„Santaka“ / Daugiau kaip pusė gyvenančiųjų poroje nesutaria dėl pinigų / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  


Daugiau kaip pusė gyvenančiųjų poroje nesutaria dėl pinigų


Net 66 proc. gyvenimo partnerį turinčių Lietuvos gyventojų bent retkarčiais tarpusavyje konfliktuoja finansų klausimais. Kone trečdaliui dėl piniginių reikalų šeimoje yra tekę rimtai susipykti. Dažniausiai ietys laužomos dėl stambesnių pirkinių, o mažiausiai diskusijų kyla dėl kaupimo pensijai. Finansų ekspertų vertinimu, įtakos dažniems konfliktams dėl pinigų turi nepakankami finansinio planavimo įpročiai ir įgūdžiai. Dėl piniginių klausimų niekada nekonfliktuoja ir nesiginčija trečdalis apklaustųjų.



Konfliktai dėl pirkinių, taupymo ir lėšų stygiaus

Dažniausiai ginčai kyla dėl didesnių pirkinių. Dėl to su savo partneriu nesutaria 44 proc. žmonių. Neretai konfliktuojama ir dėl kasdienių išlaidų (30 proc.), išlaidų pramogoms (29 proc.), per mažų pajamų ir lėšų trūkumo (28 proc.). Nesutarimų kyla dėl taupymo bendroms reikmėms (20 proc.), išlaidų pomėgiams (17 proc.) ir vaikams (13 proc.), dėl drabužių pirkimo (11 proc.).

Beveik trečdalis šalies porų konfliktuoja dėl didesnio ar mažesnio nepritekliaus ir jo pasekmių. Viena iš priežasčių, kodėl pritrūkstama lėšų, gali būti negebėjimas tinkamai planuoti savo bei šeimos finansus.



Šiuos ir kitus finansų klausimus galėtų padėti spręsti ilgalaikis finansų planavimas, apimantis bent kelerius, o geriausia – daugiau kaip 10 metų. Tuo tarpu savo ar šeimos finansinį planą turi tik ketvirtadalis šalies gyventojų.

Pradėti aktyviai planuoti savo biudžetą būtina net ir neturint pakankamai finansinių žinių. Ilgainiui šie įgūdžiai įsitvirtina, įgyjama naujų. Taip pat patariama pasitelkti ir biudžeto planavimo, sąskaitų tvarkymo programėles.

Nesiginčija, ar kaupti pensijai

Mažiausiai konfliktų sukeliantis finansinis klausimas – kaupimas pensijai. Dėl to nesutaria 5 proc. porų. Viena vertus, tai yra gera žinia, kita vertus, ji kelia nerimą.

Tokie rezultatai gali reikšti du dalykus: arba žmonės jaučiasi viską padarę dėl pensijų kaupimo, arba jiems šis klausimas tiesiog yra mažai aktualus. Kita vertus, retos porų diskusijos dėl kaupimo pensijai gali būti nulemtos psichologinio faktoriaus. Žmonės, užuot svarstę apie, atrodytų, tokį tolimą ir miglotą dalyką kaip pensija, labiau linkę diskutuoti, kokį televizorių ar automobilį pirkti šiandien. Vis dėlto pensija yra akivaizdus ateities finansinis poreikis, kurio negalima ignoruoti šiandien.



Tokios išvados paaiškėjo apibendrinus šalies gyventojų apklausą. Ją atliekant į klausimus dėl konfliktų finansų klausimais atsakė 606 gyventojai, gyvenantys registruotoje ar neregistruotoje santuokoje. Nuomonės tyrimą turto valdymo bendrovės „INVL Asset Management“ užsakymu atliko „Spinter tyrimai“.

Pagal pranešimą spaudai



Publikuota: 2020-01-06 10:52:19

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai