„Santaka“ / Pernykštės žolės deginimas daro žalą gamtai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-04-01 09:19

Dalinkitės:  


Pernykštės žolės deginimas daro žalą gamtai


Atėjus pavasariui žemdirbiai, privačių valdų savininkai ir švarą palaikančios tarnybos imasi aplinkos tvarkymo darbų. Dažnai šių pavasarinių darbų „pagalbininke“ tampa ugnis ir virš laukų, sodų, sodybų, pamiškėse ir pakelėse nusidriekia dūmų debesys. Užtenka net mažo vėjo pūstelėjimo arba gūsio – ir ugnis tampa nekontroliuojama, greitai išplinta ir sukelia tragiškas pasekmes. Tokių gaisrų metu žūsta gyvūnai, užsidega miškai, namai ir ūkiniai pastatai, o kartais nukenčia ir žmonės.

Pernykščių lapų ar kitų sausų augalinių atliekų deginimas dažnai vyksta nesilaikant nustatytų reikalavimų. Apie 30 proc. pievų gaisrų kyla dėl atsitiktinio padegimo, numetus degtuką ar nuorūką, o apie 70 proc. visų šių gaisrų sudaro sąmoningi padegimai.

Kuo pavojingi šie gaisrai? Jų metu į atmosferą patenka pavojingos medžiagos, kurios kelia grėsmę žmonių sveikatai. Dūmai dirgina kvėpavimo takus, ašaroja akys, kyla kosulys, dusulys, žmogus gali netekti sąmonės ir žūti. Greitai plintanti ugnis gali persimesti į gyvenamuosius ar ūkinius pastatus ir juos sunaikinti. Žolės gaisrų metu žūva pievose gyvenantys vabzdžiai ir gyvūnai, sudega paukščiai ir jų jaunikliai, sunaikinamos perimvietės. Be to, gali žūti ir naminiai gyvūnai, kurie atsitiktinai patenka į židinio zoną ir dūmuose praranda orientaciją. Taip gali atsitikti ir su miško gyventojais – stirnomis, elniais, briedžiais ir šernais. Laukai ir ganyklos po išdeginimo sužaliuoja, bet pasikeičia dirvožemio struktūra, dirva nuskursta. Kelių uždūmijimas sumažina matomumą, kelia pavojų eismo saugumui, padidėja avarijų tikimybė.



Ką reikia žinoti, kad aplinkos tvarkymo darbai būtų saugūs? Lauko sąlygomis draudžiama deginti nenupjautas ir nesugrėbtas į krūvas žoles, lapus ir nendres, kartu su augalinės kilmės šiukšlėmis kategoriškai draudžiama deginti pramonines ar buitines atliekas, ypač padangas, polietileną, plastmasę. Sugrėbtas į krūvas augalinės kilmės atliekas galima deginti ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių ir ne arčiau kaip 100 metrų nuo miškų ir durpingų vietų, draudžiama be priežiūros palikti degančius laužus.

Jeigu sausa žolė, nukritę lapai, laukininkystės ir daržininkystės atliekos deginami pažeidžiant aplinkosaugos reikalavimus, gali būti skiriama administracinė bauda nuo 100 iki 800 Lt. Jei žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, pastebėję, kad dega jų žemėje esanti augalija, nesiima priešgaisrinės saugos priemonių, jiems gali tekti sumokėti baudą nuo 100 iki 600 Lt. Pažeidėjai neatsiperka tik administracinėmis baudomis, jie turi atlyginti ir gamtai padarytą žalą.



Marijampolės apskrities viršininko administracijos

Civilinės saugos ir mobilizacijos departamento informacija



Užsk. 1841





Publikuota: 2008-04-01 09:19:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai