„Santaka“ / Ar žinojote, kodėl aštriems patiekalams gardinti tinkami riešutai? Dietologė atsakė ir apie jų neišsenkamą naudą / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  



Ar žinojote, kodėl aštriems patiekalams gardinti tinkami riešutai? Dietologė atsakė ir apie jų neišsenkamą naudą


Riešutai – mitybą įvairiais metų laikais praturtinantis maisto produktas, savo didžiuliu naudingųjų medžiagų kiekiu prisidedantis prie geresnės savijautos. Pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, jų sudėtyje esančios maistinės medžiagos prisideda prie širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto prevencijos.



Svarbus skaidulų šaltinis

Riešutai – sveikatai palankus produktas, savyje turintis daugybę naudingųjų medžiagų. Pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, jie vertinami dėl išskirtinių, sveikatą gerinančių mitybos elementų. Visuose riešutuose galima rasti kalio, magnio, seleno, kalcio, bei folio rūgšties. Taip pat juose esama ir augalinių sterolių, tai – organizmui reikalinga medžiaga, veikianti kaip antioksidantas, prisidedantis prie blogojo cholesterolio kiekio kraujyje mažinimo. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad riešutai – gausus kalorijomis produktas, tad bendra jų dienos norma neturėtų viršyti 30 gramų“, – teigia dr. E. Gavelienė.

Riešutai yra ir svarbus skaidulų šaltinis. Anot gydytojos, šios medžiagos itin reikalingos sklandžiai žarnyno veiklai užtikrinti, palaiko gerųjų bakterijų sudėtį. 100 g riešutų galima rasti net 5–10 proc. paros skaidulų normos. „Riešutai vienareikšmiškai yra tas maisto produktas, kurio verta skanauti kasdien, visais metų laikais. Beje, šis produktas puikiai tinka užkandžiavimui. Patartina skanauti po vieną riešutą, kruopščiai sukramtant ir pajaučiant skonio subtilybes. Šis procesas leidžia mokytis lėto, sąmoningo valgymo“, – pataria specialistė.



Pritaikomi įvairiuose patiekaluose

Riešutų ir džiovintų vaisių mišiniai tiek prabangesnius, tiek pigesnius patiekalus praturtina savo tekstūra ir sukuria balansą tarp saldžių ir karčių skonių. Šis skirtingų skonių mišinys ypač gerai išnaudojamas Šiaurės Afrikos virtuvėje. Pavyzdžiui, populiariame marokietiškame patiekale – Tagine – susilieja traškūs migdolai ir saldūs džiovintų abrikosų skoniai, sukuriantys išskirtinį skonių derinį. Visgi, „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva teigia, kad gaminant valgius, į kurių sudėtį įeina riešutų ir džiovintų vaisių mišiniai, reikia žinoti keletą taisyklių.

„Nors kiekvienas patiekalas, kuriame naudojame riešutus ir džiovintus vaisius yra išskirtinis, visgi jie turi keletą panašumų. Prieš naudojant džiovintus vaisius, reikėtų juos pamirkyti, kad taptų sultingesni ir putlesni. Tai padaryti gana paprasta – džiovintus vaisius, sudėtus į indelį, reikėtų užpilti šiltu vandeniu arba vaisių sultimis ir leisti jiems pamirkti apie 15-30 minučių. Po to būtina juos nusausinti ir naudoti kaip nurodyta recepto instrukcijose. Tiesa, prieš gaminant būtina atkreipti dėmesį, kad tarp riešutų ir džiovintų vaisių būtų išlaikytas balansas, kadangi tai suteiks nepamirštamą skonį ir leis labiau pajausti tokio patiekalo išskirtinę struktūrą“, – teigia specialistė.



Pagerina aštrius valgius

Riešutai ir džiovinti vaisiai savo struktūra gali ne tik suteikti pigesniam patiekalui išskirtinę struktūrą, bet ir subalansuoti skonius. Ekspertė pataria išbandyti juos kartu su aštriais valgiais. „Gaminant aštrius valgius, pavyzdžiui, indišką karį arba įvairius troškinius, riešutai ir vaisiai gali padėti subalansuoti jų aštrumą. Natūralus šių vaisių saldumas ir riešutų tekstūra patiekalui suteiks daugiau skonio ir aromato harmonijos“, – sako O. Suchočeva.

Džiovintų vaisių ir riešutų pyragas

Pyragui reikės:

230 g miltų,

1 a. š. cinamono miltelių,

1 a. š. kepimo miltelių,

1 a. š. druskos,

3 vnt. kiaušinių,

1 a. š. vanilės ekstrakto,

100 g rudojo cukraus,

230 g sviesto,

600–700 g riešutų ir džiovintų vaisių mišinio,

citrinos žievelės,

apelsino žievelės,

180 ml vandens.

Gaminimo eiga:

  1. Vidutiniame puode sumaišykite sviestą su džiovintais vaisias, ruduoju cukrumi, vandeniu ir užvirkite. Virkite maišydami 3–4 minutes. Nukelkite nuo ugnies ir palikite pastovėti 45 min arba kol atvės.
  2. Į indelį įmuškite kiaušinius ir juos išplakite. Kitame inde sumaišykite miltus su citrinos žievele, apelsino žievele, kepimo milteliais ir cinamonu.
  3. Į atvėsusį puodą su prieš tai virtais džiovintais vaisiais sudėkite kiaušinius, riešutus, kiaušinius ir miltus su priedais.
  4. Viską sudėkite į kepimo indą ir kepkite 160 °C temperatūroje apie 50 min. Po to uždenkite pyrago viršų folija, kad per daug neapskrustų ir kepkite dar 30 min.
  5. Iškepusį pyragą palikite atvėsti ir geriausia jį valgykite kitą dieną.
Skanaus!





Publikuota: 2024-03-12 11:30:25

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai