„Santaka“ / Kaip tinkamai laikyti padangas, kad jos tarnautų ilgiau? / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  


Kaip tinkamai laikyti padangas, kad jos tarnautų ilgiau?


Kiekvienas vairuotojas nori, kad jo nusipirktos padangos tarnautų kuo ilgiau. Geriausiai bent penketą metų. Tačiau norint išlaikyti kokybiškas padangas, būtina jas tinkamai eksploatuoti ir laikyti tinkamomis sąlygomis. Tai ypač svarbu tiems, kurie keičia padangas pagal sezoną ir keletą mėnesių turi laikyti antrąjį padangų komplektą. Netinkamos laikymo sąlygos gali sukelti padangų pažeidimus ir pagreitinti jų susidėvėjimą.

Automobilių remonto paslaugų paieškos platformos Motointegrator.com atstovas Mindaugas Šerėjus teigia, kad dauguma Lietuvos vairuotojų keičia padangas pagal sezoną. Vadinasi, antras padangų komplektas turi būti laikomas apie pusę metų. Keturios padangos užima nemažai vietos. Niekas jų nelaikys namie. Ideali vieta yra garažas, bet čia taip pat būtina užtikrinti tinkamas sąlygas.

Ar padangų laikymo būdas turi įtakos jų patvarumui?

Padangos yra jautrios eksploatacinių skysčių, pavyzdžiui, variklinių alyvų, stabdžių skysčių, taip pat visų tepalų rūšių, poveikiui. Neigiamą poveikį turi ir benzinas, kuris garažuose dažnai naudojamas įvairiems elementams valyti. Šios rekomendacijos tinka ne tik padangoms, bet ir daugumai elementų, kuriuose yra kaučiuko, pavyzdžiui, juostiniams ir paskirstymo diržams. Tokias sąlygas sunku užtikrinti nedideliame garaže. Geras būdas apsaugoti padangas nuo neigiamo įvairių medžiagų poveikio – apsauginiai padangų užvalkalai.



„Padangos negali būti sandėliuojamos šalia šilumos šaltinių, kurių spinduliavimas dėl dalelių struktūros pokyčių gali sukelti deformacijas. Taigi daugiabučio ar individualaus namo rūsyje laikomos padangos negali stovėti šalia centrinio šildymo vamzdžių. Taip pat jų negalima laikyti šalia krosnių“, – aiškina M. Šerėjus.

Automobilių padangos negali būti laikomos šalia tokių elektros įrenginių, kaip transformatoriai, suvirinimo įrenginiai, elektros varikliai. Visi elektros išlydžiai yra ozono šaltinis, kuris pažeidžia gumą. Padangas būtina saugoti ir nuo ilgalaikio, tiesioginio saulės spindulių poveikio. Be to, jas būtina saugoti nuo drėgmės, todėl negalima jų laikyti drėgnose patalpose arba lauke.

Kodėl būtina tinkamai paruošti padangas?

Pirmasis veiksmas nuėmimus padangas – paženklinimas, kuriose vietose jos buvo sumontuotos. Prie kiekvienos padangos galima priklijuoti lipduką. Kitą sezoną jas bus galima sukeisti vietomis (priekinės ašies padangas sumontuoti ant galinės ašies), kad dėvėtųsi tolygiai. Padangas reikia kruopščiai nuplauti, taip pat ir ratlankius, jei jie laikomi kartu. Būtina kruopščiai išvalyti ir protektorių bei pašalinti nuo jo visą purvą ir teršalus.



„Aliumininiams ratlankiams naudojamos specialios valymo priemonės. Padangas būtina gerai išdžiovinti, nes ratlankius gali pažeisti korozija. Jei ant plieninių ratlankių matyti korozijos pėdsakų, verta juos iš karto mechaniškai pašalinti, pavyzdžiui, metaliniu šepečiu, paskui ratlankį nuplauti, išdžiovinti ir nudažyti specialiais ratlankiams skirtais dažais“, – pataria M. Šerėjus.

Pasak pašnekovo, jei padangos laikomos kartu su ratlankiais, jose turi būti išlaikytas toks pat oro slėgis, kaip ir eksploatuojant automobilį.

Kaip pačiam tinkamai laikyti padangas?

Reikia paruošti sausą, gana šiltą, gerai vėdinamą patalpą, kurioje galima užtikrinti tinkamą temperatūrą (ne aukštesnę kaip 30 °C). Vieta turi būti švari, atokiau nuo tepalų, alyvos ir benzino. Padangų laikymo vietoje taip pat neturi būti varžtų, vinių ir kitų aštrių daiktų, kurie galėtų pradurti arba pažeisti padangas.

„Jei planuojate padangas laikyti be ratlankių, statykite jas tiesiai ant protektoriaus, vertikaliai (taip, kaip jos būna sumontuotos automobilyje). Kas tris ar keturias savaites padangas būtina pasukti – taip išvengsite deformacijų. Padangas galima laikyti su užvalkalais arba jas tiesiog uždengti. Daugelyje parduotuvių galima nusipirkti padangų stovus, kuriuose padangas galima laikyti be kontakto su pagrindu“, – sako M. Šerėjus.



Padangos su ratlankiais gali būti guldomos ant šono, viena ant kitos. Parduotuvėse galima rasti patogių metalinių stovų, kurie turi stabilių pagrindą ir palengvina padangų laikymą. Dažnai prie jų būna ir užvalkalas visoms padangoms arba jį galima įsigyti atskirai. Padangos su ratlankiais gali būti kabinamos ant sienų: ant specialių kablių, kurie suteikia galimybę pritvirtinti ratlankius. Šis būdas gerai tinka garažuose, nes pakabintos padangos su ratlankiais neužima vietos ant grindų ir neapsunkina įvažiavimo.



Publikuota: 2024-03-28 10:51:07

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai