„Santaka“ / Paupys kviečia: nuo sakurų iki Napoleono kareivių / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Sakuros šiemet žydėjo trumpai, bet nuostabiai.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Paupys kviečia: nuo sakurų iki Napoleono kareivių


Vilkaviškyje, Šeimenos paupio take, visuomenei buvo oficialiai pristatyta sakurų alėja ir nauja skulptūrinė kompozicija „Napoleono kelias“.



Idėja po idėjos

Šeimenos pakrantėje pernai pasodintos sakuros jau įsišaknijo ir šiemet ypač anksti pasveikino vilkaviškiečius savo puikiais žiedais. Vasariškai orą įkaitinusi saulė kaip niekad greitai privertė medelius nusimesti savo rausvą rūbą, tačiau tą keletą dienų, kol sakuros žydėjo, žmonės būreliais traukė jomis grožėtis, fotografavo ir džiaugėsi vaizdu.

Japoniškas vyšnias, žmonių mylimas visame pasaulyje, miestui padovanojo verslo atstovai. Mintį įgyvendinę Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Vilkaviškio atstovybės bei Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondo atstovai sukvietė visus, kurie savo lėšomis prisidėjo puošdami Šeimenos paupio taką. Kartu pasidžiaugti nuveiktais darbais bei atidengti naują skulptūrų kompoziciją buvo pakviesti ir miesto gyventojai bei svečiai.

Pakrantėje susirinkusius žmones sveikino Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondo vadovas Arūnas Simutis.



„Septynių entuziastų dėka prieš trejus metus įsteigtas fondas padovanojo Vilkaviškiui unikalų stoties laikrodį, o tęsdami sėkmingai pradėtą darbą šiandien miestui dovanojame verslo bendruomenės sakurų alėją. Žinoma, be rėmėjų to nebūtume padarę, todėl noriu padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šios idėjos įgyvendinimo“, – sakė fondo vadovas.

Pasinaudodamas proga A. Simutis priminė, kad fondas savo veiklą tęsia ir šiuo metu kartu su Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centru-muziejumi kuria Paežerių dvaro rožyną. Visus, norinčius prisidėti prie rajono gražinimo, A. Simutis pakvietė liepos vidury ne tik atvykti pasigrožėti 550-ia sužydusių rožių, bet ir prisijungti prie jų sodinimo iniciatyvos. O tie, kam širdį labiau virpina sakurų žiedai, gali kreiptis į laikrodžio paramos fondą ir įsigyti vardines sakuras – jų paupyje planuojama pasodinti ir daugiau.



Bevaikštant paupiais

KPPAR Vilkaviškio atstovybės vadovas Aloyzas Beržanskis pasidžiaugė, kad prie mūsų miesto pastaraisiais metais ranką pridėjo du talentingi architektai, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Rolandas Palekas bei Gintaras Balčytis. Jų dėka turime išskirtinius architektūrinius produktus, kuriais ne visi rajonai gali pasidžiaugti: tai unikali autobusų stotis, be kurios nebūtų ir laikrodžio, bei paupio takas, be kurio nebūtų sakurų alėjos.



„Šitas takas gimė mintyse 2012 m. Prieš 12 metų pasikvietėme R. Paleką, vaikščiojome su juo apžėlusiais paupiais ir rankiojome nuo kelnių dagius. Šis architektas sukūrė mūsų paupio tako koncepciją, kuri po dešimties metų Savivaldybės pastangų dėka buvo įgyvendinta. Džiaugiuosi, kad atsispirta oponentams ir buvo padaryti Rolando koncepcijoje sukurti tiltai po tiltais, kuriais dabar visi patenkinti. Nuostabu, kad galime paupiu nueiti nuo ligoninės iki miesto sodo, tačiau norisi, kad takas būtų ne tik funkcionalus, bet kad ir juo einančių žmonių širdys dainuotų, džiaugtųsi Vilkaviškiu. Prie to džiaugsmo prisideda ir visų sudovanotos sakuros. Ačiū, kad remiate savo miestą, ir nepamirškite, kad galite jį paremti ir ateityje“, – kalbėjo A. Beržanskis.

Į šventę buvo pakviestas ir pats architektas profesorius R. Palekas. Jis su šypsena pasakojo apie tako koncepcijos gimimą.

„Esu Aloyzo Beržanskio vaikystės draugas, dėl to jis mane ir pakvietė įgyvendinti galvoje gimusią idėją. Jei jo vaikystės draugas būtų buvęs kitas architektas, būtų skambinęs kitam“, – juokavo R. Palekas.

Architektas buvo patenkintas matydamas kūnu tapusią idėją, juolab kad vieta pasiteisino ir žmonės ją pamėgo. Anot R. Paleko, objekto vertę kuria ne dizainas ar detalės, o gamtos apsuptis ir čia verdantis gyvenimas.



Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų kancleris Andrius Verbyla gyrė iniciatyvią Vilkaviškio verslo bendruomenę. Ji, anot kanclerio, dirba ne dėl pliusiuko, o yra nuoširdžiai socialiai atsakinga, nes miestui dovanoja tai, kas gerina žmonių gyvenimo kokybę.



Daug kartų „ačiū“

Sakurų parko iniciatorius ir rėmėjus pasveikinti atvyko Savivaldybės administracijos vadovai.

Meras Algirdas Neiberka taip pat džiaugėsi verslo žmonių iniciatyva, o kartu – ir Savivaldybės komanda bei visų kartu nuveiktais darbais.

„Galime šiais darbais didžiuotis ir nuoširdžiai lenkti galvas už idėjas, už darbus projektuotojų, verslo žmonių ir visų, kurie prie to prisideda. Fondui noriu padėkoti už sakuras, už rožes, už pokyčius, kuriuos mato tiek miesto gyventojai, tiek čia atvykstantys žmonės“, – kalbėjo meras.

„Ačiū“ buvo žodis, tą dieną ištartas labai daug kartų. Verslininkai dėkojo už bendradarbiavimą ir geranorišką požiūrį merui A. Neiberkai, Savivaldybės administracijos darbuotojai Jurgai Grigaliūnaitei-Milovanov, kurios mintyse ir gimė sakurų alėja, dėkota savo darbais be jokio atlygio padėjusiam Valentinui Gražuliui bei jo vadovaujamiems Vilkaviškio komunalininkams.

Visiems Verslo sakurų alėjos rėmėjams įteikti simboliniai medeliai, kuriuos sukūrė vilkaviškietis keramikas Andrius Janulaitis.



„Napoleono keliu“

Šventės metu buvo atidengta skulptūrinė prancūzų kareivių kompozicija.

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorius Vitas Girdauskas susirinkusiesiems pasakojo, jog Europoje kuriamas „Napoleono kelias“. Jo maršrutai supažindina ir su šia istorine asmenybe, ir su jos laikotarpį menančiais kultūros paveldo objektais.

Paupy pastatyta kompozicija primena, kad garsusis prancūzas ir Vilkaviškyje paliko savo pėdsaką. Teigiama, kad apsistojęs Vilkaviškio dvare Napoleonas paskelbė kreipimąsi į armiją dėl pradedamo karo žygio į Rusiją. Šis karvedys vertinamas prieštaringai, bet mūsų kraštui jo indėlis nenuneigiamas: Napoleono civilinis kodeksas Suvalkijoje 60 metų anksčiau nei likusioje Lietuvos dalyje panaikino baudžiavą, o tai paskatino išskirtinę šio krašto kultūrinę bei ekonominę raidą.

Apie prancūzų karvedžio indėlį į mūsų krašto istoriją šventės dalyviams papasakojo puiki istorijos žinovė Elena Čepaitė.



Skulptūrinė kompozicija – dar vienas įgyvendintas R. Paleko sumanymas. Architektas džiaugėsi, kad prie pirminio eskizo puikiai padirbėjo ir su savo subtiliu, profesionaliu urbanistiniu meniniu matymu kompoziciją patobulino skulptorius Lukas Šiupšinskas.

Po iškilmių visi buvo pakviesti atsikvėpti gamtos apsuptyje, pasimėgauti saksofonisto Kęstučio Malskio melodijomis bei prekės ženklo „Pagaminta Vilkaviškyje“ produkcija: nuostabių mūsų krašto kulinarų mėsos gaminiais, ledais, šakočiais ir netgi Vilkaviškyje skrudinta kava.



Vilkaviškio verslo bendruomenės sakurų alėjos rėmėjai

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai

Ūkininkas Sigitas Žilinskas

Vytautas Ramanauskas, Vilkaviškio Salomėjos Nėries vid. m-klos 28-os laidos atstovas

„Mantingos“ labdaros ir paramos fondas

UAB „Kradis“

UAB „Vytrita“

UAB „Rytas“

UAB „Rytvita“

UAB „Grupinis pirkimas“

UAB „Eligita“

UAB „UHB Service“

UAB „Šaka“

UAB „Baltic Agro“



UAB „Vaiskona“

UAB „Statkasta“

UAB „Vildega“

UAB „Vilkauja“

UAB „Teivida“

UAB „Provincijos mėsa“

UAB „Art Glacio“

UAB „Vilkastos prekyba“

AB „Žemkalnija“




„Santakos“ inf.



Galerija: Paupys




Publikuota: 2024-04-24 08:10:09

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai