„Santaka“ / Atotrūkis tarp vyrų ir moterų atlyginimų dar didėja / Moterų balsas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Moterų balsas

Dalinkitės:  



Atotrūkis tarp vyrų ir moterų atlyginimų dar didėja


Asociacijos „Lyderė“ narės, skatinančios moterų lyderystę bei karjerą ir siekiančios realių permainų šioje srityje, atkreipia dėmesį į tai, kad jau kelinti metai paeiliui bendras atotrūkis tarp vyrų ir moterų atlyginimų didėja.

Kita vertus, teigiamų pokyčių gali įnešti įsigaliojusios naujosios Darbo kodekso redakcijos nuostatos, įpareigojančias naikinti moterų ir vyrų atlygio už lygiavertį darbą skirtumus.

Pernai atotrūkis tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio padidėjo 0, 4 proc., o iš viso per paskutinius penkerius metus – 2 procentais. Statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais moterų atlyginimas Lietuvoje buvo 13, 4 proc. mažesnis nei vyrų. Žvelgiant į skirtingas amžiaus grupes, didžiausias algų atotrūkis yra tarp 35–44 m. amžiaus vyrų ir moterų, jų algos skiriasi vidutiniškai penktadaliu.

„Naujame Darbo kodekse įtvirtintą įpareigojimą vyrams ir moterims už tokį pat ar lygiavertį darbą mokėti vienodą darbo užmokestį ir tai fiksuoti darbovietėje patvirtintoje darbo apmokėjimo sistemoje vertiname kaip labai konkretų ir pažangų sprendimą lyčių lygybės srityje. Kartu šį žingsnį matome kaip postūmį imantis kitų nuoseklių veiksmų mažinant išliekančią lyčių nelygybę darbo rinkoje. Ieškant šių problemų sprendimo mūsų asociacija visuomet yra pasirengusi prisidėti“, – sako viena iš asociacijos „Lyderė“ steigėjų bendrovės „Telia Lietuva“ teisės vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters.



„Asociacijos „Lyderė“ vienas svarbiausių uždavinių ir toliau lieka bendromis jėgomis siekti didinti moterų įsitraukimą į darbo rinką ir konkrečiais pavyzdžiais skatinti pozityvų visuomenės požiūrį į karjeros siekiančias moteris. Konkrečiai, sieksime trijų esminių pokyčių: moterų ir vyrų atlyginimų skirtumo sumažėjimo; lyčių balanso valdybose ir aukščiausio lygio vadovų gretose verslo ir valstybės sektoriuose; bei didesnės moterų reprezentacijos perspektyviausiose, geriausiai apmokamose profesijose, tokiose kaip IT, technologijos ir finansai. Tam prireiks struktūrinių pokyčių, apimančių tiek švietimo reformą, tiek infrastruktūrą šeimoms, “ – sako G. Kaminskaitė-Salters.
Pernai atotrūkis tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio padidėjo 0,4 proc., o iš viso per paskutinius penkerius metus – 2 procentais.


Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro lektorius Donatas Paulauskas pabrėžia, kad tik bendromis verslo ir valstybės pastangomis lyčių lygybės srityje galima pasiekti pokyčių, nes, pasak jo, vien valstybės pastangų šioje srityje nepakanka. Valstybinės lyčių lygybės programos dažnai yra deklaratyvios, jų priemonės fragmentiškos, o tikslai neambicingi. „Tuo tarpu moterys patiria nelygybę ekonominėje srityje įvairiais atžvilgiais: atlyginimų, o vėliau ir pensijų, užimtumo ir karjeros galimybių aspektais, kuriuos sukuria „stiklo lubų“ reiškinys. Tai stereotipinės nuostatos, sunkumai derinant šeimos ir darbo įsipareigojimus, nevienodas vaikų priežiūros pasiskirstymas tarp moterų ir vyrų, neskaidrūs samdymo ir paaukštinimo principai, nepakankamas darbo lankstumas, todėl spręstinų problemų dar labai daug“, – teigia D. Paulauskas.



Konkrečių veiksmų mažinant atotrūkį atlyginimų imtasi ir asociacijos steigėjų atstovaujamose įmonėse. „Swedbank“ vadovybė jau prieš trejetą metų priėmė sprendimą dirbti sprendžiant lyčių lygybės ir įvairovės klausimą. Buvo patvirtinta lyčių lygybės ir įvairovės politika. Pradėtos naudoti priemonės, padedančios mažinti darbo užmokesčio tarp lyčių skirtumą bei užtikrinti vyrų ir moterų proporcijas vadovaujančiose pozicijose. Šiuo metu statistinis vyrų ir moterų atlygio skirtumas „Swedbank“ yra mažesnis nei 1 procentas. Prieš metus organizacijoje įtvirtinti lankstumo principai, padedantys darbuotojams derinti profesinius ir asmeninius siekius. Banko vadovybė viliasi, kad pokyčiai teisinio reglamentavimo srityje skatins esminius Lietuvoje veikiančių organizacijų vadybos pasikeitimus bei kultūrinius pokyčius, kur lyčių lygybė bus natūrali kiekvienos įmonės organizacinės kultūros dalis.

Integruotų telekomunikacijų ir IT bendrovė AB „Telia Lietuva“ yra įsteigusi Įvairovės projektą, kurio vienas iš tikslų – identifikuoti efektyviausias priemones atlyginimų skirtumo sumažinimui ir lyčių balanso skatinimui technologinėse įmonės darbo srityse.



Asociacijos „Lyderė“ tikslai – užtikrinti lyčių balansą vadovaujančiose pozicijose viešajame bei privačiajame sektoriuje, panaikinti atlygio skirtumus ir pritaikyti pripažintas tarptautines gerąsias praktikas moterų karjeros srityje. Asociacijos branduolį sudaro 8 jos steigėjos – „Swedbank“ vadovė Dovilė Grigienė, „Ellex Valiūnas“ partnerė Dovilė Burgienė, „Nasdaq“ viceprezidentė Arminta Saladžienė, „Lietuvos pašto“ vadovė Lina Minderienė, Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė, VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė Jelena Stankevičienė, „Deloitte“ Mokesčių paslaugų departamento vadovė Kristine Jarve, ir „Telia Lietuva“ teisės vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters. Pagal numatytą veiklos modelį asociacijai po pusmetį vadovaus dvi jos steigėjos. Šiuo metu šias pareigas užima Dovilė Grigienė ir Giedrė Kaminskaitė-Salters. Asociacijos nariais kviečiami tapti verslo ir kitų sričių lyderiai – moterys ir vyrai, taip pat įmonės ir kitos organizacijos, kurios vertina lygių galimybių temos svarbą ir naudą jų veiklai.



Publikuota: 2017-07-20 11:15:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai