„Santaka“ / Dantų šalinimas: ką svarbu žinoti ruošiantis jam? / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  



Dantų šalinimas: ką svarbu žinoti ruošiantis jam?


Dantų šalinimas yra medicininė procedūra, kurios metu gydytojas pašalina vieną ar kelis dantis iš paciento burnos. Dantų šalinimas gali būti atliekamas dėl įvairių priežasčių, tokių kaip dantų gedimai, sumušimai ar netinkama dantų padėtis. Išgirdus dantisto diagnozę, kad reikia traukti dantį, gali pasidaryti nejauku ir šiek tiek baisu, tačiau dantų traukimas nėra toks, koks buvo seniau.

Kodėl gali reikėti pašalinti dantį?

Dantų šalinimas, nors ir gali būti būtinas, dažnai kelia nerimą pacientams. Gydytojai stengiasi išsaugoti kiek įmanoma daugiau natūralių dantų, naudodami įvairius gydymo metodus. Karieso gydymas, dantų užpildai, profesionali burnos higiena ir kitos procedūros gali užtikrinti, kad dantys išliktų sveiki.

Viena iš dažniausių priežasčių, kodėl žmonėms reikia pašalinti dantis yra ūmus dantų skausmas, sukeltas karieso ar uždegiminio proceso. Kartais danties sugadinimas yra tiek didelis, gydytojui tampa neįmanoma išsaugoti danties ir dantis tampa kenksmingas visai burnos sveikatai. Taip pat gali būti reikalingas dantų šalinimas dėl išsivysčiusios dantenų ligos arba traumos, kuri sužalojo dantį iki nepataisomo lygio.



Atminkite, kad reguliari odontologo apžiūra ir tinkama burnos higiena yra efektyvios priemonės išvengti rimtų dantų problemų. Jei nutiko taip, kad reikia ištraukti dantį, neskausmingas danties šalinimas yra geriausias sprendimas. Jei norite problemą išspręsti be skausmo, registruokitės danties rovimui .

Ką reikia žinoti apie dantų šalinimą vaikams?

Vaikų dantų šalinimas taip pat yra specifinis procesas. Vaikams dažnai reikia šalinti dantis, kai jie pradeda gesti arba auga nauji. Svarbu užtikrinti, kad tokios procedūros būtų atliekamos neveikiant sveikatos. Kvalifikuoti pediatriniai odontologai gali pasiūlyti tėvams patarimus ir procedūrų, kad užtikrintų vaiko burnos sveikatą.

Kaip atliekama dantų šalinimo procedūra?

Dantų šalinimas gali vykti skirtingais būdais priklausomai nuo danties būklės ir jo vietos burnoje. Dauguma paprastų dantų ištraukimų atliekama gydytojo kabinete. Prieš procedūrą gydytojas gali pasiūlyti vietinę nejautrą arba bendrąją nejautrą, ypač jei numatoma pašalinti kelis dantis arba atlikti sudėtingesnę procedūrą. Po nejautros užtikrinimo, gydytojas naudoja specialų įrankį, kad atskirtų dantį nuo dantenų. Po to dantis atsargiai ištraukiamas. Kartais, jei dantis įaugęs ar yra kitų komplikacijų, gali prireikti chirurginės procedūros. Nors dauguma dantų traukimų nesukelia didelės rizikos, yra atvejų, kai reikalingas chirurgas. Jis reikalingas sudėtingiems atvejams: neišaugusiems protiniams dantims, anomalinėms situacijoms išspręsti.



Nors dantų šalinimas gali sukelti trumpalaikį diskomfortą, jis yra būtinas žingsnis siekiant išsaugoti bendrą burnos sveikatą. Vis dėlto, dažniausiai galima užkirsti kelią dantų problemoms reguliariais vizitais pas odontologą, tinkama burnos higiena ir sveika gyvensena.

Priežiūra po dantų šalinimo: ar ji sudėtinga?

Po dantų šalinimo svarbu laikytis gydytojo nurodymų dėl pooperacinės priežiūros. Tai gali apimti specialių antiseptinių skalavimo skysčių naudojimą, laikinų apsaugų dėvėjimą arba kitas gaires, skirtas užtikrinti greitą gijimą ir sumažinti infekcijos riziką. Taip pat svarbu laikytis specialios dietos bent kelias dienas po procedūros, vengiant kietų ir karštų maisto produktų, kad būtų sumažinta dirginimo ir skausmo galimybė.

Taigi, gyvenime gali nutikti taip, kad dantys sugenda, neišauga ar patiriama trauma, tada bus reikalingas dantų šalinimas. Svarbu pabrėžti, kad daugelio problemų galima išvengti prevenciniu gydymu ir sąmoningumu dėl savo burnos higienos. Įvairios gydymo galimybės leidžia žmonėms rinktis tai, kas geriausiai atitinka jų poreikius ir lūkesčius. Visada svarbu konsultuotis su specialistu ir kartu nustatyti tinkamiausią gydymo kelią.





Publikuota: 2023-12-05 10:46:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Motinos dieną jauna šeima pasitinka su triguba laime
* Kraštiečiai užsienyje: „Nenukirskime medžiui šaknų“
* Savaime gimstančios kolekcijos vilkaviškietei kelia azartą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai