„Santaka“ / 2021 metų „Santakos“ nominacijos / Įvertinimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įvertinimas

Dalinkitės:  



2021 metų „Santakos“ nominacijos


2021 metų „Santakos“ nominantai.



Metų gelbėtojai

Algirdas LAZARENKA, Evaldas STARINSKAS, Nerijus SAKADOLSKIS – tai pavardės vyrų, kuriems pirmiausiai turi būti dėkingas iš ledinių Paežerių ežero gniaužtų šių metų pradžioje ištrūkęs vilkaviškietis.

Į nelaimės vietą pirmiausiai tąkart atlėkė policijos ekipažas. Skubėdamas pas skęstantįjį, Vilkaviškio rajono policijos komisariato pareigūnas N. Sakadolskis įlūžo pats, tačiau išsikapanojęs iš eketės vis tiek bandė padėti lediniame vandenyje besimurkdančiam vyrui. Netrukus į pagalbą atskubėjo Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos IV pamainos pareigūnai. Ugniagesys gelbėtojas Evaldas Starinskas atlėkęs įšoko į eketę pas skęstantį žmogų ir laikė jį, kol su gelbėjimo rogėmis ledu atskubėjo skyrininkas Algirdas Lazarenka bei padėjo ištraukti įlūžusį žvejį. Ačiū Jums, vyrai, už išgelbėtą brangiausią turtą – žmogaus gyvybę.



Metų iniciatyva



Lapkritį, per Verslo dieną, šalia naujosios Vilkaviškio autobusų stoties buvo iškilmingai atidengtas dar vienas įspūdingas objektas – modernus miesto laikrodis. Šis masyvus išskirtinės medžio formos statinys, kurį, kaip ir stotį, suprojektavo architektas Gintaras Balčytis, ne tik papuošė miestą, bet ir tapo jo simboliu.

Naujasis laikrodis – tai verslo dovana miestui. Už ją vilkaviškiečiai turėtų būti dėkingi būtent tam tikslui keleto verslininkų įkurtam paramos fondui, kuris sutelkė didelį būrį geranoriškų žmonių, verslo bendrovių, viešojo sektoriaus atstovų ir, surinkęs reikalingą sumą lėšų (53, 5 tūkst. Eur), pastatė šį visų pasididžiavimo vertą objektą.

Tad nominacija „Metų iniciatyva“ skiriama Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondui.



Metų savanorė

Gydytoja Angelija BAKŠIENĖ prieš tris dešimtmečius buvo tarp tų, kurie mūsų rajone įkūrė Maltos ordino pagalbos tarnybą. Vietinių maltiečių rūpesčiu buvo įsteigti pirmieji senelių slaugos namai, pradėtos remti nepasiturinčios šeimos, stokojantiems senjorams kasdien vežama karšta sriuba.



Žinoma pediatrė rajono maltiečiams vadovavo 23-ejus metus. Gydytojos autoritetu pasikliaujantys suvalkiečiai dosniai aukodavo lėšas, tad mūsų rajono Maltos ordino tarnyba visuomet buvo tarp pirmaujančiųjų. Savanorystei atsidavusios medikės nuopelnai neliko nepastebėti. Šiemet ji buvo pagerbta ypatingu apdovanojimu – Maltos ordino kryžiumi „Pro Merito Melitensi“, atkeliavusiu tiesiai iš Vokietijos.



Metų mecenatas

Alksnėnuose gyvenantis ūkininkas Sigitas ŽILINSKAS nuo mažens buvo mokytas viskuo dalytis su kitais. Šią savybę jam stengėsi įskiepyti iš tremties grįžęs senelis. Būtent dėl to, dabar jau pats būdamas senelis, alksnėniškis stengiasi to paties mokyti ir savo anūkus, nuolat jiems akcentuodamas, kad iš gyvenimo reikia ne tik imti, bet ir duoti.

Šiais metais S. Žilinskas buvo itin dosnus. Jis Vilkaviškio miesto laikrodžio statyboms paaukojo 10 tūkst. eurų ir pelnė mecenato vardą. Įdomu tai, kad apie šiam objektui renkamas lėšas ūkininkas perskaitė „Santakos“ laikraštyje.

Tai nebuvo pirma tokia didelė vyro auka. Nemažą sumą praėjusiais metais jis pervedė į Vilkaviškio rajono savivaldybės įkurtą koronaviruso pandemijos suvaldymui skirtą specialų fondą, o dar anksčiau žemdirbys pasirūpino Alksnėnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios atnaujinimu, šiam tikslui taip pat paskyręs ne vieną tūkstantį eurų. Už šį gerą darbą vyras sulaukė net paties popiežiaus Pranciškaus padėkos rašto.





Metų tautodailininkė

Šiemet Lietuvos liaudies dailės konkurso „Aukso vainikas“ regioniniame ture dalyvavo net penkios mūsų rajono audėjos. Jų darbai sužavėjo komisiją, bet vilkaviškietės Janinos BLAŽUKIENĖS išaustos nepaprasto grožio suvalkietiškos prijuostės paliko didžiausią įspūdį. Audėja regioniniame konkurso ture jau ketvirtą kartą užėmė pirmąją vietą, yra pelniusi geriausio Marijampolės apskrities liaudies meistro vardą. Meile audėjos amatui Janina užkrėtusi ir dukrą, šios anytą, savo marčią, o patalpose Daržininkų kaime ne tik audžia, bet ir rengia suvalkietiškų juostų audimo edukacijas. Iš Aukštaitijos kilusi, bet mūsų krašte pusę savo gyvenimo praleidusi moteris audžia tik suvalkietiškas prijuostes. Janinos darbai tautodailės specialistus labiausiai žavi tuo, kad yra saviti, originalūs, bet turi ir visus būtinus elementus. Netrukus, sausio 6 dieną, J. Blažukienės prijuostės mūsų kraštą reprezentuos nacionaliniame „Aukso vainiko“ ture.



Metų entuziastas

Vilkaviškietį Audrių BALANDĄ daugelis žino kaip aktyvų pasienietį, didžiulį šachmatų aistruolį bei nenuilstantį Lietuvos „Renault“ automobilių klubo narį. Vis dėlto bene didžiausias vyro pomėgis – domėtis savo krašto praeitimi. Jis tyrinėja istorinius žemėlapius, karo laikų nuotraukas, archyvinę medžiagą ir jau nustatė ne vieną mūsų rajonui reikšmingą faktą. Pagal jo atrastas fotografijas tiksliai įvardytas senasis Vilkaviškio gaisrinės pastatas, žydų sinagogos vieta, prieš šimtmetį visai kitus pavadinimus turėjusios gatvės, kuriomis vilkaviškietis net sukūrė turistinį maršrutą. Audrius surasta archyvine medžiaga dalijasi socialiniuose tinkluose ir tuo džiugina krašto istorijos entuziastus. Neabejotina, kad toks vilkaviškiečio užsidegimas kuria lobius ateities kartoms.



Metų kultūros žmogus

Už kultūros puoselėjimą gimtajame krašte nominaciją skiriame Egidijui POLITAI . Treti metai iš eilės saksofonisto organizuojamas muzikinis renginys „Vištyčio muzikos pakrantė“ sukviečia ne tik mūsų rajono gyventojus, bet ir žmones iš kitų miestų. Visi jie atvyksta pasiklausyti įvairių atlikėjų pasirodymų. Projekto sumanytojas teigė, jog pagrindinis tikslas – „Vištyčio muzikos pakrantės“ tęstinumas, todėl norima, kad melodijos ir dainos skambėtų dar ne vieną vasarą, o projektas taptų tradicija.

Akivaizdu, kad šie koncertai jau dabar kuria įvairiapusę pridėtinę vertę ir naudą Vištyčio kraštui. Saugomoje regioninio parko teritorijoje skleidžiasi muzikos, gamtos ir žmogaus harmonija. Žinomas ne vienas atvejis, kai svečiai, atvykę pasiklausyti muzikos, sykiu atranda nuostabią šio krašto gamtą, įvairius lankytinus objektus, o susižavėję atlikėjais kviečiasi juos į koncertus, asmenines šventes ar kitus renginius.



Metų sportininkas

„Toks laimėjimas pasiekiamas vieną kartą per šimtą metų“, – iš karto po savo auklėtinio stalo tenisininko Kęstučio ŽEIMIO pergalės Lietuvos čempionate ištarė jo treneris Viktoras Rybakas.



Šie metai Kęstučiui buvo kaip niekada derlingi. Rietave vykusiame Lietuvos stalo teniso čempionate jis užfiksavo istorinį pasiekimą – nuskynė visus įmanomus laurus. Kybartietis sportininkas čempionu tapo asmeninėse, vyrų dvejetų ir mišrių dvejetų rungtyse. Pats K. Žeimys prisipažino prieš varžybas tikėjęs savo galimybėmis, o čempionatui jautėsi pasirengęs labai gerai.

Iš visų iškovotų titulų Kęstutis labiausiai vertina pergalę asmeninėje įskaitoje. Toks laimėjimas jam – antrasis karjeroje. Pirmą kartą stipriausiu šalies stalo tenisininku kybartietis tapo 2010 m.



Metų kolektyvas

Už bendrystės ir šokio meno puoselėjimą nominacija skiriama liaudiškų šokių kolektyvui „LELIJA“ . Šiemet 15 metų jubiliejų atšventęs kolektyvas gali didžiuotis ne tik ilgamete patirtimi, bet ir puoselėjama bičiulyste tarp narių. Kolektyvo poros – vyrai su žmonomis. Bet ne tik tai vienija šokėjus. Kolektyvas – it didelė šeima, kuri repetuoja, laisvalaikį leidžia kartu, drauge atostogauja ir turi daugybę kitų bendrų interesų.

„Lelijos“ vadovė Irena Šunokienė kalbėjo, kad be tolerancijos neįmanomas ilgalaikis darbas, todėl labai svarbu gerbti vieniems kitus, būti pakantiems. Per ilgus metus šokėjai labai susigyveno ir pelnė ne vieną trofėjų, buvo įvertinti daugybe diplomų bei padėkos raštų. Šio kolektyvo pasirodymai nuolat puošia rajoninius renginius.





Publikuota: 2022-01-05 09:59:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pirmieji debatai: kandidatai į Seimą skaudžiai nesikapojo
* „Bruklinas“ dar kartą perrašė rajono sporto istoriją
* Vokietijos mokslininkai – apie viešnagę mūsų krašte, politiką ir Lietuvos perspektyvas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai