„Santaka“ / Išsiaiškinę situaciją sprendimų ieškos drauge

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-03-04 08:43

Dalinkitės:  


Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos bendruomenės atstovai valdžią įtikino, jog dėl gimnazijos klasių komplektavimo dar reikia diskutuoti.

Autorės nuotr.


Išsiaiškinę situaciją sprendimų ieškos drauge

Birutė NENĖNIENĖ

Šiuo metu rajone turime dvi gimnazijas: prieš trejus metus akredituotą Kybartų Kristijono Donelaičio ir nuo praeito rugsėjo – Pilviškių „Santakos“. Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriuje yra akredituotos gimnazijos klasės. O gimnazijos Vilkaviškyje tema eskaluojama, nors 2007 m. gruodžio 14 d. rajono Taryboje buvo priimtas pakoreguotas sprendimas dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos 2008–2012 metais bendrojo plano, atrodė, turėjo sudėti visus taškus.

Praeitą penktadienį į pokalbį dėl gimnazijos kūrimo Vilkaviškyje situacijos rajono Savivaldybės salėje rinkosi Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos bendruomenės atstovai – vadovai, mokiniai, tėvai. Pastarieji atėję pasigedo „Aušros“ vidurinės mokyklos atstovų, kuriems, be abejo, taip pat rūpi, kad jų mokiniai dėl vykdomos pertvarkos bus perkeliami iš vienos mokyklos į kitą. Paaiškėjo, jog susitikimo iniciatorius, Seimo nario padėjėjas A.Neiberka jų ir nekvietė. Kitai diskutuoti pasiruošusiai pusei atstovavo Seimo narys, susisiekimo ministras A.Butkevičius, į kurį jau anksčiau šiuo klausimu buvo kreipęsi Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos tėvai. Taip pat dalyvavo rajono meras A.Bagušinskas, vicemeras J.Meškauskas, Savivaldybės administracijos direktorius S.Kasparaitis, Švietimo skyriaus vedėja A.Finagėjevienė, vyr. specialistės Ž.Žilinskienė, G.Stanevičienė.

„Priimti sprendimai, ir vargu ar kas galėtų juos atšaukti. Kitas klausimas, jei tas tėvų aktyvumas būtų buvęs, kai atsirado gimnazijos kūrimo idėja arba kai prasidėjo diskusija“, – sakė A.Butkevičius, išsamiau susipažinęs su pertvarkos situacija ir tėvų jau kuris laikas keliamais reikalavimais.

Rajono meras A.Bagušinskas, kiti rajono valdžios ir Švietimo skyriaus atstovai paneigė teigimą, kad rajono mokyklų pertvarkos, gimnazijos steigimo klausimas Vilkaviškio mieste buvo skubotas, kad šis klausimas nebuvo viešinamas. Pasak mero, ši tema svarstoma apie dešimt metų, ir dabar, kada rastas geriausias variantas, negali būti kelio atgal.

Kai 2005 metais buvo patvirtintas rajono mokyklų pertvarkos planas, buvo susitarta dėl pereinamojo laikotarpio. Šiuos klausimus daug kartų svarstė specialiai sudaryta rajono švietimo taryba, yra jos posėdžių protokolai. Informacija buvo skelbiama internete, daug rašyta „Santakoje“.

Švietimo skyriaus vedėja A.Finagėjevienė išaiškino, kad gal tik atrodo, jog sprendimas buvo priimtas skubotai. Skaičiavimai buvo atlikti 2007 metų rudenį – po to, kai rugsėjį baigėsi dvejų metų mokyklų pasiekimų monitoringas. Pagal ankstesnių metų susitarimą mokyklos Švietimo skyriui teikė informaciją apie rezultatus, buvo atlikti skaičiavimai. Iki 2007 metų pabaigos reikėjo užbaigti mokyklų pertvarkos pirmąjį etapą. Antrajame etape turėjo būti priimtas sprendimas, kur Vilkaviškyje kurti gimnaziją.

„Mes tikrai ne prieš gimnaziją, tik norėtume kiek įmanoma ilgiau lygiagrečiai išlaikyti Salomėjos Nėries vidurinę mokyklą, – aiškino tėvų atstovė R.Besasparienė. – Lietuvos tėvų forumo atstovai yra kreipęsi į Seimą ir Vyriausybę, renkami parašai respublikos mastu stabdyti mokyklų tinklo reformą ir tik laiko klausimas, kada tai bus padaryta. Mes skubėdami ir forsuodami užsikertame visus kelius grįžti atgal. Jeigu paliekame klasių „nuaugimo“ variantą, tai bet kada galima sustoti ir liktų dvi mokyklos – gimnazija ir vidurinė.“

„Seimo politinė valia yra kaip tik greičiau vykdyti švietimo reformą, nes dėl to „buksuoja“ europinių lėšų panaudojimas, aukštojo mokslo reforma. Šiuo klausimu kaip tik daug diskutavome Švietimo ir mokslo ministerijoje. Mano nuomone, kurią ne kartą išsakiau, gimnazijų gal ir nereikėjo – jos galėjo atsirasti ten, kur galima. Tačiau šiandien įstatymai yra tokie ir jei mes jų nevykdysime, Vilkaviškyje nebus gimnazijos“, – sakė meras.

Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos tėvų atstovai aiškino, jog jiems labai svarbu tai, kad „derybos praeitų švelniau ir ne taip iš karto, pozicijas reikėtų derinti dėl nuaugimo“. Pasak mero, tokiu atveju pertvarka labai skausmingai paliestų visus priaugančius vaikus. Jau dabar sulaukiama kitų mokyklų moksleivių ir mokytojų bendruomenių raginimų greičiau priimti sprendimus, juos vykdyti ir nesiblaškyti.

„Aš tai matau tendencingą spaudimą, kad nebūtų kelio grįžti atgal. Ar jūs esate garantuoti, kad tokia švietimo reforma, kokia yra šiandien, nebus sustabdyta po naujojo Seimo rinkimų? Dabartinė reforma nėra faktiškai pagrįsta įstatymais. Nė viename įstatymo straipsnyje nesuradome, kad būtų nurodyta, jog po 2012 metų neturėtų likti vidurinių mokyklų“, – savo nuomonės laikėsi R.Besasparienė.

Švietimo skyriaus vedėja A.Finagėjevienė, vyr. specialistė Ž.Žilinskienė aiškino, jog šiandien yra kiti dokumentai, Vyriausybės, Švietimo ir mokslo ministerijos nutarimai, mokyklų tinklo pertvarkos planai ir jais privalu vadovautis. Tėvai nesą susipažinę su Seimui pateiktomis Švietimo įstatymo pataisomis, kurių vienas iš punktų yra apie 2012 metais privalomą struktūrų pertvarką, o tai reiškia, jog vidurinė mokykla išnyksta.

„Mokyklų pertvarkos variantai buvo išdiskutuoti, išnagrinėti iki panagių, atsižvelgta į vadovų bei mokytojų nuomonę ir, aišku, švietimo politiką. Į šį klausimą žiūrėjome kompleksiškai, paskaičiuodami ir įvertindami, kaip tai atsilieps mokytojams, mokiniams“, – sakė Ž.Žilinskienė.

Švietimo skyriaus specialistė išaiškino, jog mūsų rajono sąlygomis klasių „nuaugimo“ variantas negeras visų pirma dėl to, kad Salomėjos Nėries vidurinė mokykla nesutalpintų mokinių ir turėtų dirbti antra pamaina, dėl to kiltų kitų problemų, susijusių su mokytojų darbu, saugumu ir t. t.

Švietimo ir mokslo ministro 2008 metų sausio 29 dienos įsakyme dėl vidurinio ugdymo programos įgyvendinimo mokyklose 2008 m. akreditavimo plano 16 punkte aiškiai išdėstyta, jog Vilkaviškio „Aušros“ vidurinėje mokykloje akreditacija vykdoma, jeigu nuo 2008 metų rugsėjo 1 dienos nebus sukomplektuotos penktos klasės.

Pastarasis sprendimas buvo patvirtintas po to, kai praeitų metų gruodžio mėnesį Švietimo ir mokslo ministerijoje, dalyvaujant abiejų miesto mokyklų vadovams, Švietimo skyriaus specialistams ir merui, buvo apie tai diskutuota ir surastas optimaliausias sprendimas.

Pokalbio metu tėvų atstovai tvirtino, jog jie neprieštarauja priimtam sprendimui dėl mokyklų tinklo pertvarkos, nesipriešina gimnazijai, bet laikosi savo nuomonės, jog iki šiol liko neapgalvotas ir neišdiskutuotas pereinamasis laikotarpis – kaip bus daroma, kokios pasekmės gali būti, kai iš vienos į kitą mokyklą bus prievarta perkelta šimtai paauglių. Tėvai valdžios pusei išreiškė priekaištus, kad buvo konstatuotas faktas, bet nesigilinta į žmogiškąjį faktorių ir t. t.

Galiausiai buvo sutarta sudaryti darbo grupę iš abiejų mokyklų vadovų, tėvų ir mokinių bei Savivaldybės atstovų, peržiūrėti ir koreguoti visus dar galimus ir įmanomus variantus, kad didžiųjų miesto vidurinių mokyklų pertvarka nebūtų skausminga nei vaikams, nei tėvams, nei mokytojams. Tokia darbo grupė pirmąkart renkasi šiandien.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas