„Santaka“ / Ketvirtoji pramonės revoliucija – aukso amžius verslo konsultantams / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


„ Invega“ vadovas Kęstutis Motiejūnas.

Ketvirtoji pramonės revoliucija – aukso amžius verslo konsultantams


Lietuvos įmonės vis dažniau ieško konsultacijų, kurios padėtų perprasti vyraujančias tendencijas ir tinkamai pasiruošti technologijų įsigalėjimo lemiamiems pokyčiams. Beveik 700 įmonių jau pasinaudojo teikiamomis kompensacijomis už konsultacijų išlaidas.

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) šiemet vien per pirmąjį ketvirtį 190 smulkių ir vidutinių įmonių kompensavo 240, 6 tūkst. eurų konsultacijų išlaidų, patirtų pasikonsultavus su konsultantais iš Verslo konsultantų tinklo. Per visus 2017 metus verslas sulaukė 436, 8 tūkst. eurų tokių kompensacijų, kurias gavo 286 įmonės.

„Suvokdamas neišvengiamus pokyčius, susijusius su mūsų gyvenimą keičiančiomis pažangiomis technologijomis, verslas ieško kokybiškos naujausios informacijos, kuri padėtų susikurti išgyvenimo receptus konkurencingoje rinkoje. Ketvirtoji pramonės revoliucija, nenuslūgstanti „žaliųjų“ investicijų bei gaminių banga verčia įmones ieškoti naujų ir efektyvių kelių į rinką, tad verslo, eksporto ar efektyvesnio išteklių naudojimo konsultacijos įgauna vis didesnę reikšmę“, – sako „Invegos“ generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.



Europos konsultacijų rinkai artėjant prie maždaug 100 mlrd. JAV dolerių dydžio, ekspertai pastebi, kad ji labiausiai auga būtent Rytų, o ne Vakarų Europos šalyse. Tai parodo, kad Rytų Europos verslininkai siekia sustiprinti savo konkurencingumą, kuris neretu atveju atsilieka nuo analogiško profilio bendrovių Vakaruose.

„Ketvirtoji pramonės revoliucija yra ateities realybė, nors ir atrodo kaip tolima ir galbūt mūsų greit nepaliesianti tendencija. Tačiau daiktų internetas, didieji duomenys ir kiti pokyčiai neaplenkia Lietuvos – stebėdami, kaip greitai keičiasi rinka bei vartotojų lūkesčiai, verslo atstovai nori apie tai turėti kuo operatyvesnės informacijos, kuri padėtų ne tik ruoštis pokyčiams, bet ir patiems juos inicijuoti“, – tvirtina K. Motiejūnas.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus pastebi, jog konsultacinių paslaugų poreikio augimas siejamas su technologinėmis naujovėmis, kurios reikalauja iš įmonių sparčiai prisitaikyti prie vykstančių pokyčių ir net nuspėti jų raidą ateityje.

„Svarbu užtikrinti, kad ir smulkusis verslas liktų konkurencingas šioje pokyčių epochoje, ypač diegiant žaliąsias technologijas, darant jį ekologiškesnį, plečiant eksportą – tam tikslinga pasinaudoti išorinėmis galimybėmis samdant konsultantus. Į kasdienių rutininių problemų sprendimą susikoncentravusioms įmonėms yra sudėtinga nuolat sekti pokyčius rinkoje, tarp jų ir identifikuoti pagrindines tendencijas, tačiau ekspertų konsultacijos padeda gilinti žinias bei supratimą, kur link kreipti pastangas, kad jos būtų efektyvios“, – sako V. Sutkus.



„Invegos“ duomenimis, šiemet paklausiausios yra su verslo planavimu ir valdymu susijusios konsultacijos. Per I ketvirtį Ūkio ministerijos valdoma įstaiga priėmė 212 sprendimų dėl šių išlaidų kompensavimo už 0, 42 mln. eurų sumą.

Dėl kompensacijų eksporto konsultacijoms buvo priimti 48 teigiami sprendimai už 0, 19 mln. eurų. Vis labiau paklausios tampa konsultacijos, susijusios su ekologija, skirtos kurti ekologiškiems gaminiams, diegti ekoinovacijoms ir imtis taršos prevencijos. Šių konsultacijų kompensavimui pirmąjį ketvirtį priimta 18 teigiamų sprendimų už 0, 06 mln. eurų.

Žaliųjų reikalavimų išmanymas svarbus ir siekiant dalyvauti viešuosiuose žaliuosiuose pirkimuose, kurių bendra vertė jau viršija dešimtadalį visų viešųjų pirkimų. Iki 2020 metų Lietuvoje tokie pirkimai viešajame sektoriuje turėtų sudaryti 50 proc. visų viešųjų pirkimų.

„Invega“ labai mažoms, mažoms bei vidutinėms įmonėms iš dalies kompensuoja konsultacijų išlaidas pagal Europos regioninės plėtros fondo finansuojamas priemones „Eco konsultantas LT“, „Expo konsultantas LT“ ir „Verslo konsultantas LT“. Konsultacijas teikia įvairių sričių profesionalūs konsultantai iš Verslo konsultantų tinklo, kurį prižiūri VŠĮ „Versli Lietuva“.





Publikuota: 2018-07-17 10:53:17

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai