„Santaka“ / Į vilkaviškiečių namus eglutės atkeliauja iš privačių miškų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-21 17:34

Dalinkitės:  


J.Mak­si­ma­vi­čie­nė eg­lu­tė­mis pre­kiau­ja jau šeš­tus me­tus.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Į vilkaviškiečių namus eglutės atkeliauja iš privačių miškų

Eglė MIČIULIENĖ


Ruo­ši­mo­si Ka­lė­doms bu­mas pra­si­de­da be­veik nuo ru­dens. Ta­čiau tie, kas no­ri na­mus pa­puoš­ti miš­ku kve­pian­čia eg­lu­te, ne­sku­ba – kad ža­lias­ka­rė iki Tri­jų ka­ra­lių ne­nu­bars­ty­tų spyg­lių.



Už eg­lu­tę – pus­šim­tis

Li­kus maž­daug sa­vai­tei iki Ka­lė­dų, Vil­ka­viš­ky­je pa­si­ro­dė pre­kiau­to­jai eg­lė­mis.

Jau praė­ju­sį sa­vait­ga­lį ka­lė­di­nę eg­lu­tę bu­vo ga­li­ma nu­si­pirk­ti aikš­tė­je prie Vil­ka­viš­kio tur­gaus, Vy­tau­to gat­vės au­to­mo­bi­lių sto­vė­ji­mo aikš­te­lė­je prie gė­lių kios­kų.

Už įvai­raus dy­džio eg­lai­tes pre­ky­bi­nin­kai pra­šė nuo 5 iki 50 li­tų, bu­vo net ir 60 li­tų įver­tin­tų me­de­lių. No­rė­da­mas už li­tą ga­lė­jai įsi­gy­ti dai­lią eg­lės ar pu­šies ša­ką, už ke­lio­li­ka li­tų – iš eg­li­ša­kių nu­pin­tą gra­žų ad­ven­to vai­ni­ką.

Spyg­liuo­čius pre­kei­viai bu­vo at­ve­žę iš Kaz­lų Rū­dos, Le­kė­čių, Viš­ty­čio pri­va­čių miš­kų.

No­rin­tie­ji pre­kiau­ti eg­lu­tė­mis tu­ri įsi­gy­ti lei­di­mus, ku­rie iš­duo­da­mi mies­to se­niū­ni­jo­je. Pa­si­tei­ra­vę su­ži­no­jo­me, jog kol kas iš­pirk­ti tik du lei­di­mai pre­kiau­ti. Juos įsi­gi­jo Vil­ka­viš­kio ir Viš­ty­čio gy­ven­to­jai. Pas­ta­rie­ji pre­kiau­ja sa­vo miš­ko me­de­liais.



Dau­giau lei­di­mų pre­kiau­ti eg­lė­mis šie­met kol kas iš­duo­ta ne­bu­vo.



Jau šeš­ti me­tai

– Ne pa­tys užau­gi­no­me, pir­ko­me ir at­ve­žė­me iš Le­kė­čių pri­va­taus miš­ko. Ten vi­sa­da va­žiuo­ja­me, nes jų eg­lės gra­žios, „neiš­bė­gu­sios“, – sa­kė eg­lai­tes par­da­vi­nė­ju­si vil­ka­viš­kie­tė Jo­lan­ta Mak­si­ma­vi­čie­nė.

Mo­te­ris sa­ve va­di­na šio vers­lo sen­bu­ve, nes ža­lias­ka­rė­mis pre­kiau­ja jau gal šeš­tus me­tus. Pap­ras­tai per se­zo­ną – o jis trun­ka vos vie­ną dvi sa­vai­tes – par­duo­da iki 400 me­de­lių.

Di­dy­sis eg­lu­čių pir­ki­mas bū­na die­ną ki­tą prieš pat Kū­čias.

– Ko ge­ro, dau­giau­siai pir­kė­jų tu­rė­tų bū­ti šeš­ta­die­nį ir sek­ma­die­nį, – spė­jo mo­te­ris.

Ket­vir­ta­die­nį ji te­bu­vo par­da­vu­si apie 60–70 spyg­liuo­čių. Va­zo­nuo­se pa­so­din­tų eg­lu­čių J.Mak­si­ma­vi­čie­nė, kaip ir ki­ti pre­kei­viai, ne­bu­vo at­si­ve­žu­si.

– Žmo­nės, iš ku­rių per­ka­me, to­kių da­ly­kų dar ne­prak­ti­kuo­ja, bet atei­ty­je ža­da tuo už­siim­ti. Ten par­da­vi­nė­ja­mos ir la­bai tan­kios, ap­ge­nė­tos, vos ne „ran­kų darbo“ eg­lu­tės, bet jos – la­bai bran­gios, to­dėl į Vil­ka­viš­kį ne­ve­ža­me, – pa­sa­ko­jo mo­te­ris.





Spe­cia­liai neau­gi­na

Pa­kal­bin­ti mū­sų ra­jo­no gi­ri­nin­ki­jų at­sto­vai sa­kė, jog eg­lu­čių pre­ky­ba vals­ty­bi­nės gi­ri­nin­ki­jos be­veik neuž­sii­ma.

– Spe­cia­liai nau­ja­me­ti­nių eg­lu­čių neau­gi­na­me. Ker­ta­me tik­tai tuo­met, jei kas už­sa­ko, ir tik tas eg­lu­tes, ku­rios au­ga per tan­kiai, ne­pa­lan­kio­mis są­ly­go­mis, – sa­kė Vil­ka­viš­kio gi­ri­nin­ko pa­va­duo­to­jas An­ta­nas Dai­ly­da.

Gra­žiš­kių gi­ri­nin­kas Re­gi­man­tas Va­lai­tis svars­tė, jog žmo­nėms grei­čiau­siai ir per bran­gu pirk­ti gi­ri­nin­ki­jos ža­lias­ka­res.

Įkai­niai, tie­sa, ma­žes­ni nei pri­va­ti­nin­kų (1–1,5 m me­de­lis kai­nuo­ja 10 li­tų, 3 m eg­lė – 25 li­tus). Ta­čiau žmo­gui į gi­ri­nin­ki­ją tek­tų at­va­žiuo­ti pa­čiam.

– Kol kas šie­met eg­lu­čių iš mū­sų nie­kas ir ne­pra­šė. Gal dar per anks­ti? Tik mo­kyk­los skam­bi­no: iš Ak­me­ny­nų pa­grin­di­nės mo­kyk­los jau bu­vo at­va­žia­vę, lau­kia­me ir iš Gra­žiš­kių vi­du­ri­nės, – ket­vir­ta­die­nį kal­bė­jo R.Va­lai­tis.



Po dve­jų me­tų



– Nau­ja­me­ti­nių eg­lu­čių pa­rū­pi­na­me tik lab­da­ros tiks­lais. Pa­de­da­me mo­kyk­loms ir pa­na­šiai. Bet tai – tik­rai ne pa­grin­di­nė mū­sų veik­la. Iš miš­ko eg­lės puoš­ti bū­na ne­tin­ka­mos, re­tos, gra­žes­nes rei­kia kirs­ti lau­kuo­se, o to­kių tu­ri­me ma­žai, – aiš­ki­no Pa­je­vo­nio gi­ri­nin­kas Ry­man­tas Vai­čai­tis.

R.Vai­čai­tis sa­kė, jog per pa­sku­ti­nius pen­ke­rius me­tus gi­ri­nin­ki­jo­je, že­mės ūkiui ne­tin­ka­muo­se plo­tuo­se, įveis­ta 94 hek­ta­rai nau­jo miš­ko. Pa­so­din­ta ir 3,5 tūkst. eg­lai­čių. Ži­nant, kad da­lis so­di­nu­kų žūs­ta, jų pa­so­di­na­ma per daug. To­dėl paau­gu­sius me­de­lius pri­va­lo­ma re­tin­ti. Iš to­kių plo­tų ker­ta­mas eg­lai­tes gi­ri­nin­ki­ja par­duo­da žmo­nėms.

Anot R.Vai­čai­čio, vie­na­me gi­ri­nin­ki­jos plo­te jau priau­ga nau­jas eg­ly­nas, iš ku­rio po dve­jų tre­jų me­tų ga­li­ma ti­kė­tis dai­lių nau­ja­me­ti­nių eg­lu­čių.



Va­gi­šių ma­žė­ja

Tie, kas gai­li ker­ta­mų eg­lių, bet no­ri, kad per Ka­lė­das na­mai kve­pė­tų miš­ku, taip pat tu­ri išei­tį. Jie ga­li įsi­gy­ti me­de­ly­nuo­se par­duo­da­mų ir va­zo­nuo­se pa­so­din­tų eg­lai­čių, ku­rias vė­liau ga­li­ma per­so­din­ti į že­mę.

Gi­ri­nin­kų tei­gi­mu, jau ma­žė­ja miš­ko va­gių, no­rin­čių ka­lė­di­nio džiaugs­mo įsi­gy­ti už dy­ką.

Tiek gi­ri­nin­ki­jų dar­buo­to­jai, tiek ap­lin­ko­sau­gi­nin­kai prieš­ka­lė­di­niu me­tu daž­nai va­ži­nė­ja po ei­gu­vas, sau­go ža­lias­ka­res nuo va­gi­šių. Pa­rei­gū­nai ir­gi pa­ste­bi, jog kiek­vie­nais me­tais eg­lu­čių ne­le­ga­liai iš­ker­ta­ma vis ma­žiau. Gal­būt to­dėl, jog žmo­nės daž­niau ren­ka­si dirb­ti­nes, o ne gy­vas eg­lai­tes.

Ke­ti­nan­tys nu­si­kirs­ti sve­ti­mą eg­lu­tę tu­rė­tų ži­no­ti, jog už sa­va­va­liš­ką miš­ko žel­di­nių nai­ki­ni­mą ar­ba ža­lo­ji­mą as­me­nims gre­sia nuo 50 iki 100, pa­rei­gū­nams – nuo 100 iki 300 li­tų bau­dos.

Ža­los ap­lin­ko­sau­gos pa­rei­gū­nai ne­skai­čiuo­ja, ją ci­vi­li­ne tvar­ka pa­žei­dė­jas tu­ri at­ly­gin­ti pa­čiam sa­vi­nin­kui.





Publikuota: 2007-12-21 17:34:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai