„Santaka“ / Jauniesiems čempionams treniruotis tenka kituose miestuose

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2024-02-08 16:49

Dalinkitės:  


Europos „RS Feva“ jaunių ir jaunimo čempionate Lietuvai atstovavę Vilkaviškio rajono sporto mokyklos bei VšĮ „Škvaliukas“ sportininkai Pijus Striokas (dešinėje) ir Adas Ožalas iškovojo sidabro medalių komplektą.

Jauniesiems čempionams treniruotis tenka kituose miestuose

Eglė MIČIULIENĖ


Buriuojančius vaikus sujungęs klubas „Škvaliukas“ – puikus startas platesniems toliams. Klubo vadovai džiaugiasi, kad praėję metai jauniesiems buriuotojams buvo labai sėkmingi. Tai rodo ir iškovotos įspūdingos pergalės. Jaunimas treniruojasi Vilkaviškio rajono sporto mokyklos buriavimo skyriuje.



Geriausi Lietuvoje

Šių metų pradžioje vilkaviškiečius pradžiugino žinia, jog buriuotojų žurnalas „Vėjo 3“ Metų „Jaunaisiais buriuotojais“ paskelbė Pijų Strioką ir Adą Ožalą. Abu vaikinai – Vilkaviškio klubo „Škvaliukas“ nariai, priklauso Lietuvos buriavimo rinktinei. Pernai plaukdami vienoje įguloje jie tapo „RS Feva“ klasės Lietuvos čempionais, Europos vicečempionais, o pasaulio čempionate pateko į vadinamąjį auksinį laivyną ir užėmė 33-ią vietą tarp 200 įgulų.

Šiemet Europos jaunių buriavimo čempionatas bus surengtas Lietuvoje, Nidoje. Tokia proga pasitaiko retai – dažniau lietuvaičiams tenka vykti į Italiją, Jungtinę Karalystę ar kitas šalis. Be abejo, „Škvaliuko“ vadovai norėtų, kad tokiame renginyje sudalyvautų kuo daugiau Vilkaviškio rajono jaunųjų buriuotojų.

„Planuoju, kad į čempionatą galėtume išleisti tris įgulas po du žmones. Norisi, kad sudalyvautų visi perspektyvūs jaunuoliai, savo metuose pasiekę aukštumas“, – kalbėjo „Škvaliuko“ treneris Aleksandras Ščepinas.





Rengs mišrias poras

Iš viso „Škvaliuko“ sąraše – 17 jaunųjų buriuotojų. Aukščiausių rezultatų, kuriais didžiuotųsi bet kuris treneris, yra pasiekę 7 sportininkai.

„Iš 30 vaikų, atmetus naujokus, besikeičiantį jaunimą, liko 7 vaikai, kurie intensyviai ir sistemingai dirba bei pasiekia aukštų rezultatų. Tai – Pijus Striokas, Mykolas Kažemėkas, Adas Ožalas, Dovas Meškauskas, Aistis Burba, Nojus Šipaila ir Noris Andriuškevičius. Jie aktyviai buriuoja maždaug penkerius metus. Pagrindas buvo padėtas dar prieš man ateinant dirbti – jaunimą buriuoti mokė šviesaus atminimo treneris visuomenininkas Aleksandras Leonavičius. Jis skiepijo meilę buriavimui, gamtai, o aš gal daugiau ugdau sportinius įgūdžius, stengiuosi išsivežti jaunuolius į varžybas“, – pasakojo treneris.

A. Ščepinas džiaugėsi, kad pernai pasisekė sukurti sėkmingą ir gerą įgulą iš vairininko Pijaus ir ekipažo nario Ado. Bet vaikai auga – ir dabar šioje įguloje svorio per daug. Todėl yra planų šiemet sudaryti mišrias vaikinų ir merginų komandas.

Kadangi Vilkaviškyje buriuojančių merginų kol kas nėra, planuojama pasikviesti dvi buriuojančias šiaulietes ir rengti ekipažus mišriai vyresniųjų klasei varžytis „470“ (šis skaičius reiškia laivo ilgį) jachtų kategorijoje. Tai yra olimpinė klasė, todėl toks ekipažas ateityje galėtų dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Pernai mišri įgula su vairininku M. Kažemėku jau sėkmingai išmėginta.





Ugdo savarankiškumą

Buriavimo sezonas prasideda balandį, baigiasi spalį. Visą šį laiką „Škvaliuko“ buriuotojai nuolatos juda: su klubo kemperiu vyksta į stovyklas, treniruotes Nidoje, Kauno ir Elektrėnų mariose, dalyvauja varžybose, kovoja čempionatuose užsienyje.

„Šis sportas ugdo savarankiškumą, atsakingumą. Krepšinyje, tinklinyje gali tikėtis pagalbos iš komandos draugų, pasėdėti ant atsarginių suolelio, tuo tarpu su laivu reikia parplaukti pačiam. Tokios savybės padeda ir gyvenime. Jei prioritetai nesikeis, vaikinai pasieks dar didesnių aukštumų – o kol kas jie tikrai nori tobulėti. Jų akys dega, o mūsų reikalas – juos palaikyti ir padėti“, – kalbėjo treneris.

Tačiau kad ir kiek pastangų dėtum – vien darbo ir talento neužtenka, reikia ir sportininkų ugdymui tinkamų sąlygų.

Šiuolaikinio inventoriaus klubas minimaliai jau turi: čia prisidėjo Savivaldybė, sporto mokykla, pats „Škvaliukas“, Vilkaviškio rotariečiai. O daugiausia prie vaikų sėkmės prisideda tėvai, jie palaiko savo atžalas ir moraliai, ir finansiškai. Dėl to vilkaviškiečiai gali konkuruoti su kitų miestų sportininkais, dalyvauti pasaulio, Europos čempionatuose.



Trūksta normalių sąlygų



Vis dėlto, kaip sakė VšĮ „Škvaliukas“ vadovas Linas Dubickas, jauniesiems buriuotojams reikėtų rimtesnės paramos. Jų inventorius – pakankamai brangus, be to, jis turi „augti“ kartu su jaunimu. Iš pradžių vaikams pradėti buriuoti užtenka „Optimist“ klasės laivelių, vėliau seka „Lazeris“, po to – „RS Feva“, paskui jau jachtos „470“.

„Augindamas tą patį sportininką turi sodinti į vis didesnį laivą. Jei nepersodinsi, kitais metais jis jau gali iškristi iš rikiuotės“, – kalbėjo L. Dubickas.

Mūsų buriuotojų sąlygos, pasak vadovo, nesikeičia jau daug metų. Namelis, kuriame renkasi vaikai, – 40 metų senumo, apgriuvusiais laiptais. Pastatas priklauso sporto mokyklai, bet jo niekas neremontuoja. Buriavimo įranga išvežiota per tris vietas.

„Vieta čia – nuostabi. Jachtklubas miesto ribose, vaikai į treniruotes gali atvažiuoti dviračiais, ateiti pėsti. Ežeras irgi labai tinkamas jaunimui buriuoti. Bet paprastai ten, kur yra jachtklubas, būna pastatytas elingas, angaras laiveliams, persirengimo kambariai, sporto kampelis vaikams, dušai. O mes neturime sąlygų priimti svečių, todėl čia niekas ir nevyksta. Lengviau mums patiems išvykti treniruotis į Kauną, Elektrėnus, Dreverną ar Nidą“, – sakė A. Ščepinas.

Netrukus bus patvirtintas Savivaldybės biudžetas. Tikimasi, kad šiemet bus skirta lėšų ir buriuojantiems vaikams.

„Kita problema – trenerių klausimas. Jų trūksta, nes algos nėra didelės. Kai vasarą „Škvaliuko“ treneris išvažiuoja su geriausiais buriuotojais, nėra kam dirbti su likusiais vaikais. O kai nėra patrauklių sąlygų, tai ir jaunimą sunku prikviesti buriuoti“, – kalbėjo L. Dubickas.





Publikuota: 2024-02-08 16:49:05

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai