„Santaka“ / Nepakliūkite į netikrų darbo pasiūlymų pinkles / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Nepakliūkite į netikrų darbo pasiūlymų pinkles


Sukčiai aukas vilioja žadėdami neįprastai patrauklų atlygį ir priedus už tariamą darbą. Pagrindinis jų tikslas – įtraukti į neteisėtą veiklą kuo daugiau žmonių. Susigundžiusieji dosniais pasiūlymais gali tapti vadinamaisiais pinigų mulais – žmonėmis, kurie į savo banko sąskaitą gauna pinigus iš vienų asmenų ir perveda kitiems arba išgrynina ir perduoda sukčiams, dažnai už tai gaudamas užmokestį.

Kaip atpažinti klastą?

Svarbu kritiškai įvertinti tai, kas ir kaip žadama. Labai rimtai suabejoti reikia, kai pasiūlymas atrodo pernelyg geras, kad būtų tikras. Ir tada, kai darbą siūlantis privatus asmuo bendrauja neprofesionaliai ir tik internetu. Įtarimų turėtų sukelti neaiškiai apibrėžtos darbo funkcijos ir nenurodytas kontaktinis asmuo.

Teikiant netikrus darbo pasiūlymus būna paprašoma pateikti asmens duomenis (pvz., mokėjimo kortelių duomenis). Viena iš siūlomo darbo funkcijų yra susijusi su pinigų pervedimais. Norint įsidarbinti būtina susimokėti registracijos mokestį. Be to, daromas spaudimas nedelsiant priimti pasiūlymą.

Netikruose darbo skelbimuose uždarbis žadamas ir už „YouTube“ vaizdo įrašų peržiūrą bei patiktukų spaudimą. Už galimybę uždirbti daugiau prašoma susimokėti narystės mokestį. Iš siekiančiųjų gauti didesnį pelną gali būti paprašyta susimokėti papildomai. Sumokėjus minėtus mokesčius bendravimas gali būti staigiai nutrauktas.



Sukčiai gali ir toliau bandyti išvilioti pinigus teigdami, kad užduotys atliktos ne iki galo arba netinkamai, ir reikalaudami už tai papildomai sumokėti.

Nuotolinio darbo pasiūlymai dažniausiai siunčiami nepageidaujamais ar kenkėjiškais el. laiškais arba naudojantis įvairiomis interneto platformomis. Prašoma naudoti asmeninę banko sąskaitą pervedimams. Gali būti teigiama, kad pinigai skirti labdaros organizacijoms. Teikiant netikrą darbo pasiūlymą kviečiama tapti slaptais pirkėjais ir, surinkus lėšų, jas pervesti atitinkamam gavėjui. Taip pat žadami piniginiai priedai už kiekvieną atliktą pervedimą.

Dažnai pasiūlomos itin viliojančios galimybės pradėti verslą. Paprastai su auka pirmiausia susisiekiama el. paštu. Gali būti prašoma iš anksto sumokėti už verslo planus, pradinę medžiagą, programinę įrangą ir įtraukti kitus žmones į schemą. Garantuojamas darbas arba nuolatinės pajamos.

Būkite budrūs, jei kas nors už tam tikrą užmokestį jums siūlo priimti lėšas į banko sąskaitą ir pervesti jas kitam asmeniui arba išsiimti pinigus iš bankomato.



Kokios pasekmės?

Nusikaltėliai nuolat ieško būdų, kaip legalizuoti iš įmonių, iš privačių asmenų pasisavintus pinigus, ir dažnai naudojasi trečiaisiais asmenimis. Pinigų mulas nėra finansinių nusikaltimų organizatorius, tačiau padėdamas nusikaltėliams jis tampa sukčių bendrininku.



Leisdamas kitiems asmenims naudotis savo sąskaita žmogus rizikuoja prarasti asmeninius pinigus. Bankas tokį neapdairų elgesį laiko rizikingu, todėl gali atsisakyti vykdyti pinigines operacijas ar sandorius, nutraukti dalykinius santykius.

Pakliuvusiam į nusikaltėlių pinkles asmeniui gali grėsti teisinės pasekmės.



Kaip apsisaugoti?

Niekada niekam neatskleiskite informacijos apie savo banką, banko sąskaitas ir svarbiausia – prisijungimo prie interneto banko duomenų.

Nepriimkite tų darbo pasiūlymų, kurie tiesiogiai susiję su pinigų pervedimais per jūsų asmeninę sąskaitą. Būkite atsargūs, jei naujasis darbdavys skubina atlikti kokius nors veiksmus ar priimti sprendimą. Prieš atsiliepdami į darbo skelbimą išsamiau pasidomėkite darbą siūlančia įmone ir pačiu darbu. Pasikalbėkite ir pasitarkite su artimaisiais bei draugais.

Jeigu pakliuvote į sukčių pinkles, nedelsdami nutraukite bet kokį bendravimą su jais. Išsaugokite visą informaciją, tai yra kontaktinius duomenis ir susirašinėjimą su tariamu darbdaviu.

Kuo skubiau susisiekite su savo banku („Luminor“ banko tel. +370 5 239 3444). Būtinai praneškite policijai apie įvykį. Tą galite padaryti portale ePolicija, paskambinę tel. 112 ar pateikę paraišką artimiausiame policijos komisariate.



Sukčius galima sustabdyti tik viešinant jų naudojamus metodus. Patys apsišarvuokite žiniomis, informuokite savo draugus bei artimuosius apie sukčiavimo būdus ir apie tai, kaip juos atpažinti.



Pagal „Luminor“ banko inf.



Publikuota: 2024-03-08 10:46:25

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai