„Santaka“ / Kaip išsirinkti papuošalus ilgam laikui? / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  



Kaip išsirinkti papuošalus ilgam laikui?


Šiandien Vakaruose vyraujantį vartotojiškumą po truputį bando išstumti minimalizmo, sąmoningo vartojimo tendencijos. Šiuolaikinėje visuomenėje, kuri ilgą laiką „mėgavosi“ lengvai pakeičiamų daiktų gausa, pradedama labiau orientuotis į kokybę, o ne kiekybę. Ekologinės problemos pasaulyje, noras kurti darnų santykį su aplinka daugelį žmonių paskatina ieškoti to, kas yra patikima, tvaru, ilgaamžiška ir turi išliekamą vertę.

Lygiai taip pat su papuošalais ar juvelyriniais dirbiniais: vis rečiau susižavima pigia bižuterija, nes, kaip rodo daugelio patirtis, neretai net ir prikaupę pilną spintelę papuošalų galime taip ir nerasti kuo „pasipuošti“. Taigi kaip išsirinkti papuošalus, kurie nepabostų praėjus sezonui ir būtų nešiojami ilgą laiką?

Rinkitės patikimus ir pripažintus gamintojus ar prekių ženklus

Pirkite papuošalus iš patikimų, gerą reputaciją turinčių juvelyrų ar gerai žinomų ir vertinamų prekių ženklų. Tai garantuos ne tik papuošalo kokybę bei ilgaamžiškumą, tačiau ir išliekamą vertę, kadangi daugelio pripažintų juvelyrų ar juvelyrikos prekių ženklų gaminiai su laiku tampa tik vertingesni. Atitinkamai, su laiku išauga ir jų kaina.



Įvertinkite ir tai, ar juvelyrikos gamintojas laikosi etinių gamybos principų: daug geriau jausitės žinodami, kad jūsų nešiojamas papuošalas buvo kurtas kvalifikuotų srities specialistų remiantis tvarumo principais, o ne trečiose pasaulio šalyse gyvenančių ir skurstančių gyventojų.

Mažiau yra daugiau

Visuomet verta investuoti į autentiškus, vienetinius rankų darbo papuošalus. Kaip ir pripažintų prekių ženklų, taip ir autentiškų, vienetinių rankų darbo papuošalų vertė su laiku auga.

Neverta žavėtis masinės gamybos, nedaug kainuojančiais papuošalais – jų tvarumas ir ilgaamžiškumas yra labai ribotas. Verčiau investuokite į geresnės kokybės juvelyriką, kurią tinkamai prižiūrint galėsite dėvėti ne vienerius metus. Be to, net ir su mažu kiekiu papuošalų jausitės stilingi ir pasitikintys savimi žinodami, kad jie yra pagaminti iš aukštos kokybės tvarių medžiagų, o jų vertė su laiku tik didėja.

Investicija į papuošalus yra tarsi investicija į meno kūrinius, todėl ir šioje srityje vadovaukitės kokybės, o ne kiekybės, rodikliu. Įsigytas vertingas papuošalas ilgainiui gali tapti tikru istoriniu šeimos paveldu.



Nesivadovaukite tendencijomis

Tendencijos nuolatos keičiasi, todėl bandydami jų vaikytis greičiausiai tik išleisime dideles sumas pinigų. Tai, kas šį sezoną madinga, nebūtinai bus madinga kitą – jei įsigysime papuošalą tik dėl to, kad atitiktume tuometinę madą, tikėtina, jog greit pajusime, kad jis mums nebetinka ar pabodo.

Atraskite savo asmeninį stilių ir juo vadovaukitės, o ne bandykite atitikti tai, kas yra madinga. Ne veltui sakoma, jog mados sensta, o stilius – ne. Apžvelkite savo turimus papuošalus, kuriuos nešiojate ilgą laiką, ir pamatysite, kas jums tinka ir patinka, ką dėvite dažniausiai. Tuomet ir renkantis naujus papuošalus bus lengviau atskirti tuos, kurie išties atitinka jūsų stilių ir skonį, o nėra tiesiog momentinis įgeidis.

Galiausiai, nepaisant vyraujančių tendencijų, visuomet „madingais“ išlieka klasikinio stiliaus papuošalai.

Rinkitės papuošalus, pagamintus iš aukso

Juvelyriniai aukso dirbiniai ne veltui yra laikomi laikui nepavaldžia, nesenstančia klasika – jokie kiti papuošalai nėra taip vertinami, kaip aukso dirbiniai.



Pirmiausia, auksas pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, yra hipoalerginis, todėl auksiniai papuošalai ant odos nesukelia alerginių reakcijų. Yra žinoma, jog auksiniai papuošalai reguliuoja kūno temperatūrą, mažina prakaitavimą, teigiamai veikia kraujotaką, skatina audinių gijimą, atpalaiduoja.

Skirtingai negu kitų populiarių tauriųjų metalų, aukso vertė mažai svyruoja, o veikiau laikui bėgant tik auga. Taigi investicija į auksinius papuošalus atsiperka ir dėl to, kad net ir praėjus dešimtmečiui jie išlaiko savo vertę. Jei turimi auksiniai papuošalai pabosta – juos galite lengvai padovanoti, parduoti ar iš jų padaryti aukso lydinį.

Be to, auksiniai papuošalai būna įvairiausių stilių, spalvų, formų, dydžių ir tekstūrų, todėl kiekvienas gali atrasti sau tinkamiausią pagal individualų skonį.







Pirkite papuošalus, kurie turėtų prasmę

Nors kartais pakanka, kad juvelyrikos dirbinys atitiktų mūsų skonio ir kokybės kriterijus, – nesuklysite pirkdami papuošalus, kuriems taip pat galite suteikti prasmę. Pavyzdžiui, reikšmingoje kelionėje įsigytas vėrinys, svarbia proga sau pasidovanota apyrankė, pagal asmeninį dizainą sukurti auskarai savaime bus vertingesni ir kels daugiau sentimentų. Tokie papuošalai puikiai papildys asmeninę juvelyrinių dirbinių kolekciją, o su jais jausitės ypatingiau.

Ką daryti su nenešiojamais ar pabodusiais, tačiau vertingais papuošalais?

Jei turimų papuošalų dėl jų vertės, sentimentų ar kitų priežasčių nenorite parduoti ar padovanoti, – atraskite naujų jų pritaikymo būdų. Pavyzdžiui, galite pabandyti senus papuošalus derinti su naujais dirbiniais – karoliukus nuo pabodusio vėrinio įkomponuokite į apyrankę ir panašiai. Taip pat papuošalais galite „pagyvinti“ savo drabužius, pavyzdžiui, pritvirtindami segę prie megztuko. Viskas priklauso nuo jūsų kūrybiškumo.

Kaip jau minėta, auksiniai papuošalai yra itin palankūs perdirbimui – paprašykite meistro, kad juos išlydytų ir iš lydinio sukurtų naujus juvelyrikos dirbinius. Senus ar pabodusius papuošalus gali pavykti „atgaivinti“ nunešant juos pas juvelyrą atnaujinimui.



Publikuota: 2021-05-25 09:52:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kūno kultūros mokytoja: „Bijau bandyti naujas sporto šakas“
* Nurodymui pakeisti S. Nėries gatvių pavadinimus Taryba nepakluso
* Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai: kam atiduosime savo balsą?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai