„Santaka“ / Apklausa rodo Europoje didėjančią diskriminaciją dėl religijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 

Dalinkitės:  


Apklausa rodo Europoje didėjančią diskriminaciją dėl religijos





2015 m. gegužės – birželio mėnesį atlikta „Eurobarometro“ apklausa dėl diskriminacijos parodė, kad:

50 proc. europiečių mano, jog diskriminacija dėl religijos ar įsitikinimų yra plačiai paplitusi (2012 m. taip manančių buvo 39 proc.). 57 proc. lietuvi ų manymu, šio pobūdžio diskriminacija yra paplitusi retai. Kaip labiausiai paplitusią diskriminacijos rūšį lietuviai nurodė diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos (57 proc.) ir dėl amžiaus (50 proc.).

33 proc. europiečių laikosi nuomonės, kad kreipiantis dėl darbo, religinių įsitikinimų reiškimas gali pakenkti (2012 m. taip manančių buvo 23 proc.).

Iš visų religinių grupių musulmonai sulaukia mažiausio visuomenės pritarimo – tik 61 proc. respondentų nurodė, kad jie visiškai neprieštarautų dirbti kartu su islamą išpažįstančiu kolega ( lietuvių – 46 proc.), ir tik 43 proc. visiškai neprieštarautų, jei jų suaugę vaikai užmegztų santykius su musulmonu (-e).

Paprašyti nurodyti, kas galėtų būti laikoma kandidato trūkumu darbdaviui renkantis iš dviejų tokių pačių įgūdžių ir kvalifikacijos darbuotojų, kaip didžiausią trūkumą tiek europiečiai, tiek lietuviai nurodė vyresnį nei 55 metų amžių (56 proc. europiečių ir 63 proc. lietuvių ). 52 proc. lietuvių kaip kandidato trūkumą nurodo neįgalumą, 40 proc. – kandidato išvaizdą (aprangą ir saves pateikimą).

71 proc. europiečių ir tik 44 proc . lietuvių atsakė manatys, jog gėjai, lesbietės ir biseksualūs žmonės turėtų turėti tokias pat teises kaip ir heteroseksualūs žmonės. 67 proc.europiečių ir 30 proc. lietuvių atsakė, kad nieko bloga, jei seksualiniai santykiai jungia du tos pačios lyties asmenis, o net 71 proc. l ietuvių (33 proc. europiečių) nesutiktų, kad tos pačios lyties asmenų santuokos turėtų būti leidžiamos visoje Europoje.

ES pagrindinių teisių agentūros apklausos dėl žydų tautybės žmonių diskriminacijos ir prieš juos nukreiptų neapykantos nusikaltimų duomenimis, Europoje stiprėja antisemitinės nuotaikos; 73 proc. respondentų nuomone, per pastaruosius penkerius metus su antisemitizmu susijusi padėtis internetinėje erdvėje pablogėjo.

Europos Komisija, siekdama dalintis gerąja patirtimi, kaip kovoti su antisemitiška ir antimusulmoniška neapykanta Europoje ir skatinti toleranciją bei pagarbą mūsų visuomenėje, spalio 1-2 dienomis organizavo įvairių religinių bendruomenių, nacionalinės ir vietos valdžios institucijų, nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos atstovų diskusijas pagrindinių žmogaus teisių klausimais.

Diskusijos metu buvo akcentuota, kad, siekiant mažinti antisemitiškos ir antimusulmoniškos neapykantos Europoje apraiškas, didelį dėmesį reiktų skirti švietimui, taip pat bendradarbiavimui su informacinių technologijų kompanijomis, žiniasklaida bei pilietine visuomene, taip pat siekti, kad ES teisės aktai, užtikrinantys nusikaltimo aukų apsaugą, būtų tinkamai įgyvendinami valstybėse narėse.



Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje



Publikuota: 2015-10-16 10:57:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai