„Santaka“ / Žaislų pardavėjai skinasi kelią rinkoje / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


Mediniais žaislais prekiaujanti Eurika Laskevičiūtė-Vakarinė skatina vaikų kūrybiškumą bei vaizduotę.

Autorės nuotr.


Žaislų pardavėjai skinasi kelią rinkoje

Toma BIRŠTONĖ


Šventiniam sezonui įsibėgėjant, žaislų karštligė iš proto veda daugybę šeimų. Visi kaip pamišę ieško dovanų savo mažiesiems, o iš gausaus prekių asortimento išsirinkti išties sudėtinga.



Lavina vaizduotę

Anksčiau susitvarkyti su šiuo uždaviniu būdavo paprasčiau: mergaitėms – lėlės, berniukams – mašinėlės, tačiau dabar – tikras vargas. Parduotuvių lentynos nukrautos šimtais įvairiausių žaislų. Tiesa, pastarųjų mėnesių aktualijos verslininkams diktuoja esminius pokyčius. Norėdami išlikti, jie privalo vykdyti prekybą internetu, antraip verslas žlugs.

Rugiagėlių kaime (Keturvalakių sen.) gyvenanti Eurika Laskevičiūtė-Vakarinė daugiau nei prieš du mėnesius atidarė elektroninę parduotuvę „Tulda“. Verslininkė savo klientams siūlo įsigyti medinių žaislų, vaikiškų lavinamųjų knygelių, barškučių ar migdukų.

Pasak parduotuvės įkūrėjos, žaislų pasirinkimas įvairaus amžiaus vaikams toks didelis, kad gali apsvaigti galva. Vis dėlto moteris nusprendė prekiauti medinukais, kurie skatina kūrybiškumą, palieka vietos vaiko fantazijai ir lavina vaizduotę.



„Gyvename technologijų pasaulyje, o populiarūs plastikiniai, elektroniniai žaislai dažnai iškreipia tikrovės ir pojūčių suvokimą. Jie įtraukia vaikus į savo mirgantį, žybsintį pasaulį, skatina atsiriboti ir automatiškai atlikti nurodytas funkcijas, nemoko ieškoti sprendimų pačiam. Vaikai įpratę, kad paspaus vieną mygtuką ir žaislas pradės juos linksminti, rodys įvairiausius triukus. Tuo tarpu žaisdami su mediniais, vaikai patys išgalvoja istorijas, veikėjus, juos įgarsina, vaidina. Tokiu būdu mažyliai spartina savo socialinę, emocinę raidą, ugdo kūrybiškumą bei vaizduotę“, – pasakojo E. Laskevičiūtė-Vakarinė.



Bendradarbiauja su švedais

Interneto parduotuvėje www.tulda.lt galima įsigyti vaikiškų medinių ledų vagonėlių, kasos aparatų, konditerijos bei salotų rinkinių, mašinėlių trasų ir daug kitų medinukų. E. Laskevičiūtė-Vakarinė pati žaislų negamina. Ji bendradarbiauja su švedų kompanija „Jabadabado“. Surasti tinkamus žaislų gamintojus, pasak verslininkės, buvo nelengva užduotis, tačiau ji turėjo aiškius kriterijus, kuriais vadovavosi.

„Šios kompanijos žaislai yra išskirtiniai. Jie nerėžia akies, yra šviesių, pastelinių spalvų. Juos lengva pritaikyti prie namų interjero, o gausus asortimentas ir įvairovė leidžia rinktis“, – pasakojo E. Laskevičiūtė-Vakarinė.



Mediniai žaislai – ne vienintelė prekė, kurią galima rasti minėtoje parduotuvėje. Čia gausu lavinamųjų knygelių įvairaus amžiaus vaikams.

„Žaislus ar kitas prekes leidžiu išbandyti savo ir artimųjų vaikams. Jiems augant keičiasi poreikiai, todėl bėgant laikui keisis ir prekių asortimentas. Galvojame jį praplėsti ir prekiauti šventine atributika bei dekoracijomis“, – apie ateities planus pasakojo verslininkė.

Ragina žaisti kartu

Ne paslaptis, kad mediniai žaislai yra kur kas brangesni nei plastikiniai, tačiau yra ilgaamžiai, saugesni bei tausojantys gamtą – išmesti jie suyra. Pasak verslininkės, renkant žaislą savo vaikui, pirmiausia reikėtų pagalvoti, kokią naudą jis atneš, ko išmokys, ką lavins. Nors kaina, žinoma, irgi daugeliui ypač svarbus aspektas.

Eurika pastebėjo, kad bendraujant su klientais dažnai jiems tenka aiškinti, kodėl medinukas yra pranašesnis už spalvotą ir garsus skleidžiantį žaislą.

„Nors Marijampolės apskrityje prekes pristatome nemokamai, vis dėlto aktyviausi mūsų pirkėjai yra nevietiniai gyventojai. Dažnai pirkėjai teigia, kad žaislas vaikui įdomus tik kelias minutes, daugiausia pusdienį. Todėl jie renkasi kuo daugiau funkcijų ar efektų turinčius žaislus, kurie ilgiau prikaustytų vaiko dėmesį. Tuomet aš klausiu tėvų, ar jie žaidžia su savo vaikais. Iš tikrųjų mažamečiams nereikia daug žaislų, jiems reikia daugiau tėvų dėmesio, nes tik kokybiškai su vaiku praleistas laikas yra prasmingas“, – teigė E. Laskevičiūtė-Vakarinė.





Prekiauja plastikinėmis kaladėlėmis

Turbūt nerastume vaiko, kuris nebūtų žaidęs su kaladėlėmis. Daugelis mažamečius auginančių tėvų žino, kad šis žaidimas – efektyvus ir motoriką lavinantis užsiėmimas. UAB „Vakarų gama“, įsikūrusi Vilkaviškyje, prekiauja skirtingų dydžių kaladėlių rinkiniais, kurių galima įsigyti interneto parduotuvėje www.ludoturris.lt.

„Pradžioje galvojome gaminti gumines kaladėles, tačiau ši idėja nepasiteisino. Jos minkštos, sunkiai tveriamos, statinys dažniausiai deformuojasi, vaikai nemato galutinio rezultato, o tai jiems nepatinka“, – apie verslo pradžią pasakojo vilkaviškietis Nerijus Maksvytis.



Vyrauja architektūra

Interneto parduotuvėje galima įsigyti skirtingų dydžių kaladėlių rinkinių. Mažiausią rinkinį sudaro 66 detalės. Ši pakuotė išskirtinė tuo, kad joje yra surinkimo schema su trimis skirtingais modeliais. Kiti rinkiniai yra didesni – juos sudaro keli šimtai spalvotų kaladėlių.

„Siekėme sukurti originalų produktą, kurio nėra Lietuvoje, todėl pasirinkome architektūros tematiką. Kiekviena detalė imituoja plytas, todėl statinys atrodo tikroviškai. Pirkėjai turėtų nenustebti, kad pakuotėse neras vaikiškų mašinėlių ar kitų transporto priemonių, nes šis prekinis ženklas orientuojasi į statinius“, – kalbėjo verslininkas.

Pasak N. Maksvyčio, kaladėlių beveik neįmanoma sulaužyti, jos labai tvirtos, jų sienelės beveik 8 milimetrų storio, todėl mažieji ant statinių gali sėdėti ir nebijoti, jog suluš. Vienas iš didžiausių šio prekinio ženklo privalumų yra tai, jog kaladėlės turi antistatinių savybių ir nekaupia dulkių. Taip pat su jomis galima atlikti sukamuosius judesius.

„Pagrindiniai mūsų klientai – Lietuvos vaikų darželiai. Kai teko bendrauti su įstaigų atstovais, jie pasakojo, kad vaikai domisi ir žaidžia, o tai – pats geriausias įvertinimas“, – kalbėjo verslininkas.



Lietuviškas produktas

Nerijus džiaugėsi, kad plastikinės kaladėlės – tikras lietuviškas produktas. Žaliavos atkeliauja iš sostinės, liejimo formą pagamino alytiškiai, o Vilkaviškio pašonėje įsikūrusi gamykla „Triplan“ užsiima detalių liejimu. Verslininkas neslėpė, kad pagaminti žaislus nėra labai lengva, nes plastikas linkęs deformuotis, todėl išlaikyti lygias kaladėlių sienas yra sudėtinga.

„Uždaroji akcinė bendrovė „Almecha“, kuri įsikūrusi Alytuje, nutraukia liejimo formų gamybą. Iš viso Lietuvoje likusios gal tik dvi ar trys įmonės, kurios gamina tokias formas, todėl laikui bėgant partnerių reikės ieškotis užsienyje. Norėčiau dirbti su tautiečiais, nes gaminant formas vyksta daug bandymų, viską reikia derinti vietoje“, – pasakojo verslininkas.





Geriau, nei tikėjosi

Karantinas palietė didžiąją dalį verslininkų. Nors N. Maksvytis papuolė į nematomo priešo gniaužtus ir prasidėjusi veikla buvo sustojusi, tačiau dabartinė situacija yra daug geresnė, nei tikėjosi.

„Per pastarąjį laikotarpį veikla labai prasiplėtė – patobulinome kaladėlių liejimo formą, praplėtėme prekių asortimentą, spalvų gamą, sukūrėme informacinius lankstinukus, statymo instrukcijas. Prieškalėdinis laikotarpis labai įtemptas, vos spėju suktis. Šiuo metu atlieku daug pareigų – esu paprastas darbininkas, vadybininkas, vairuotojas, direktorius. Džiaugiuosi, kad į pagalbą ateina šeimos nariai, nes vienas nesuspėčiau“, – pasakojo Nerijus.

Jeigu prekyba toliau vyks, N. Maksvytis planuoja plėstis, įdarbinti daugiau darbuotojų, o pagrindinis jo siekis – unikalias, lietuviškas kaladėles eksportuoti į užsienį.



Galerija: Žaislai 




Publikuota: 2020-12-11 08:29:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kaimynų konfliktas tęsiasi 20 metų
* Bendruomenė turi vieną norą – gyventi patogiau
* Arklinio pašto laikai Vilkaviškio krašte
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai