„Santaka“ / Žmonės klaidingai mano, kad ryžiai, riešutai ir bananai yra pilno grūdo produktai / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  


Žmonės klaidingai mano, kad ryžiai, riešutai ir bananai yra pilno grūdo produktai


Vienuolikoje šalių atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad daugeliui gyventojų nekyla klausimų apie pilno grūdo produktų naudą sveikatai. Deja, gilesnių žinių apie pilno grūdo produktus trūksta – nemažai žmonių klaidingai įsitikinę, kad ryžiai, riešutai ar bananai yra pilno grūdo produktai.

„Cereal Partners Worldwide“ tyrime, kuriame apklausta daugiau nei 16 tūkst. gyventojų, paaiškėjo, kad daugiau nei 8 iš 10 (82 proc.) apklaustųjų mano, kad valgyti pilno grūdo produktus yra labai svarbu. Gera žinia, kad pusė šių žmonių mano, jog pilno grūdo produktų suvalgo pakankamai. Pilno grūdo maisto produktų naudą ypač palaiko propaguojantys sveiką gyvenimo būdą, norintys sulieknėti žmonės.

Kita vertus, net 83 proc. respondentų nežino, kiek pilno grūdo maisto per dieną jie turėtų suvalgyti. Keturi iš dešimties žmonių negalėjo įvardinti, kokiame maiste yra pilno grūdo produktų. Tyrėjus ypač suglumino, kad net kas dešimtas žmogus įsitikinęs, kad pilno grūdo produktų galima aptikti bananuose, kas penktas – baltoje duonoje ar riešutuose, kas ketvirtas – sėklose. Tačiau faktai rodo, kad nei vieno iš šių produktų pavadinti pilno grūdo maistu negalima.



„Pastaruoju metu apie pilno grūdo produktų naudą daug kalbama ir rašoma, tačiau tyrimas parodė, kad žinios dažnai yra nepakankamos, nes nemažai žmonių nežino, kokius produktus galime vadinti pilno grūdo maistu, kiek pilno grūdo maisto suvartoti per dieną“, - tyrimą apibendrino „Nestle Baltics“ atstovė Ariana Rastauskaitė.

Kiek pilno grūdo maisto reikia suvalgyti?

Pasak jos, daug žmonių akivaizdžiai sutrikę, nes informacijos daug, o interpretacijų – dar daugiau. Iš tiesų, pilno grūdo yra pilno grūdo pusryčių javainiuose, ruduose ryžiuose, pilno grūdo makaronuose.

Iš apklaustųjų kiek daugiau nei pusė galėjo įvardinti, jog pilno grūdo produktai naudingi dėl savo skaidulų ir lengvinant maisto virškinimą. Tačiau mažiau kaip pusė įvardija teigiamą poveikį širdžiai ir tik 18 proc. apklaustųjų žino, kad pilno grūdo produktai gali padėti mažinant pavojų susirgti 2 tipo cukriniu diabetu.
pilno grūdo yra pilno grūdo pusryčių javainiuose, ruduose ryžiuose, pilno grūdo makaronuose.


Vis dėlto, nepaisant pilno grūdo naudos vartotojams, tik trys šalys yra įsivedusios kiekybinę rekomendaciją pilno grūdo produktams – JAV, Nyderlandai ir Danija. JAV rekomenduojama minimali norma – 48 gramai. Tuo tarpu Danija rekomenduoja tarp 64-75 gramų per dieną, priklausomai nuo rūšies.



Norint pasiekti JAV rekomenduojamą minimalią normą, reikėtų pusryčiams suvalgyti dubenį pilno grūdo pusryčių javainių, du gabalėlius 100 proc. pilno grūdo duonos pietums ir porciją pilno grūdo makaronų arba ryžių vakarienei.

Skaitykite etiketes

Specialistai pataria atidžiai produktų etiketėse ieškokite kuo daugiau „pilno grūdo“ produktų aprašymų – dažnai pilno grūdo logotipai ant pakuočių būna paryškinti.

Be to, reikia pakeisti baltą duoną, ryžius ar makaronus pilno grūdo rūšimis, rinktis pilno grūdo pusryčių javainius. Galiausiai, rekomenduojama kartu su pietų ir vakarienės maistu naudoti pilno grūdo produktų duoną, makaronus ar ryžius.





Publikuota: 2018-01-16 10:47:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Penkių vaikų mama valstybės vardu įvertinta medaliu
* Kokius tiltus jaunimui tiesia darbdaviai?
* Šimtametė gerai mena susitikimą su prezidentu Antanu Smetona
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai