„Santaka“ / Siūlomos priemonės, padėsiančios integruoti karo pabėgėlius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 

Dalinkitės:  


Siūlomos priemonės, padėsiančios integruoti karo pabėgėlius



Šiandien Strasbūre vyksiančios Europos Parlamento (EP) plenarinės sesijos metu Europos Komisijos vadovas Jean – Claude Juncker pristatys EP nariams pirmąją savo metinę ataskaitą apie padėtį Europos Sąjungoje (ES). Daugiausiai dėmesio, manoma, sulauks šiuo metu visą Europą krečianti pabėgėlių krizė, kuri liečia ir Lietuvą. „Priimdami pabėgėlius, turime matyti ne grėsmę, o galimybę. Šalies demografinė situacija ritasi žemyn, darbo rinkoje padėtis, kai trūksta ir kvalifikuotų, ir nekvalifikuotų, bet norinčių dirbti darbuotojų. Be to, įvykdę tarptautinius įsipareigojimus ir priėmę karo pabėgėlius, gausime naudos kitose mums jautriose tarptautinės politikos srityse“, - sako EP narys, liberalas Antanas Guoga. Europarlamentaras kelia klausimą, kodėl Vyriausybė nesiima aktyvių veiksmų, užtikrinant sklandų karo pabėgėlių priėmimo procesą. „Vykdomoji valdžia sėdi krūmuose ir tikisi, kad taip pasislėps nuo problemos. Vien šiemet Europoje užregistruota virš 300 tūkstančių pabėgėlių. Negi tikrai galvojome, kad ši banga neatsiris iki Lietuvos?" – klausia europarlamentaras.

A. Guoga siūlo, kuo greičiau imtis įgyvendinti realią pabėgėlių integravimo programą. „Negalime pabėgėlių uždaryti getuose bei tikėtis, kad jie perbėgs į kitas valstybes ir problemos neliks. Priemonių planas, kaip integruoti gerokai didesnį kiekį atvykėlių, nei mums įprasta, ir tikslus tokio plano vykdymo kalendorius yra būtini. Ir tik prašau, premjere, nebesudarinėkite dar vienos n metų veikiančios darbo grupės, nes sprendimų reikia dabar“, - sako A. Guoga.

Pabėgėlio ir specialiosios pagalbos statusus gavę žmonės Lietuvoje turi teisę įsidarbinti, gauti paramą būstui, socialinės integracijos programoms. „Tik ar esame pasiruošę šias sąlygas suteikti gerokai išaugusiam atvykstančių žmonių skaičiui? Ar galvojama apie administracinius išteklius, leidžiančius suvaldyti pabėgėlių srautą? Suprantu, kad ES vienam karo pabėgėliui per metus skiriami 6000 eurų nepadengs visų patirtų išlaidų, tačiau investuoti turime ir patys. Mokantys kalbą, turintys, kur apsistoti, gavę galimybę susirasti pajamų šaltinį ir suprasdami mūsų šalies santvarką pabėgėliai gali tapti motyvuotais, lojaliais ir prie šalies augimo prisidedančiais visuomenės nariais“, - įsitikinęs europarlamentaras. A. Guoga mano, karo pabėgėlių integravimo plano vienu pagrindinių atspirties taškų turi tapti mokestinės lengvatos Lietuvos įmonėms, įdarbinančioms pabėgėlius.

Jo teigimu, privalu atskirti ekonominius imigrantus nuo tų pabėgėlių, kurie iš savo šalių bėga nuo karo ir teroro represijų. „Pirmieji, būkime atviri, greičiausiai Lietuvoje nepasiliks. Jų tikslas – turtingesnės, geresnes socialines sąlygas galinčios pasiūlyti ES valstybės. Antrieji, tuo tarpu, jei jiems suteiksime galimybę čia įsikurti ir sėkmingai integruotis, gali ženkliai prisidėti prie šalies ūkio augimo“, - sako europarlamentaras.

EP narys A. Guoga taip pat akcentuoja Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų klausimą ES pabėgėlių krizės kontekste. „Negalime tikėtis tarptautinės bendruomenės palaikymo ir pagalbos mums svarbiais klausimais, pavyzdžiui, grėsmėms iš Rytų ar ūkininkų išmokoms, jei neprisidedame prie kitų ES valstybių opiausios problemos sprendimo. Šiandien Lietuva turi prisiimti atsakomybės dalį. Lygiai kaip ir kitos ES šalys turėtų prisiimti dalį atsakomybės, jei mūsų šalį ištiktų vienokia ar kitokia krizė. Tik tokiu būdu galime tapti gerbiama valstybe, į kurios balsą įsiklausoma“, - sako A. Guoga.

Specialistai teigia, kad pabėgėlių krizė kilo dėl tarptautinės bendruomenės, tame tarpe ir ES, neryžtingumo padedant sustabdyti karinius konfliktus Afrikoje ir Azijoje. Taip pat akcentuojama, kad ES bendro politikos pabėgėlių klausimu nebuvimas atvedė į konfliktinę situaciją tarp pačių ES valstybių. Tikimasi, kad trumpuoju periodu išsprendusi humanitarinius pabėgėlių krizės aspektus, ES imsis ilgalaikių priemonių, galinčių padėti tvariam trečiųjų šalių augimui.

Ieva Paulauskienė

EP nario Antano Guogos patarėja



Publikuota: 2015-09-09 09:53:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai