„Santaka“ / Žvalus rytas: kaip mankštintis ir ką valgyti pusryčiams, kad dieną nestigtų energijos? / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Žvalus rytas: kaip mankštintis ir ką valgyti pusryčiams, kad dieną nestigtų energijos?


Nesvarbu, ar dieną ketinate dirbti biure, ar bėgti maratoną – visiems svarbu rytą pradėti žvaliai ir energingiems būti iki dienos pabaigos.

Sveikatos specialistai sako, kad žvalų rytą galima pradėti dar gulint lovoje ir atliekant lengvus tempimo pratimus. Be to, puikiai nuteiks mankšta su muzika, o energijos suteiks maistingi ir sveiki pusryčiai, kuriuos reikia rinktis pagal tai, kada atsikeliate – „vyturių“ pusryčiai bus kitokie nei „pelėdų“.

Į savo gyvenimą įvedus tinkamą rutiną, keltis tampa gerokai lengviau, o kūnas visuomet jaučiasi jaunas. Kasdien rūpintis savo sveikata, fiziniu aktyvumu ir savijauta turėtų kiekvienas. Energijos ir žvalumo galime pasisemti ne tik iš sveikų maisto produktų, bet ir fizinės veiklos. Tad kaip rytais pažadinti kūną ir suteikti jam jėgų visai dienai?

Rytais savęs alinti nereikėtų, o budinti kūną galima pradėti dar lovoje. Nereikia šokti iš lovos vos suskambus žadintuvui. Duokite kelias minutes sau, šiek tiek išjudinkite sąnarius, čiurnas, plaštakas, ištempkite nugarą, rankas, pečių juostą, o tuomet palengva atsikelkite.

Rytinė mankšta – lėta, bet efektyvi



Patartina kiekvieną rytą atrasti laiko 10–15 minučių trukmės mankštai, atlikti ją pagal mėgstamą muziką. Muzika suteikia energijos, mankšta paruošia mūsų kūną darbui, veikia kaip žadintuvas. Jei įvedame tokią rutiną į savo gyvenimo būdą, po kurio laiko pamatysime, kad ir keltis taps lengviau, bus geresnė nuotaika, eisime į darbą energingi ir žvalūs.

Rytinė mankšta neturėtų būti intensyvi, ji daugiau skirta pratempti raumenis, nubudinti kūną. Kiekvienai dienai puikiai tiks jogoje praktikuojamas Saulės pasveikinimas.

Tiesa, norint palaikyti gerą fizinę formą, vien rytinės mankštos neužteks. Visiems reikėtų susikurti įprotį nepriklausomai nuo sezono būti aktyviems – eiti sportuoti į lauką, bėgioti su šunimi, eiti į sporto salę. Idealus variantas – rytinė mankšta, sveiki užkandžiai ir maistas dienos metu bei treniruotė vakare.

Treniruotės mums suteikia lankstumo, kuris yra antra jaunystė – jaučiamės nesuvaržyti, nesustingę, jos sustiprina raumenis, koordinaciją, balansą, esame žvalesni, visą laiką mumyse cirkuliuoja energija.

Pusryčiai – pagal organizmo ritmą

Geram rytui ir energijos užtikrinimui visai dienai reikėtų rinktis pusryčius, kurių suteikiama energija išsiskiria lėtai. Tokie produktai – bananai, avižos, grūdai, kiaušiniai. Be to, per dieną būtina suvartoti daug daržovių ir vaisų, nepersivalgyti ir gerti daug vandens.



Pasak medicinos mokslų daktarės, gydytojos dietologės Editos Gavelienės, energijos visai dienai gali suteikti vertingi ir maistingi pusryčiai. Tiesa, kiekvienam pusryčiaujančiam reikėtų atsižvelgti į tai, kokiu ritmu dirba ir ko reikalauja jo organizmas.
kiekvienam pusryčiaujančiam reikėtų atsižvelgti į tai, kokiu ritmu dirba ir ko reikalauja jo organizmas.


„Kiekvienam rytas gali prasidėti visiškai skirtingai, nes žmonės yra įvairūs. Viskas priklauso nuo to, ar žmogus pagal savo bioritmus yra vyturys ar pelėda – ar keliasi anksti, ar vėlai“, – gydytoja.

Jei ryte atsikelti lengva ir tai darote anksti, verčiau suvalgyti sočius pusryčius, nes dažnas planuoja pietų pertrauką, o „vyturėliams“ bus lengviau be užkandžiavimų sulaukti pietų. „Kai žmogus žino, kad visa diena nusimato darbinga, tai yra, bus ne tik sėdėjimo, bet ir fizinės veiklos, jo rytas ir turėtų būti sotesnis: turtingas angliavandeniais, baltymais. Tai galėtų būti, pavyzdžiui, kiaušinienė, varškė su trupučiu medaus ar sauja uogų. „Pelėdžiukams“ kiek kitaip – kai ryte atsikelti labai sunku, pusryčiai turėtų būti lengvesni, pavyzdžiui, vaisiai ar indelis jogurto, o sotesnis valgymas galėtų nusikelti į šiek tiek vėlesnį laiką“, – pataria E. Gavelienė.



Pasak jos, energija, ne tik fizinė, bet ir emocinė, kurią gauname su maistu, priklauso nuo produktų sudėties ir savijautos pavalgius. Todėl verta pasidomėti maisto produktų sudėtimi, o svarbiausia, žinant savo dienotvarkę, nepatingėti pusryčius pasiruošti iš vakaro.

Tiek aktyvia fizine, tiek protine veikla užsiimsiantiems žmonėms E. Gavelienė rekomenduoja paprastą pusryčių receptą. Jis puikiai tiks tiems, kurie rytais skuba ir papusryčiauti dažnai nespėja – recepte vos keli ingredientai, o gamyba užtruks vos kelias minutes.

Energijos suteikiantys pusryčiai

Reikės:

200 g uogų,

graikiško jogurto.

Pasirinktas mėgstamas uogas tereikia nuplauti ir sumaišyti su graikišku jogurtu, o tuomet skanauti. „Jogurtas praturtintas baltymais, o uogos – angliavandeniais. Be to, uogose gausu antioksidantų. Tokie sveiki pusryčiai tikrai suteiks energijos ir sotumo jausmą“, – sako E. Gavelienė.

„Tiesa, tie, kurie bus aktyvesni fiziškai, galėtų, o ko gero ir turėtų, dar pridėti granolos arba tiesiog mėgiamų kruopų dribsnių. Juos galima užpilti verdančiu vandeniu ir jau po kelių minučių dėti į pusryčių lėkštę“, – priduria ji.

Pasak specialisčių, kasdien mankštinantis ir sportuojant, valgant sveiką ir subalansuotą maistą, savo galimybes galima išmėginti ir aktyvesnėje veikloje.



Publikuota: 2019-07-11 10:44:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Motinos dieną jauna šeima pasitinka su triguba laime
* Kraštiečiai užsienyje: „Nenukirskime medžiui šaknų“
* Savaime gimstančios kolekcijos vilkaviškietei kelia azartą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai