Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Gražiškiečiai Italijoje ne tik klausėsi seminarų, aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose, bet ir turėjo progą pamatyti žymius lankomus objektus. Tarptautinis projektas Italijoje praturtino gimnazistų žinias
Dalyvaudama tarptautiniuose projektuose Gražiškių gimnazijos bendruomenė gilina savo aplinkosaugines žinias, kurias vėliau gali skleisti mūsų visuomenėje. |
Šiuolaikinio žmogaus bruožas ir siekiamybė turėtų būti atsakingas požiūris į gamtą, tvarus santykis su aplinka, rūpinimasis bioįvairovės išsaugojimu.
Mūsų gimnazistai aktyviai dalyvauja „Žaliojo taško“ organizuojamose veiklose, antrinių žaliavų panaudojimo akcijose, Pasaulinių veiksmų dienose, kovoja su tarša, dalyvauja šiukšlių rinkimo akcijose.
Šiuo požiūriu, įpročiais, skatinančiais išsaugoti gamtą, gimnazistai dalijasi ir su kitų ES valstybių jaunimu, dalyvaudami projekto „Stand up for Enviroment“ (Palaikykime gamtą) baigiamajame susitikime.
Gegužės 21 d. mūsų delegaciją pasitiko Italija su savo miegančiu Vezuvijumi, aktyviąja Etna, šalis, gausi renesanso, baroko architektūros, Bizantijos meno palikimo.
Apsistojome Italijos viduryje, Riečio mieste, kur laukė prasmingų veiklų, kviečiančių tausoti ir saugoti gamtą, savaitė. Susitikome su vietinės NVO nariais, aplinkosaugos kampanijos dalyviais, klausėmės seminaro, kurį vedė žymiausios Italijos aplinkosaugininkų organizacijos „Legambiente“ atstovė.
Mokiniai pristatė savo aplinkosauginės akcijos rezultatus, metodiką ir poveikį. Mes, kaip ir kitų šalių delegacijos iš Turkijos, Rumunijos, Portugalijos ir Italijos, papasakojome apie savo šalį. Visi diskutavome apie veiklas, išteklius, problemas. Vėliau moksleiviai dirbo mišriose komandose, kūrė reklamas įvairiomis aplinkosauginėmis temomis. Mokyklos maisto gaminimo laboratorijoje vyko sensorinis užsiėmimas „Kvapai ir skonis“.
Grožėdamiesi palmėmis, itališkomis pušimis, raudonų aguonų laukais ir kalnų didybe, vingiuotais Italijos keliais vykome į Fonte Colombo ir Greccio šventyklą, kur lydimi vienuolio keliavome istorijos labirintais.
Neišdildomą įspūdį paliko išvyka prie dar senovės romėnų sukurto Marmore krioklio – aukščiausio pasaulyje žmogaus įrengto krioklio, teikiančio energiją hidroelektrinei.
Riečio mokykloje rytai prasidėdavo vis naujomis veiklomis. Išklausę seminaro apie maisto švaistymą mokiniai gamino daugiakalbį plakatą apie tai, kaip mažiau maisto švaistyti mokykloje ir namuose, vėliau tarptautinėse komandose kūrė receptus iš maisto likučių.
Mūsų kalbos, bendravimo, žinių bagažas nuolat pildėsi nauja informacija. Nuvykę į „Reset Company“ – inovacijų biomasės technologijose kompaniją, kurios prioritetas yra žiedinė ekonomika ir atsinaujinantys šaltiniai, sužinojome, kad elektros energiją galime gauti ir iš riešutų kevalų, ir net iš kankorėžių!
Projekto pabaigą vainikavo kelionė į Romą. Didžiausią įspūdį paliko koliziejus, panteonas, nepakartojamas baroko stiliaus Trevi fontanas, na ir žinoma, mažytė popiežiaus valstybė – Vatikanas su didingąja Šv. Petro bazilika.
Praturtėję įspūdžių, žinių apie gamtos išsaugojimo galimybes leidomės namo su naujomis idėjomis – tarsi ambasadoriai, pasiruošę skleisti žinią apie aplinkos išsaugojimą, besirūpinantys aplinkos apsauga, prisidedantys prie bendruomenės gerovės.
Janina VASAITIENĖ
Gražiškių gimnazijos biologijos mokytoja
Gamtosauginės veiklos koordinatorė
Publikuota: 2023-06-15 13:53:58
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Jauni kopūstų augintojai sunkumams nepasiduoda * Remontuojamos gatvės vienus piktina, kitus džiugina * Universitete susitelkusiems senjorams svarbu, ką vertingo jie padaro miestui Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gladiolė ar kardelis? Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.
Šūksniai
Statistika
|