„Santaka“ / Posėdyje priimti rajono žmonėms naudingi sprendimai / Savivalda

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda javų kombainą VOLVO 1000 su šiaudų smulkintuvu (3 m pjaunamoji), traktorių CASE JX1100U su frontaliniu krautuvu. Tel. 0 615 11933.
Galioja iki: 2024-06-24 13:28:16Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Savivalda

Dalinkitės:  


Posėdyje priimti rajono žmonėms naudingi sprendimai

Dangyra APANAVIČIENĖ


Vienu aspektu penktadienį vykusį rajono Tarybos posėdį būtų galima pavadinti istoriniu: visas keturias dešimtis apsvarstytų klausimų politikai priėmė kone vienbalsiai. Nebuvo nė vieno balsavusiojo prieš, išskyrus keletą sprendimų, dėl kurių vienas kitas Tarybos narys susilaikė.Laikino atokvėpio paslauga

Po ilgesnės pertraukos į atnaujintą Savivaldybės salę susirinkę politikai posėdžiaudami ilgai neužtruko – visus sprendimus patvirtino vos per pusantros valandos. Nemažą darbotvarkės dalį sudarė įvairių tvarkų, sąrašų, programų, ataskaitų, nuostatų tvirtinimas arba keitimas. Šie dokumentai buvo išnagrinėti Tarybos komitetuose, tad didesnių diskusijų nekilo ir posėdyje beliko juos tik formaliai patvirtinti.

Tarp tokių buvo Laikino atokvėpio paslaugos organizavimo ir teikimo Vilkaviškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašas, kuris nuo šiol reglamentuos laikino atokvėpio paslaugos teikimo tvarką, būdus, trukmę, gavėjus, prioritetus. Jame nurodomi dokumentai, kuriuos reikės sutvarkyti, norint šią paslaugą gauti.

Pagal šį Tarybos sprendimą trumpalaikė socialinė priežiūra ar globa gali būti teikiama neįgaliems vaikams ir suaugusiems asmenims, taip pat seniems žmonėms, kuriuos namuose nuolatos prižiūri kartu gyvenantys šeimos nariai, artimieji, bet dėl tam tikrų priežasčių laikinai negali jais pasirūpinti.Priklausomai nuo poreikio, laikino atokvėpio paslauga galės būti suteikta asmens namuose arba socialinių paslaugų įstaigose. Socialinę priežiūrą namuose teiks Vilkaviškio socialinės pagalbos centras. Laikinai globai po vieną vietą numatyta Gudkaimio globos namuose (suaugusiems asmenims) ir Kybartų vaikų globos namuose (vaikams su negalia). Asmenims su proto ar psichikos negalia laikino atokvėpio paslaugą teiks Didvyžių socialinės globos namai.Rems besimokančius profesijos

Taryboje buvo priimta keletas sprendimų, susijusių su prasidedančiais mokslo metais. Patikslintas švietimo įstaigų grupių, klasių ir mokinių skaičius, patvirtinti sprendimai dėl turto, kurį valdė reorganizuojamos mokyklos, perdavimo. Taip pat pritarta Švietimo ir mokslo ministerijos skirto mokyklinio autobusiuko perėmimui Savivaldybės nuosavybėn. „Iveco Daily 50C18“ autobusas paskirtas Gražiškių gimnazijai vežioti kaimuose ir miesteliuose toliau kaip trys kilometrai nuo mokyklos gyvenantiems mokiniams, kurie dėl pertvarkų šį rudenį turėjo pakeisti mokyklą.

Naujiena tai, kad Taryba įsteigė Savivaldybės profesinio mokymo rėmimo fondą, kurio tikslas – paremti rajono jaunuolius, besimokančius profesijos Marijampolės profesinio rengimo centro (PRC) Vilkaviškio skyriuje. Šio fondo lėšomis dviem gerai besimokantiems ir įvairiose veiklose aktyviems trečiojo kurso mokiniams vienerius mokslo metus bus skiriamos vardinės stipendijos po 50 eurų per mėnesį. Pretendentus fondo tarybai turės pasiūlyti Marijampolės PRC.Aptariant fondo įkūrimo klausimą rajono meras Algirdas Neiberka pasidžiaugė, kad šiais metais mokinių skaičius PRC Vilkaviškio skyriuje išaugo nuo 130 iki 194. Jo nuomone, tai pasiekta Savivaldybės administracijos ir šio skyriaus kolektyvo bendrų pastangų, o taip pat šios įstaigos viduje vykstančių pokyčių dėka.Apdovanoti siūlomas kun. V. Labašauskas

Kasmet, prieš Lietuvos savivaldybių asociacijos rengiamus „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus, rajono Taryba patvirtina kandidatą, kuris galėtų būti nominuotas šiame garbingame kiekvieną rudenį vykstančiame renginyje.

Apdovanojimui „Auksinės krivūlės riteris“ šiemet politikai nusprendė teikti buvusio Kybartų Eucharistinio Išganytojo parapijos klebono kun. Vaidoto Labašausko, šiuo metu einančio Prienų dekanato dekano pareigas, kandidatūrą.

„Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimas teikiamas už ypatingus nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui. Pristatant kandidatą buvo pabrėžtas dvasininko dešimties metų veiklos indėlis sprendžiant aktualius Kybartų miesto plėtros bei tvarkymo reikalus, aktyviai dalyvaujant bendruomenės gyvenime.Nominacijų laureatai skelbiami spalio 10-ąją, minint Vietos savivaldos dieną.Kurs išmanųjį miestą

Posėdyje Tarybos nariai pritarė Vilkaviškio rajono savivaldybės dalyvavimui konkurse-projekte „Išmanusis miestas“, kurį organizuoja UAB „Structum projektai“. Tai akademinei bendruomenei (besimokančiam ir studijuojančiam jaunimui) skirtas projektas, kurio metu suburtos tarpdisciplininės architektūros, inžinerijos, statybos, urbanistikos, kraštovaizdžio architektūros, dizaino ir kitų sričių profesionalų komandos parengs išsamius ir motyvuotus priešprojektinius pasiūlymus vienai ar kelioms pačios Savivaldybės pateiktoms viešosioms erdvėms, siekiant sukurti patrauklaus ir išmanaus miesto koncepcijas.

Projektui bus siūlomos šios planuojamos sutvarkyti vietos: teritorijos prie naujosios Vilkaviškio sporto salės ir Paežerių ežero, buvusio spirito fabriko (raudonų plytų statinių komplekso prieš policijos komisariatą) aplinka ir teritorija, kurioje numatyta kvartalinė renovacija.

Savivaldybės dalyvavimui konkurse-projekte „Išmanusis miestas“ numatyta skirti 14 520 eurų biudžeto lėšų.Pradedantiesiems verslą

Tarybos posėdyje buvo pritarta Vilkaviškio jaunųjų verslininkų klubo kartu su Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centru įgyvendinamam projektui „Jauno verslo subjektų stiprinimas Vilkaviškio mieste“. Projektas tęstųsi iki 2022 m. pabaigos, jo metu būtų teikiama pagalba verslo pradžiai.

Kuriantieji verslą šiuo laikotarpiu galėtų tikėtis išsamių konsultacijų, asmeninių ir verslumo gebėjimų ugdymo, inovacijų vadybos kursų, būtų organizuojami verslo forumai, gerosios patirties vizitai, savanoriška veikla, suteikiamos verslo pradžiai reikalingos priemonės.

Bendra projekto vertė – apie 150 tūkst. Eur, Savivaldybei tektų prisidėti beveik 12 tūkst. Eur.Parinko naujas prekybos vietas

Taryba naujai nustatė prekybos ar paslaugų teikimo iš laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių ar priekabų, lauko kavinių viešąsias vietas. Būtinybė vėl rengti laikinųjų prekybos vietų išdėstymo schemą atsirado po to, kai mieste buvo įrengta naujų viešųjų erdvių, o taip pat atsižvelgiant į jaunimo apklausos rezultatus.Vilkaviškio mieste numatytos aštuonios prekybai tinkamos viešosios vietos. Tai J. Basanavičiaus aikštės prieigos (pėsčiųjų tako ir J. Basanavičiaus a. 11 sankirta), rekreacinė teritorija prie Šeimenos upės, miesto sodo teritorija, kultūros centro erdvės, Vilkaviškio miesto laikinų prekybinių kioskų specialiojo plano korektūroje nurodytos vietos, teritorija Vytauto gatvėje tarp Nr. 91 ir Nr. 97, teritorija prie tilto ir Gedimino g. 3, Vilkaviškio miesto pliažas.

Pliaže ir miesto sodo teritorijoje taip pat bus galima dviračių, riedučių, elektromobilių, vandens dviračių, valčių ir kt. nuoma, fotografavimo, piešimo, svėrimo, nesudėtingų atrakcionų, kilnojamo transporto ir kitos panašios paslaugos.

Kartu nustatytos ir vietos, kuriose draudžiama prekiauti ar teikti įvairias paslaugas. Tai J. Basanavičiaus aikštė, tiltai bei gatvių sankryžos.

Šiuo sprendimu taip pat patvirtintas ir Asmenų, kuriems išduodami leidimai prekiauti ar teikti paslaugas Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, atrankos aprašas. Vienas iš naujų akcentų – atrankoje galės dalyvauti ir verslo liudijimus turintys asmenys.

Gydyti kalinių nesutiko

Vienbalsiai Tarybos nariai atmetė sprendimo projektą, kuriuo buvo planuota paskirti Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC) kaip gydymo įstaigą, pirminio lygio ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas teiksiančią pataisos namuose Kybartuose kalintiems nuteistiesiems.

Posėdyje dalyvavusi Vilkaviškio PSPC vadovė Danguolė Almonaitienė teigė, jog gydyti nuteistuosius jų įstaiga neturi jokių galimybių, nes šiuo metu trūksta net šešių gydytojų, todėl sudėtinga būtų užtikrinti sklandų savų pacientų aptarnavimą. Be to, D. Almonaitienės teigimu, dirbti pataisos namuose nesutinka nė vienas medikas.

Savo nuomonę išsakė ir Tarybos narė Edita Gaubienė. Pasak politikės, Kybartų įkalinimo įstaiga yra Marijampolės pataisos namų padalinys, tad kalinių gydymu ir turėtų rūpintis ne Vilkaviškio, o Marijampolės savivaldybė.

Pritarę nuomonei, kad kalinčiųjų gydymas yra Kalėjimų departamento, o ne savivaldybių problema, Tarybos nariai minėtam sprendimo projektui nepritarė.Publikuota: 2020-09-04 08:32:34

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vieni nori alyvų, kiti – vejos ir atverto vaizdo
* Muziejininkės darbas – išsipildžiusi vaikystės svajonė
* Interjero dizainerė: „Svarbiausia – erdvių suplanavimas, o ne sienų spalva“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai