGELAITIS




Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.