„Santaka“ / 5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę / Technologijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Technologijos

Dalinkitės:  


Samsung nuotr.


5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę


Kiekvienas iš mūsų išmaniaisiais įrenginiais naudojamės kone kiekvieną dieną – nesvarbu, ar tai būtų išmanusis telefonas, televizorius ar skalbyklė. Tiesa, retai pagalvojame apie tai, kad už naujausių įrenginių inovatyvių funkcijų slypi iš duomenų gebantis mokytis dirbtinis intelektas. DI įgalina naudotojus lengvai ieškoti reikiamos informacijos, stebėti savo sveikatą ar net bendrauti nepaisant kalbos barjerų. Štai penki būdai, kaip galite išnaudoti DI technologijas savo kasdienybėje.

Sveikatos stebėsena

Integravus dirbtinį intelektą į nešiojamus įrenginius, tokius kaip išmanieji laikrodžiai, gerokai patobulėjo sveikatos būklės stebėsenos funkcijos, kurios leidžia gauti naudingų įžvalgų apie sveikatos rodiklius. Naudojant pažangius dirbtinio intelekto algoritmus, šie nešiojami įrenginiai gali sekti įvairius sveikatos parametrus, įskaitant fizinį aktyvumą, širdies ritmą, miego režimą, ir net nustatyti galimas sveikatos problemas, taip suteikiant naudotojams galimybę nuolat gerinti savo savijautą.

Vienas iš pagrindinių dirbtinio intelekto sveikatos stebėsenos privalumų yra nuolatinis ir neinvazinis duomenų rinkimas. Vartotojai gali nešioti šiuos įrenginius visą dieną – tai leidžia nuolatos stebėti sveikatos rodiklius be rankinio įvedimo ar įsikišimo. Šis vientisas duomenų rinkimo procesas padeda asmenims išsamiai suprasti savo sveikatos ir gyvenimo būdo ypatumus laikui bėgant.



Kalbos vertimas

Revoliuciją kalbų vertimo srityje sukėlė dirbtinio intelekto įrankiai, kuriuose naudojami pažangūs mašininio mokymosi algoritmai. Šios dirbtiniu intelektu paremtos vertimo programos atlieka esminį vaidmenį suteikiant galimybę žmonėms bendrauti ir suprasti vieniems kitus nepaisant kalbinių skirtumų.

DI paremtas vertimo funkcijas šių metų sausio mėnesį pristatė ir technologijų kompanija „Samsung“. „Tiesioginio vertimo“ funkcija praverčia tada, kai dėl kalbos barjerų iškyla sunkumai bendraujant skambučių ar susirašinėjimų metu, pavyzdžiui, ji gali padėti realiuoju laiku bendrauti su kolega iš užsienio ar rezervuoti viešbutį kitoje šalyje.

Pasak „Samsung“ produktų trenerio Andriaus Mateikos, vienas pagrindinių kartu su nauja „Galaxy S24” flagmanų serija pristatyto dirbtinio intelekto privalumų yra jo gebėjimas versti tekstą ir kalbą realiuoju laiku, todėl vertimai atliekami akimirksniu, o tai padeda sklandžiai bendrauti įvairiomis aplinkybėmis.

„Be to, naudojant „Vertėjas žodžiu“ funkciją, tiesioginius pokalbius galima išversti padalytame ekrane. Taip vienas priešais kitą stovintys asmenys gali perskaityti kito asmens pasakyto sakinio transkripciją, o ši funkcija veikia ir nenaudojant „Wi-Fi“ ar mobiliųjų duomenų“, – papildo A. Mateika.



DI paremti „asmeniniai asistentai“

„Asmeniniai asistentai“ su dirbtiniu intelektu tapo neatsiejama daugelio žmonių kasdienio gyvenimo dalimi ir siūlo daugybę funkcijų, kurios supaprastina įvairias užduotis ir padidina kasdienį produktyvumą. Tokiose programose kaip „Google Assistant“ „Bixby“ ir „Alexa“ naudojami DI algoritmai, gebantys suprasti ir reaguoti į naudotojo komandas.

Vienas iš pagrindinių šių asmeninių asistentų privalumų yra jų gebėjimas efektyviai valdyti laiką ir užduotis. Vartotojai gali jais pasikliauti nustatydami priminimus apie svarbius įvykius, galutinius terminus ar užduotis, taip užtikrindami, kad per įtemptą darbo grafiką niekas nebus pamiršta. Be to, šie asistentai puikiai valdo tvarkaraščius, organizuodami susitikimus ir kitus įsipareigojimus, taip padėdami naudotojams išlikti organizuotiems ir nenukrypti nuo plano.

Taip pat šie asmeniniai asistentai yra vertingi informacijos šaltiniai. Vartotojai gali užduoti klausimus įvairiausiomis temomis – nuo bendro pobūdžio užklausų iki konkrečių faktų ar rekomendacijų – ir gauti atsakymus realiuoju laiku.



Personalizuotos rekomendacijos

Asmeninės rekomendacijos, teikiamos naudojant dirbtinį intelektą, iš esmės pakeitė tai, kaip naudotojai naršo internetinėse svetainėse, mato pateikiamą turinį ir apsipirkinėja internetu. DI algoritmai gali kurti pritaikytas rekomendacijas dėl įvairaus turinio, įskaitant produktus, paslaugas, filmus, muziką, naujienų straipsnius ir dar daugiau. Siūlydamos suasmenintus pasiūlymus, dirbtinio intelekto valdomos rekomendacijų sistemos gerokai pagerina bendrą naudotojo patirtį ir didina naudotojų pasitenkinimą.

Tokiose socialinių tinklų platformose kaip „Facebook“, „Instagram“ ar „Tik Tok“ naudojami dirbtinio intelekto algoritmai, kad turinio kanalai būtų suasmeninti pagal naudotojų interesus, įsitraukimo istoriją ir socialinius ryšius. Pavyzdžiui, „Facebook“ algoritmas analizuoja naudotojų sąveiką su gaunamais pranešimais, įvairias puslapiais ir draugais, kad pirmenybę teiktų naudotojui aktualiam ir patraukliam turiniui.

Tiesa, asmeninės rekomendacijos formuoja ne tik naudotojų matomą turinį socialinėse medijose, bet ir įvairiose kitose platformose – nuo pasiūlymų kelionių agentūrų puslapiuose iki rekomendacijų pažinčių programėlėse.

Saugumo ir privatumo užtikrinimas

Dirbtinis intelektas atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant kasdienį saugumą. DI pagrįsti sprendimai naudojami įvairiose srityse, įskaitant asmeninių įrenginių apsaugą, finansinius sandorius ir gyvenamųjų bei komercinių patalpų stebėjimo sistemas.

Analizuodami didelius duomenų kiekius realiuoju laiku, dirbtinio intelekto algoritmai gali identifikuoti įvairius modelius ir anomalijas, rodančias sukčiavimą. Šis gebėjimas leidžia finansų įstaigoms aptikti ir užkirsti kelią sukčiavimui, pavyzdžiui, bandymui įvykdyti neteisėtą transakciją ar gauti prieigą prie sąskaitos, apsaugant vartotojus nuo finansinių nuostolių ir tapatybės vagysčių.

„Automatiškai reaguodami į kibernetinio saugumo incidentus, dirbtinio intelekto algoritmai padeda naudotojams aptikti duomenų saugumo pažeidimus ir apsaugoti jautrią informaciją nuo neteisėtos prieigos. Nuolat didėjant kibernetinių atakų skaičiui ir tobulėjant jų technologijoms, ši DI funkcija įgauna vis didesnę svarbą šių dienų kontekste“, – teigia A. Mateika.





Publikuota: 2024-02-15 09:28:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai