„Santaka“ / Atkaklumu stebinanti gydytoja pasirinko Vilkaviškį / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Endokrinologė Ilona Banišauskaitė įsitikinusi, kad darbo tikrai nepritrūks, nes endokrininių sutrikimų vis daugėja.

Autorės nuotr.


Atkaklumu stebinanti gydytoja pasirinko Vilkaviškį

Eglė KVIESULAITIENĖ


Nors daugelis jaunų medikų savo ateitį įsivaizduoja tik didžiųjų miestų klinikose, gydytoja endokrinologė Ilona Banišauskaitė visada norėjo dirbti provincijoje. Atkakliai savo tikslų siekianti jauna specialistė pati susirado Vilkaviškio ligoninę ir dar nė sekundės dėl to nesigailėjo.





Eina kryptingai

Iš Prienų kilusi gydytoja Ilona sako, kad gyvenime nemėgsta mėtytis iš vieno kelio į kitą, o užsibrėžusi tikslą žvelgia tik pirmyn. Dėl to, kai vaikystėje pamačiusi baltą mamos chalatą draugei pasakė, kad bus gydytoja, niekas tuo ir nesuabejojo.

– Aš pati to neprisimenu, bet draugė vis pasakoja, kad dar besimokydama ketvirtoje klasėje jai pasakiau, kad būsiu gydytoja, – juokiasi jauna medikė. – Mano mama medikė, tačiau ne gydytoja, o slaugytoja. Tad baltas chalatas man visuomet atrodė savas. Be to, labai patiko biologija, ypač anatomija. O ypač patiko tas jausmas, kad galėsiu padėti žmonėms, galbūt net išgelbėti gyvybę.

Baigusi vidurinę mokyklą būsima medikė taip pat ėjo kryptingai. Kai kiti klasės draugai svarstė, kurią studijų programą rašyti pirmąja ir kokia tvarka išdėstyti prioritetus, Ilona įrašė vieninteles medicinos studijas. Ir ne kur kitur, o Kauno medicinos universitete (dabar Lietuvos medicinos mokslų universitetas). Tuomet ji net neabejojo, jog nepavykus įstoti, bandys kitąmet, tačiau savo nusistatymo nekeis.





Tyrė antinksčius

Vis dėlto viskas pavyko pagal planą – prieniškė persikraustė į Kauną ir dešimčiai metų atsidavė medicinos studijoms. Kai teko rinktis, kokios srities specialiste norėtų būti, jaunajai medicinos gydytojai taip pat nebuvo sunku. Mat dar besimokydama ketvirtame kurse Ilona susižavėjo endokrinologija.

– Man pasirodė labai įdomu, kad endokrininės ligos gali keisti ne tik žmogaus išvaizdą, bet netgi charakterį, – pasakojo Vilkaviškio ligoninės Konsultacinio skyriaus endokrinologė. – Kai kurios ligos gali žmogų pakeisti neatpažįstamai. Dažnai esame įsitikinę, kad žmogaus sveikatos „vedlys“ – nervų sistema ar širdis, tačiau pamirštame, kad didžiulę įtaką mūsų organizmui daro hormonai.

Studijuodama Ilona užsiėmė moksline veikla LSMU Endokrinologijos institute. Jos darbo vadovai buvo docentas Valentinas Matulevičius ir medicinos mokslų daktaras Rytas Ostrauskas, jauna medikė atliko daug mokslinių tyrimų, susijusių su antinksčių patologija. I. Banišauskaitė šia tema yra parašiusi nemažai mokslinių straipsnių, dalyvavusi tarptautinėse konferencijose įvairiose Europos šalyse.





Kaunas neprisijaukino

Tačiau visam gyvenimui panirti į mokslo studijas, teoriją ir statistiką jaunai medikei nesinorėjo. Darbas su pacientais Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose jai patiko daug labiau, nei moksliniai tyrimai ir skaičiai.

– Man daug smagiau padėti žmogui – skirti jam gydymą ir matyti rezultatą, – kalbėjo I. Banišauskaitė. – Dėl to nutariau rinktis klinikinį darbą.

Vis dėlto baigdama studijas Ilona suprato, kad Kaunas jos taip ir neprisijaukino. Internatūrą jauna medikė atliko Marijampolės ligoninėje ir jau tada suprato, kad nori grįžti dirbti į Suvalkiją ar kitą mažesnį Lietuvos miestą, kur žmonės tarpusavyje daug artimesni, gydytojas gali dirbti savarankiškiau, kur mažesnis „konvejeris“ ir medikas pacientui gali skirti daug daugiau laiko.

Tad rinkdamasi būsimą darbovietę I. Banišauskaitė daug bendravo su bendramoksliais. O apie Vilkaviškio ligoninę ir jauniems specialistams joje teikiamas galimybes išgirdo iš vilkaviškiečių studentų.

– Žinojau, kad ligoninė nemaža, turi daug diagnostinės aparatūros, tyrimų galimybių, tad nusprendžiau pabandyti, – atviravo gydytoja Ilona. – Ir savo pasirinkimu labai džiaugiuosi.





Rengia parodas

I. Banišauskaitė dirba ne tik mūsų rajono ligoninėje, kur pacientus konsultuoja kiekvieną trečiadienį, nuo 9 iki 17 val., bet ir Jonavoje. Gydytoja juokiasi, kad važinėjimas jos nevargina, nes vairuoti labai patinka.

O ir darbas bei važinėjimas viso laisvalaikio nesuryja. Jauna medikė mėgsta fotografuoti, o pastaruoju metu dar ir studijuoja Prienų meno mokykloje, suaugusiųjų fotografijos kurse, su kolegomis yra surengusi keletą parodų. Tad galbūt jaunos gydytojos laisvalaikio pomėgio darbus kada nors teks išvysti ir vilkaviškiečiams.

Anot jaunos endokrinologės, vilkaviškiečiai pacientai niekuo neišsiskiria iš kitų miestų gyventojų. Dažniausios jų endokrininės ligos – diabetas ir skydliaukės sutrikimai. Tačiau endokrinologija apima visą žmogaus hormoninę sistemą, taigi endokrinologams tenka gydyti antinksčių, hipofizės ligas, taip pat lytinių hormonų sutrikimus, osteoporozę.



Darbo užteks

Jauna specialistė pati atlieka skydliaukės echoskopijas, o jei prireikia – ir biopsijas. Tad pacientams nebereikia atskirai registruotis pas gydytoją echoskopuotoją ar vykti į tretinio lygio gydymo įstaigą, kad būtų paimtas audinio mėginys. Šiuolaikiniai specialistai ruošiami universalesni ir turi daugiau kvalifikacijų.

Gydytoja tvirtino, kad endokrininių ligų vis daugėja, o užkirsti joms kelią labai sunku. Mat gal tik antro tipo cukrinis diabetas priklauso nuo žmogaus gyvensenos ir įpročių. Kitų endokrininių ligų kaltininkė – imuninė sistema, genetinis polinkis.

Jauna gydytoja įsitikinusi, kad endokrinologams darbo tikrai netrūks, tad abi su kolege gydytoja Aldona Lazdauskiene turės pakankamai pacientų. Dėl to, kad prireikus endokrinologo konsultacijos teks laukti mažesnėje eilėje, išloš tik pacientai.









Publikuota: 2018-10-08 09:59:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai