Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-02-29 17:05

Dalinkitės:

Dalyvauti varžybose vaikams patinka

Tradicinėmis tapo Vilkaviškio sporto mokyklos organizuojamos vaikų lengvosios atletikos žiemos pirmenybės Giedrių pagrindinėje mokykloje. Jos bendruomenė visada draugiškai ir geranoriškai priima sportininkus. Beje, šios mokyklos pradinukai kiekvienais metais dalyvauja vaikų pirmenybėse, o stodami į starto liniją su penkeriais metais vyresniais varžovais iš kitų išsiskiria pasitikėjimu ir drąsa.

Kūno kultūros mokytojų pageidavimu prie vaikų amžiaus grupės (gimę1995 m. ir jaunesni) buvo prijungti ir jaunučiai (gimę 1993–1994 m.). Dalyviai galėjo varžytis keturiose rungtyse: 30 m bėgime, kimštinio kamuolio metime, šuolyje į tolį, 300 m (mergaitės) bei 600 m (berniukai) bėgimuose.

Vaikai mėgsta sportą. Tai rodo ir dalyvių gausa – 104 mokiniai iš 9 mokyklų. Daugiausiai buvo Bartninkų Jono Basanavičiaus ir Sūdavos vidurinių bei Giedrių ir Žaliosios pagrindinių mokyklų atstovų.

Abiejų amžiaus grupių sportininkams buvo išdalyti net 48 medaliai ir diplomai, o kiti dalyviai gavo padėkos raštus.

Daugiausiai (10) apdovanojimų iškovojo Klampučių pagrindinė mokykla. Jos atstovė O.Bazevičiūtė pirmą vietą užėmė 300 m bėgime, o 30 m distancijoje buvo trečia. P.Strazdas pirmas buvo kamuolio metimo rungtyje, M.Leonavičius – šuolyje į tolį, o A.Vaičiakauskas trečias vietas užėmė 600 m bėgimo ir šuolio į tolį rungtyse. Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinė mokykla pelnė 8 medalius ir gali didžiuotis savo auklėtiniais B.Omilijonaite bei E.Mykolaičiu, užėmusiais po porą prizinių vietų. Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinė mokykla taip pat pelnė 8 medalius. Geriausiai pasirodė šios mokyklos atstovai R.Alyta, G.Skilčiūtė ir P.Jakimavičius. Paežerių pagrindinė mokykla atsiuntė tik 5 moksleivius, tačiau jie iškovojo 6 medalius. Trys atiteko A.Petkevičiui, prizines vietas užėmusiam 30 m bėgimo, kamuolio metimo ir šuolio į tolį rungtyse. Sūdavos vidurinės mokyklos sportininkai į namus parsivežė 5 medalius. Du iš jų pelnė D.Čeplevičius. Apdovanojimų gausa gali pasidžiaugti ir „Aušros“ vidurinės mokyklos mokinys J.Jackevičius, kuris pelnė antrosios vietos medalius 600 m ir 30 m distancijose bei kamuolio metimo rungtyje. Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos atstovė S.Navickaitė buvo aiški lyderė tarp 1995 m. gimusių dalyvių. Ji nugalėtoja tapo kamuolio metimo, 30 m bėgimo ir šuolio į tolį rungtyse, o 300 m bėgime užėmė antrą vietą. Gerai pasirodė ir Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos sportininkė E.Zaveckaitė, pelniusi du medalius.

Geriausiai pasirodę sportininkai jėgas išbandyti galėjo Šiauliuose vykusiose vaikų (gimę 1995 m. ir jaunesni) lengvosios atletikos varžybose „Aukščiau. Greičiau. Toliau“. Iš Vilkaviškio rajono komandos geriausiai pasirodė S.Navickaitė, kuri 60 m distancijoje užėmė ketvirtą vietą. N.Alytaitė šį atstumą įveikė septinta. N.Alytaitė ir E.Zaveckaitė, pasiekusios vienodą rezultatą, septinta vieta dalijosi ir 200 m bėgime. Tarp berniukų geriausiai pasirodė P.Jakimavičius.

Dabar jauniausiųjų lengvaatlečių laukia startai Panevėžyje, kur kovo 7 dieną vyks Lietuvos lengvosios atletikos vaikų žiemos pirmenybės.