„Santaka“ / Vaizdas nuo nenaudojamo statinio – lyg nuo apžvalgos bokšto / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas įsitikinęs, kad pagal savo paskirtį nenaudojamas statinys galėtų tapti apžvalgos bokštu.

Autorės nuotr.


Vaizdas nuo nenaudojamo statinio – lyg nuo apžvalgos bokšto

Eglė MIČIULIENĖ


Pilviškių centre stovi masyvus mūrinis bokštas. Jis pilviškiečiams turėjo tarnauti kaip vandens rezervuaras, bet pagal paskirtį naudotas labai trumpai. Kapitalinis statinys galėtų pasitarnauti kaip apžvalgos bokštas.



Šalia atnaujintos erdvės

Lietuvoje apžvalgos bokštų yra per tris dešimtis, ir visi jie daugiau ar mažiau populiarūs, turistiniuose maršrutuose užima garbingą vietą. Žmonėms patinka lankyti šiuos įrenginius: pramoga nemokama, daugumos statinių konstrukcija – įdomi ir išskirtinė. Na, ir, žinoma, užsilipus aukštai smagu gėrėtis įspūdinga panorama.

Pilviškių centre stovi didžiulis statinys, į kurio viršų užkopus taip pat atsiveria platus vaizdas į visas keturias puses. Tačiau tai – ne apžvalgos, o vandens bokštas. Pagal paskirtį jis jau seniai nebenaudojamas, bet turistams laipioti bent jau kol kas nepritaikytas.

Miestelyje šiuo metui baigiamas įgyvendinti keturių viešųjų erdvių atnaujinimo projektas. Ypač gražiai pertvarkų metu atsivėrė erdvė greta Vasario 16-osios ir Stoties gatvių sankirtos – kaip tik šios teritorijos pakraštyje ir stovi masyvus mūrinis bokštas.





Neatitiko sąlygų

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė sakė, jog ruošiant projektą Pilviškių viešosioms erdvėms atnaujinti iš monumentalaus statinio norėta padaryti apžvalgos bokštą, tačiau to įgyvendinti nepavyko.

„Pirminėje paraiškoje Centrinei projektų valdymo agentūrai šią mintį buvome pateikę. Bet pagal projekto finansavimo sąlygų aprašą tokių išlaidų teko atsisakyti, nes neatitiko statinio paskirtis, o jos keisti mums nebuvo leista. Taigi artimiausiuose planuose šio pastato pertvarkyti nenumatyta. Galime nebent tikėtis, kad 2021–2027 metų finansavimo laikotarpiu atsiras kokia nors su turizmo plėtra susijusi programa, iš kurios galėtų būti skirta lėšų šiai idėjai įgyvendinti“, – kalbėjo J. Grigaliūnaitė.

Vis dėlto Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas sakė nepaleidžiantis vilties, kad mūrinis statinys ateityje bus pertvarkytas į apžvalgos bokštą.

„Buvo norinčių jį nugriauti, tam ir lėšų būtume gavę. Bet mums buvo gaila: juk bokštas pastatytas kapitaliai, yra puikiai išsilaikęs, viduje esantys metaliniai laiptai – pakankamai tvirti. Manau, tai yra ateities perspektyva. Tereikia viską išvalyti, padaryti taip, kad statinys atitiktų saugumo reikalavimus. Vaizdas iš šio pastato viršūnės yra puikus, o ir pats bokštas iš tolo matosi atvažiuojant nuo Šakių“, – sakė Pilviškių seniūnas.





Monumentalus statinys

Pats bokštas, nors ir pastatytas prieš tris dešimtmečius, „nesipyksta“ su aplinka, dera prie naujosios aikštės vaizdo. Jo konstrukcija įdomesnė nei įprastų kolūkių laikų tokios paskirties pastatų.

Šiuolaikiški vandens bokštai dažniausiai daromi „liaunesni“, iš metalinių konstrukcijų, o Pilviškių centre stovintis bokštas – monumentalus mūrinis statinys, kuris, seniūno nuomone, turėtų tarnauti tikrai ilgus metus.

„Vaizdą kiek gadina tik nurūdijusi metalinė kepurė. Pagal projektą ji turėjo būti po stogeliu. Bet santvarkoms keičiantis statybos sustojo ir bokšto kepurė liko neuždengta“, – kalbėjo V. Judickas.

Bokštas, anot seniūno, pastatytas apie 1989–1990 metus. Tačiau atsiradus naujoms technologijoms vanduo žmonėms pradėtas pumpuoti tiesiai iš gręžinio ir vandens rezervuaras savo funkciją prarado.

Neeksploatuojamame bokšte prieglobstį rado paukščiai – statinys buvo pavirtęs „balandine“, vėliau pastato viršūnėje antenas susikėlė įvairių komunikacijų bendrovės.





Renka informaciją

Pilviškių bendruomenės pirmininkė Loreta Bieliukienė pasakojo, jog šiuo metu bendruomenės ir seniūnijos iniciatyva kalbinami gyventojai, renkama Pilviškių istorija. Surinkti duomenys bus susisteminti, pagal juos ketinama parengti informaciją miestelio svečiams, per Pilviškius vedantį turistinį maršrutą, padaryti stendus.

„Miestelyje atsirado gražių viešųjų erdvių, tad norisi prisidėti prie gerų Savivaldybės darbų, pateikti Pilviškius pozityviai, kad ir patiems būtų jaukiau, ir svečiams turėtume ką parodyti bei papasakoti“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė.

Domėdamasi miestelio praeitimi, besikalbėdama su gyventojais L. Bieliukienė išgirdo daug įdomių istorinių faktų. Atsirado ir žinių apie bokšto kepurę.

„Gal ji ir nėra graži, bet, anot žmonių, tai buvo senoji Pilviškių vandens kolonėlė, vadinamoji „vodokačkė“, stovėjusi prie geležinkelio stoties. Prie jos kareiviai arklius girdydavę. Esą ji buvo užkelta ant naujai pastatyto bokšto. Dar domėsimės šia istorija“, – pasakojo bendruomenės pirmininkė.

Tad kokia senosios kepurės vertė ir ką su statinio elementu daryti – matyt, dar būtų svarstoma. Tačiau minčiai, kad mūrinis statinys turėtų tarnauti kaip apžvalgos bokštas, pritarė visi bendruomenės pirmininkės kalbinti žmonės.

„Tikimės, kad gal atsiras kokių nors projektinių lėšų. O gal kas nors norėtų paremti savo lėšomis, investuoti į bokštą? Su baltu pavydu žiūrime į Vištyčio kraštą, turintį savo mecenatą Donatą Kazlauską. Galbūt ir pas mus atsiras koks nors kraštietis, norintis bei galintis paremti bokšto atgimimo idėją?“ – kalbėjo L. Bieliukienė.





Publikuota: 2020-08-18 08:18:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai