Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-04-14 08:53

Dalinkitės:

Penktąjį J.Dirvonskio atminimo turnyrą laimėjo Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos komanda. Nė vieno turnyro nepraleido jo rėmėjas, J.Dirvonskio sūnus Rūtenis (antras iš dešinės). Šiemet prizus įsteigė ir finansų ministras A.Butkevičius (pirmas iš dešinės). Nuotraukoje iš kairės – varžybų organizatorius J.Murinas ir Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius S.Spangevičius.

Atminimo turnyrą pagerbė ir ministras

Kristijono Donelaičio gimnazijos sporto salėje vyko tradicinis, jau penktasis, krepšinio turnyras buvusiam mokyklos direktoriui Jonui Dirvonskiui atminti.

Šiais metais į turnyrą buvo pakviestos Marijampolės apskrities gimnazijų komandos: Rygiškių Jono, Kazio Griniaus, Vinco Kudirkos ir šeimininkų Kristijono Donelaičio gimnazijos krepšininkai. Pagrindinis šio turnyro rėmėjas yra Jono Dirvonskio sūnus Rūtenis, gyvenantis ir dirbantis Vilniuje. Prizus geriausiems tritaškininkams įsteigė seimo narys finansų ministras Algirdas Butkevičius.

Varžybos vyko olimpine sistema. Pirmame pusfinalyje Kristijono Donelaičio gimnazijos komanda po įtemptos, gražios kovos 69:63 nugalėjo Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazistus. Gerai žaidė kybartiečiai R.Juodaitis (20 tšk.), L.Jakušovas (14 tšk.), T.Adomonis (14 tšk.), D.Antanaitis (10 tšk.). Svečių komandoje pasižymėjo 26 taškus pelnęs A.Bacevičius.

Antrame pusfinalyje Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazistai 76:48 palaužė Marijampolės Rygiškių Jono komandą, nors po dviejų kėlinių nugalėtojai pirmavo vos keturiais taškais. Po šių rungtynių vyko iškilmingas varžybų atidarymas, kurio metu tylos minute buvo pagerbtas Jono Dirvonskio atminimas, nuvežtos gėlės ant jo kapo.

Rungtynėse dėl trečios vietos Vinco Kudirkos gimnazijos krepšininkai 78:56 nugalėjo Rygiškių Jono gimnazijos komandą. Vėl nesulaikomas buvo A.Bacevičius, pelnęs 28 taškus. Marijampoliečių gretose pasižymėjo D.Ambrasas (20 tšk.).

Finale kybartiečiai palaužė Kazlų Rūdos krepšininkus, kurie galbūt neįvertino varžovų ir už tai buvo skaudžiai nubausti. Po pirmojo kėlinio 21:19 pirmavo svečiai, o po dviejų kėlinių jau 41:29 – kybartiečiai. Ketvirtame kėlinyje svečiai visai nuleido rankas. Pradėjo daugiau „teisėjauti“, elgtis negarbingai, o ne žaisti. Ir visa tai atspindi galutinis rezultatas 81:54 kybartiečių naudai.

Puikiai žaidė R.Juodaitis (20 tšk.), D.Antanaitis (16 tšk.), T.Adomonis (16 tšk.), D.Stankevičius (12 tšk.).

Varžovų komandoje 20 taškų pelnė E.Silvestravičius.

Varžybų pertraukų metu vyko tritaškių konkursas. Finale tik iš trečio karto paaiškėjo nugalėtojai. Jais tapo Vinco Kudirkos gimnazijos duetas G.Merkevičius ir V.Kružikas.

Kybartiečiai D.Stankevičius ir A.Kučinskas liko antri, o trečią vietą laimėjo marijampoliečiai D.Ambrasas ir P.Purtokas. Varžybų uždarymo metu juos savo taurėmis apdovanojo pats finansų ministras Algirdas Butkevičius.

Komandų prizininkių žaidėjai buvo apdovanoti atitinkamos spalvos medaliais, kuriuos įteikė Jono Dirvonskio žmona Angelė ir sūnus Rūtenis.

Geriausi komandų žaidėjai D.Antanaitis, A.Bacevičius, D.Ambrasas, A.Tamaliūnas apdovanoti krepšinio kamuoliais.

Rungtynių pertraukų metu žiūrovus džiugino „Kybartų“ orkestro šokėjos. Varžybų organizatoriai dėkingi Rūteniui Dirvonskiui, finansų ministrui Algirdui Butkevičiui, gimnazijos administracijai, prisidėjusiems rengiant šią gražią sporto šventę.