„Santaka“ / Smulkios įmonės – puikus kąsnelis kibernetiniams nusikaltėliams / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


Deividas Ruzgys

Smulkios įmonės – puikus kąsnelis kibernetiniams nusikaltėliams


Lietuvoje ir visame pasaulyje daugėja kibernetinių atakų, nukreiptų prieš įvairias verslo organizacijas.

Pasitaiko netgi tokių atvejų, kuomet kibernetiniai nusikaltėliai reikalauja išpirkos už svarbius duomenis. Nedidelės įmonės vis dar mano, kad jos kibernetiniams nusikaltėliams nėra įdomios, tačiau dėl tokio požiūrio jos ir tampa itin geidžiamu kibernetinių nusikaltėlių taikiniu. Kaip apsisaugoti nuo kibernetinių grėsmių, pataria tarptautinės duomenų valdymo bendrovės „Callcredit Information Group“ Kauno padalinio specialistai.

Visame pasaulyje kibernetinio saugumo incidentų skaičius auga labai sparčiai. 2016 metais tokių atvejų skaičius išaugo net 38 procentais, lyginant su ankstesniais metais. Tų pačių metų „Global Economic“ tyrimų duomenimis, tik 37 procentai įmonių, kurių didžiąją dalį sudarė finansų įstaigos, turėjo parengtą veiksmų planą į galimą kibernetinę ataką, o pusė apklaustųjų nemanė, kad jų įmonėje reikalingas kibernetinio saugumo specialistas.

„Visų pirma organizacijos turėtų neabejoti kibernetinio saugumo svarba ir investuoti į specialistus bei technologijas. Specialistai užtikrins, jog tinklo įranga būtų teisingai sukonfigūruota, įdiegs kitus prevencinius įrenginius tam, kad apribotų kibernetinių nusikaltėlių priėjimą prie vidinio kompanijos tinklo“, – pasakoja „Callcredit Information Group“ vyresnysis saugumo užtikrinimo analitikas Deividas Ruzgys.



Svarbus darbuotojų saugumo suvokimas

Anot specialisto, atsakingose ir didelio saugumo reikalaujančiose situacijose reikia vengti nemokamų programų naudojimo, nes šių programų kūrėjai ne visada laiku ištaiso saugumo spragas ar išleidžia atnaujinimus. „Naudojama programinė įranga turi būti nuolatos atnaujinama, nes tik tokiu būdu yra užkertamas kelias nusikaltėliams išnaudoti viešai žinomas programos saugumo spragas ir pasinaudojus jomis, įsilaužti į organizacijos tinklą“, – sako D. Ruzgys.

„Darbuotojo neapdairus elgesys su elektroniniais laiškais gali privesti prie konfidencialios informacijos nutekinimo, pinigų išviliojimo, kompiuterio užkrėtimo virusu ir panašiai“, – perspėja D. Ruzgys. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu, kad darbuotojai patys suprastų saugumo reikšmę. Anot vyresniojo saugumo užtikrinimo analitiko, svarbu skirti dėmesio darbuotojų saugumo mokymams, ir išmokyti juos atpažinti sukčių siunčiamus elektroninius laiškus.

Situacija Lietuvoje – kontroliuojama

Lietuvos kibernetinio saugumo specialistai sako, kad padėtis šalyje yra gera. Interneto infrastruktūra gerai išvystyta – turime neblogus tinklus, spartų interneto ryšį, todėl Lietuva vis labiau tampa patraukli kibernetinėms atakoms. Ar tokiam teiginiui pritaria kasdien su internetiniais sukčiais susiduriantis specialistas?



„Lietuvoje turime tikrai gerą interneto infrastruktūrą, todėl prieigą prie interneto gali turėti beveik visi žmonės. Ši galimybė leidžia internetu apsipirkti, sumokėti mokesčius, naudotis valstybės institucijų paslaugomis. Natūralu, kad kuo daugiau interneto vartotojų – tuo daugiau galimybių kibernetiniams nusikaltėliams“, – sako specialistas.

Kibernetinių specialistų nėra daug

D. Ruzgys pasakoja, kad norint būti pilnaverčiu kibernetinio saugumo specialistu reikia žinoti išties daug – tai labai platus dalykas, reikalaujantis daug savarankiško mokymosi ir domėjimosi.

„Svarbu žinoti, kad nebūtina studijuoti kibernetinį saugumą, jog būtum kibernetinio saugumo specialistu. Aš studijavau telekomunikacijas, tačiau kibernetiniu saugumu susidomėjau dar besimokydamas. Universitete mums buvo dėstoma keletas paskaitų apie perduodamos informacijos ir elektroninių paslaugų saugumą. Nuo tada savarankiškai domėjausi informacijos saugumo tema, o dirbti šioje srityje pradėjau prieš maždaug dvejus su puse metų“, – pasakoja D. Ruzgys.

Kokios įmonės turėtų susirūpinti apsauga nuo kibernetinių išpuolių, o kurioms jos nėra grėsmingos? „Kibernetiniai išpuoliai yra grėsmingi visoms įmonėms. Ypatingą dėmesį apsaugai turėtų skirti įmonės, dirbančios su jautria informacija ar tiesiog dideliais informacijos kiekiais, nes jų praradimas ar nutekėjimas paveiktų ne tik pačią įmonę, bet ir klientą“, – sako D. Ruzgys.







Publikuota: 2017-03-17 11:27:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai