„Santaka“ / Išmiestinėjusios Vilnių, gidė ir jos augintinė miestinėja prie jūros / Kūryba

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kūryba

Dalinkitės:  


Gidė Rūta Norkūnė su savo pudele Frėja vaikams pristatė naują knygelę „Keliaujam į pajūrį. Vilija ir Meška miestinėja“.

Asmeninio albumo nuotr.


Išmiestinėjusios Vilnių, gidė ir jos augintinė miestinėja prie jūros


Surengusi vaikams pasivaikščiojimus su mergaite Vija ir jos augintine Meška po Vilnių, gidė ir edukatorė Rūta Norkūnė šiais metais vaikus ragina atrasti Lietuvos pajūrį ir pamarį. Vaikystės atostogų vietos Rūtai tapo įkvėpimu sukurti naują knygą vaikams „Keliaujam į pajūrį. Vilija ir Meška miestinėja“.



Pažįstamas Ventės ragas

R. Norkūnė kartu su savo augintine didžiąja pudele Frėja, kuri mielai atsiliepia šaukiama Meškos vardu, vaikus ir suaugusiuosius vilioja keliauti po Klaipėdos kraštą, užsukti į pamario miestus ir miestelius, aplankyti Palangos ir Šventosios kurortus, susipažinti su ypatingomis Kuršių nerijos vietovėmis ir istorijomis.

Šį kartą smalsi knygos personažė Vija ir jos Meška atostogauti išsiruošia su gero ūpo nestokojančiais seneliais. Skaitytojai pagal knygą galės keliauti ir patys – jiems padės knygos autorės parengti maršrutai, kviečiantys surasti išskirtines Nidos vietas, keliauti paskui Klaipėdos ir Palangos augintinius, pasivaikščioti po Palangą per lietų, surasti tris grafų Tiškevičių įžymybes ar aplankyti svarbiausias Šventosios vietas.



Paklausta, kas joms su Frėja labiausiai patiko pamaryje, R. Norkūnė pasakojo šiam ypatingam Lietuvos kampeliui knygoje paskyrusi visą skyrių: „Pamarys yra nuostabus, labai rekomenduoju jį daugiau patyrinėti: įstabūs vaizdai, daugybė įdomių gyvenviečių, vandens, pelkių, balų ir istorijų. Man labiausiai pažįstamas yra Ventės ragas, jame ne kartą lankiausi, patyriau, koks svarbus ir įdomus gamtininkų darbas yra paukščių žiedavimo stotyje. Rusnėje nustebino, kiek daug vandens aplinkui, įspūdingas tiltas ir graži Nemuno pakrantė.“

Rūta mielai grįžtų į Pamario krašte esantį Aukštumalos pažintinį taką ir Krokų lanką, dar ir dar kartą laivu plauktų iš Minijos į Nidą ir būtinai dalyvautų pamario „Paukščių ralyje“, kuriame komandos varžosi, kuri pamatys daugiau paukščių rūšių.



Kultūros mėgėjams

Šventąją knygos autorė pirmą kartą aplankė tik prieš trejus ar ketverius metus, taigi, kaip šis kurortas atrodė seniau, ji žinojo tik iš nuotraukų, draugų, artimųjų pasakojimų. „Buvo įdomu sužinoti, kad Šventosios uostas senesnis už Palangos, neįprasta, kad kitaip nei daugumoje Lietuvos paplūdimių, pakrantės smėlis čia nusėtas mažų akmenukų, smagiai pasivaikščiojome beždžionių tiltu, o tikru atradimu tapo baltų dievams skirta Žemaičių alka“, – pasakojo ir pridūrė, kad pirmojo vizito į Šventąją ji nepamirš ir todėl, kad jis įvyko šaltą, snieguotą žiemą, o Meška kopose, už alkos, pamatė stirną ir pasileido ją vytis per apsnigtas kopas. Gerą valandą sekė pėdsakais, kol galiausiai grįžo pas šeimininkę.



Palanga, neabejoja knygos autorė, yra dosni lankytinų vietų, muziejų, nuostabaus parko ir paplūdimio. Jai pačiai įdomiausios pasirodė Palangos kurorto įkūrėjų ir puoselėtojų grafų Tiškevičių istorijos. Ypač keista ir paslaptinga istorija apie grafienę Sofiją Tiškevičienę ir jos pilaitišką vilą „Anapilis“, kurioje dabar įsikūręs Palangos miesto muziejus. Sakoma, kad šioje pilaitėje iki dabar vaidenasi, – galima išgirsti neįprastų garsų ar pajusti netikėtai persmelkiantį šalto oro gūsį.

Klaipėda, įsitikinusi gidė, patiks kultūros mėgėjams ir patirčių kolekcionieriams, jos senamiestis, muziejus, parkai ir skverai tikrai traukia miestinėti. „Vien jau tyrinėjant Klaipėdos skulptūras, kurių pilnas miestas, galima labai smagiai praleisti visą dieną su šeima. O dar delfinariumas ir laivų ekspozicija Smiltynėje, Melnragės paplūdimys, kuriame galima stebėti į uostą atplaukiančius arba išplaukiančius laivus, seni kariniai bunkeriai kopose, – smagių nuotykių šiame mieste užtektinai“, – sakė ji.



Turiningoms atostogoms

Rašyti Vijos ir Meškos miestinėjimus prie jūros R. Norkūnei labai padėjo miestų turizmo informacijos centrai, muziejų darbuotojai. Knygos autorė perklausė ir perskaitė nemažai interviu su įvairiais pajūrio gyventojais, istorikais, gamtininkais, atrado ne vieną mokslinį straipsnį apie gintarą, kuršius, Prūsijos istoriją, gerą savaitę praleido Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ieškodama šio krašto legendų.



„Į knygą pateko vos penki procentai to, ką radau, tik įdomiausios ir svarbiausios istorijos“, – sakė antrąją savo miestinėjimų knygą išleidusi gidė. Ji labai tikisi, kad knyga padės šeimai suplanuoti turiningas atostogas, informacijos joje ras ir gamtos, ir kultūros mėgėjai, o dailininkės E. Gelažiūtės-Petrauskienės iliustracijos ugdys net ir mažiausiųjų vaizduotę, padės pajusti Lietuvos pajūrio ir pamario atradimo džiaugsmą.



Laisvė RADZEVIČIENĖ



Publikuota: 2023-07-12 10:34:16

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kūno kultūros mokytoja: „Bijau bandyti naujas sporto šakas“
* Nurodymui pakeisti S. Nėries gatvių pavadinimus Taryba nepakluso
* Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai: kam atiduosime savo balsą?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai