„Santaka“ / Kas labiausiai kenkia hibridiniam automobiliui? Pasirodo, variklis itin reiklus / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  


Kas labiausiai kenkia hibridiniam automobiliui? Pasirodo, variklis itin reiklus


Per pastaruosius kelerius metus itin sparčiai išpopuliarėjo hibridiniai automobiliai – nuo 2018 m. jų skaičius Lietuvoje išaugo net 8 kartus. Tokie automobiliai laikomi ypač patikimais, nereikalaujančiais daug priežiūros ar didelių degalų sąnaudų bei, kas dabar ypač aktualu, tvariais. Tačiau ne kiekvienas žino, kad hibridų vidaus degimo varikliai itin išrankūs alyvai – jai šiuo atveju keliami tokie aukšti reikalavimai, kaip ir automobilių sporte naudojamiems varikliams. Tad kuo ypatingi šie automobiliai ir kodėl hibridams itin svarbu tinkami bei patikimi eksploataciniai skysčiai – pasakoja ekspertai.

Daugiau hibridų – švaresnis oras mieste

Dažnai girdime, kad hibridiniai automobiliai prisideda prie švaresnio oro. Pavyzdžiui, sustojus prie raudono šviesoforo, mikrohibriduose galima išjungti variklį, o užsidegus žaliam signalui – vėl spausti akceleratoriaus pedalą. Visa tai pavyksta, nes tokio tipo automobiliuose susijungia du skirtingi pavarų blokai: vidaus degimo, dažniausiai benzininis, ir elektros. Tad pagrindinis hibridų pranašumas – mažesnis išmetamųjų teršalų kiekis. Tačiau tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad populiariausi mūsų rinkoje hibridai, po variklio dangčiu turintys lengvus, atmosferinius benzininius agregatus, yra nereiklūs.



Žemesnės temperatūros iššūkiai

Didžiausias hibridinių automobilių eksploatacinių skysčių iššūki, pasak Vilniaus autoserviso automechaniko Prano Mitkaus, susijęs su labai dažnu vidaus degimo variklio įjungimu ir išjungimu bei jo veikimu žemoje temperatūroje.

„Per trumpus darbo ciklus vidaus degimo variklis paprastai nespėja pasiekti optimalios darbinės temperatūros. Be to, visuose hibriduose opi staigių šalto variklio apsukų problema – kai automobilis iš stovėjimo aikštelės išvažiuoja elektriniu režimu, įsilieja į eismą, o vidaus degimo variklis įsijungia tik ties 50–60 km/h greičiu. Varikliui veikiant tokiomis sąlygomis ir norint užtikrinti ilgalaikį, patikimą hibridų veikimą, tinkamos klasės alyvos naudojimas, laikantis gamintojo rekomendacijų, yra itin svarbus“, – akcentuoja ekspertas.

Tinkama alyva – ypač svarbu

Hibridams skirtos alyvos gamintojai naudoja technologiškai pažangiausius sprendimus, kuriais siekiama maksimaliai sutrumpinti laiką, per kurį pasklistų šalta alyva.

„Svarbiausia – atitinkamai mažas klampumas ir didelis skystumas. Tik tada įrenginio „sausas“ veikimo laikotarpis sumažinamas iki minimumo. Tai pagrindinė priežastis, kodėl OW-20 alyvos klampumas yra standartinis tokiems varikliams, o kai kuriems reikalinga net 0W-8 alyva“, – teigia alyvos ir tepalų gamintojo „TotalEnergies“ Techninio skyriaus vadovas Andrzejus Husiatynskis.



Pasak eksperto, hibridams naudojami aukštos klasės eksploatacininiai skysčiai taip pat privalo turėti tinkamus nusidėvėjimą stabdančius, aktyvius net ir esant žemesnei alyvos darbinei temperatūrai, priedus: „Juk įprasto darbo ciklo metu dalis nesudegusio kuro, kuriame yra ekologiškų priedų, patenka į alyvą. Alyva turi būti su jais suderinama ir atspari pagreitintai oksidacijai ar gelifikacijai. Kartais vidaus degimo variklį pravartu „pašildyti“ ir kelyje, kad tokiomis nepalankiomis eksploatacijos sąlygomis išgaruotų degalų likučiai arba kondensato būdu susikaupęs vanduo“, – pataria „TotalEnergies“ atstovas.

Ekspertai primena, kad alyvos pasirinkimas hibridiniam automobiliui yra labai svarbus net ir pasibaigus garantiniam laikotarpiui – reikėtų griežtai laikytis variklio gamintojo rekomendacijų.



Publikuota: 2024-02-28 09:45:17

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai