„Santaka“ / Pardavėjai privalo supirkti butelius, už kuriuos ima užstatą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-08-13 20:30

Dalinkitės:  


Kaip redakcijos darbuotojams sekėsi „priduoti“ butelius, skaitykite ketvirtadienio „Santakoje“. Tokį vaizdą – infomaciją apie superkamus butelius ir 25 centų užstatą pirkėjams matomoje vietoje – radome Kybartų prekybos centre „Leader Price“. Pardavėjos patvirtino, kad tara čia priimama. Deja, taip gerai sekėsi toli gražu ne visur...

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Pardavėjai privalo supirkti butelius, už kuriuos ima užstatą

Vals­ty­bi­nės var­to­to­jų tei­sių ap­sau­gos tar­ny­bos Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties sky­rius šiais me­tais gau­na pa­kan­ka­mai daug var­to­to­jų nu­si­skun­di­mų dėl par­duo­tu­vių, ypač kai­miš­ko­se vie­to­vė­se, ku­rios ne­su­per­ka tuš­čių bu­te­lių. Var­to­to­jai sa­ko, kad kai ku­rio­se par­duo­tu­vė­se te­be­ka­bo skel­bi­mai „Dėl ta­ros sto­kos bu­te­liai ne­su­per­ka­mi, o kei­čia­mi“, ki­tur už grą­žin­tus bu­te­lius ne­mo­ka­mi gry­ni pi­ni­gai, o pir­kė­jui lie­pia­ma ką nors pirk­ti. Yra par­duo­tu­vių, ku­rios už tuš­čius bu­te­lius mo­ka 15–20 cen­tų.

Rei­kė­tų paaiš­kin­ti, ko­kios šiuo at­ve­ju yra par­da­vė­jų pa­rei­gos ir var­to­to­jų tei­sės. Nuo 2006 me­tų lapk­ri­čio 3 d. dėl ap­lin­kos ap­sau­gos mi­nist­ro įsa­ky­mo Nr. D1-513 „Dėl pa­kuo­čių, įtrau­kia­mų į už­sta­to sis­te­mą, są­ra­šo pa­tvir­ti­ni­mo“ pa­si­kei­tė ir stik­li­nių pa­kar­to­ti­nio nau­do­ji­mo pa­kuo­čių (t. y. tam tik­ros rū­šies bu­te­lių), už ku­rias pri­va­lo­ma im­ti už­sta­tą, su­pir­ki­mo tvar­ka. Ši tvar­ka gal ir nė­ra la­bai pel­nin­ga par­da­vė­jams, bet – pri­va­lo­ma.

Mi­nė­ta­me są­ra­še yra įtrauk­ti 0,5 lit­ro tal­pos ru­di bei to­kios pat spal­vos rel­je­fi­niai bu­te­liai, ža­li bu­te­liai nuo alaus, gi­ros, taip pat ir nuo „Fa­xe“ alaus. Į už­sta­to sis­te­mą yra įtrauk­ti ir stik­li­niai be­spal­viai 0,33 lit­ro bu­te­liai, ku­riuo­se par­duo­da­mas van­duo, alus, gi­ra ar alaus kok­tei­lis, taip pat ir ru­dos spal­vos 1 lit­ro tal­pos bu­te­lis, į ku­rį yra iš­pils­to­mas alus. Už šiuos bu­te­lius nu­sta­ty­tas 25 cen­tų dy­džio fik­suo­tas už­sta­tas, ku­ris kai­nų eti­ke­tė­se tu­ri bū­ti nu­ro­dy­tas at­ski­rai. Da­bar kai­nų eti­ke­tė­se tu­ri bū­ti nu­ro­dy­tos dvi kai­nos: pvz., alus – 1,70 Lt, už­sta­tas – 0,25 Lt.

Par­da­vė­jas ga­li, bet ne­pri­va­lo nu­ro­dy­ti bend­rą – alaus ir už­sta­to – kai­ną, ku­rią pir­kė­jas tu­ri mo­kė­ti.

Par­da­vė­jas pa­ts tu­ri tei­sę spręs­ti, ar su­pirk­ti ki­tus bu­te­lius, ku­rie nė­ra įtrauk­ti į šią už­sta­to sis­te­mą, ir kiek už juos mo­kė­ti.

Par­da­vė­jai pir­kė­jams ma­to­mo­je vie­to­je pri­va­lo su­teik­ti vi­są in­for­ma­ci­ją raš­tu apie šių bu­te­lių grą­ži­ni­mo tvar­ką ir grą­ži­na­mo užsta­to dy­dį – 25 cen­tus. Vi­si par­da­vė­jai, par­duo­da­mi už­sta­to są­ra­še nu­ro­dy­tus bu­te­lius, pri­va­lo grą­žin­ti 25 cen­tų dy­džio už­sta­tą pir­kė­jui, kai šis grą­ži­na bu­te­lius. Grą­ži­nus bu­te­lius, par­da­vė­jas tu­ri pir­kė­jui ati­duo­ti už­sta­to su­mą gry­nais pi­ni­gais ar pre­kė­mis už šią su­mą. Ar im­ti gry­nus pi­ni­gus, ar pirk­ti pre­kes, nu­spren­džia pa­ts pir­kė­jas, par­da­vė­jas ne­tu­ri tei­sės da­ry­ti tam įta­ką. Bu­te­liai ga­li bū­ti ne­prii­ma­mi ir už­sta­tas ne­grą­ži­na­mas, jei­gu jie pa­žeis­ti ar­ba už­terš­ti tiek, kad ne­ga­li bū­ti nau­do­ja­mi pa­kar­to­ti­nai.

Pa­žei­dus šią tvar­ką, Lie­tu­vos Res­pub­li­kos ad­mi­nist­ra­ci­nių tei­sės pa­žei­di­mų tei­sės ko­dek­se nu­ma­ty­tos bau­dos:

„51(12) straips­nis. Pa­kuo­čių ir ap­mo­kes­ti­na­mų­jų ga­mi­nių bei jų at­lie­kų tvar­ky­mo rei­ka­la­vi­mų ne­vyk­dy­mas:

at­si­sa­ky­mas priim­ti par­duo­da­mų ga­mi­nių pa­kuo­tes, už ku­rias nu­sta­ty­tas už­sta­tas, ar už­sta­to ne­grą­ži­ni­mas už­trau­kia bau­dą nuo 2500 iki 5000 li­tų;

in­for­ma­ci­jos apie tai, kaip var­to­to­jai ga­li grą­žin­ti pa­kuo­tes, ne­pa­tei­ki­mas – už­trau­kia bau­dą nuo 1000 iki 2000 li­tų.“

Šios tvar­kos lai­ky­mą­si pa­ves­ta kont­ro­liuo­ti Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos pa­rei­gū­nams, to­dėl ki­lus ne­su­ta­ri­mams tarp par­da­vė­jo ir var­to­to­jo var­to­to­jas ga­li kreip­tis į ra­jo­nų Ap­lin­kos ap­sau­gos agen­tū­ras.

As­me­nys, ne­ga­lin­tys pri­duo­ti stik­li­nės ta­ros gė­ri­mų par­da­vi­mo vie­to­se, apie už­sta­to tvar­ką pa­žei­džian­čias par­duo­tu­ves ga­li pra­neš­ti ir ne­mo­ka­mu te­le­fo­nu (8 800) 21 122.

Pas­kam­bi­nus ne­mo­ka­mu te­le­fo­nu įsi­jungs au­to­ma­ti­nis at­sa­kik­lis ir bus ga­li­ma pra­neš­ti apie par­duo­tu­vę, ku­ri ne­prii­ma bu­te­lių ir ne­grą­ži­na už­sta­to ar­ba ki­taip pa­žei­džia už­sta­to sis­te­mą reg­la­men­tuo­jan­čius tei­sės ak­tus. In­for­ma­ci­ja bus per­duo­ta re­gio­ni­nėms ap­lin­kos ap­sau­gos ins­ti­tu­ci­joms, ku­rios įga­lio­tos kont­ro­liuo­ti už­sta­to sis­te­mos rei­ka­la­vi­mų tin­ka­mą vyk­dy­mą.Jo­lan­ta PET­RU­ŠAUS­KIE­NĖ

VVTAT Ma­ri­jam­po­lės

ap­skri­ties sky­riaus ve­dė­ja
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas