„Santaka“ / Prie Paežerių dvaro rūmų bus pasodinta per pusę tūkstančio rožių / Iniciatyvos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Iniciatyvos

Dalinkitės:  


Taip turėtų atrodyti suvešėję Paežerių dvaro rožynai.

Sandros MERKUŠEVIČIENĖS vizualizacija


Prie Paežerių dvaro rūmų bus pasodinta per pusę tūkstančio rožių

Dangyra APANAVIČIENĖ


Paežerių dvaro rūmai jau ateinančią vasarą paskęs rožių žieduose. Prie rožynų įkūrimo kviečiami prisidėti visi norintieji – verslo įmonės, bendruomenės, pavieniai žmonės.

Dar praeitą vasarą Odeta Riklienė, vos pradėjusi vadovauti Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centrui-muziejui, prasitarė, kad viena iš jos svajonių – dvaro sodybą papuošti rožėmis. Juk senovės dvaruose, pilyse dominuojanti gėlė ir buvo rožė – tobulumo, prabangos, gero gyvenimo simbolis.

Remiantis istoriniais šaltiniais Paežerių dvare seniau taip pat žydėjo rožės. Taigi jau šį lapkritį įstaigos vadovės sumanymas bus įgyvendintas – Suvalkijos perlu vadinamų Paežerių dvaro rūmų prieigose bus pasodinta daugiau nei pusė tūkstančio įvairių rūšių rožių kerų.

– Visi galvoja, kad geriausia rožes sodinti pavasarį, bet tai yra klaidinga nuomonė. Į iš anksto tinkamai paruoštą dirvą vėlyvą rudenį pasodintos rožės turi laiko adaptuotis žiemos sąlygomis, sustiprėti ir jau pavasarį, vasarą atsiskleisti visu gražumu, – sakė O. Riklienė, pati savo namuose auginanti per šimtą rūšių rožių.

Ji pasakojo, kad iš viso rūmų aplinkoje bus pasodinta 550 rožių. Iš Belgijos parvežtus krūmelius planuojama pasodinti pirmoje lapkričio pusėje. Iškart po Vėlinių įstaigos kolektyvas, padedamas rėmėjų, kibs į darbus: iškas duobes, į jas supils su perpuvusiu arklių mėšlu sumaišytas žemes, o jau paruošę dirvą augalams į talką kvies draugus, bičiulius ir visi kartu krūmelius pasodins.



Į talką planuoja atvykti ir jai vadovauti mokslininkai selekcininkai Dovilė ir Mindaugas Rylos, kurie patys po atviru dangumi augina aukščiausios kokybės rožių kolekciją. Jų sukurti rožynai žydi Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sode, Pažaislio vienuolyno vidiniuose kiemeliuose, šalia Tiškevičių rūmų Palangoje, kituose dvaruose.

Botanikai viso projekto metu konsultuoja ir Paežerių dvaro rožyno sumanytojus, patarė, kaip ką daryti, parinko rožių veisles, užsakė sodinukus.
Paežerių dvare seniau taip pat žydėjo rožės.


Prie rūmų bus pasodintas ne vienas rožynas, juose dominuos rožinė spalva, nuo ryškių tonų pereinanti į vis švelnesnius.

– Prie įėjimo į dvaro sodybą augs paprastesnės rožės, o ežero pusėje aplinką puoš itin prabangios – rožės princesės, – pasakojo idėjos iniciatorė O. Riklienė. – Ten vyksta renginiai, būriuojasi žmonės, taigi visas grožis bus labiau sutelktas būtent toje rūmų pusėje.

Direktorė sakė, kad dvaro rožės yra svaiginančio aromato senovinės rožės. Jos augdavo visų dvarų rožynuose, taigi šių kvapnių gėlių bus pasodinta ir prie Paežerių dvaro rūmų.



– Istorinės rožės yra labai gražios, bet, skirtingai nei kitos, žydi tik vieną kartą – liepos mėnesį. Mes jas komponuosime su kitomis rūšimis. Tarp modernių rožių bus įkomponuota ir smulkiažiedžių, aukštesnes derinsime su žemesnėmis, svyrančiomis, kad augalai vienas kito neužgožtų, o labiau papildytų ir harmoningai tarpusavyje derėtų, – būsimą vaizdą piešė O. Riklienė. Ji užsiminė, kad liepos 20 d. dvare planuojama surengti rožių festivalį. Lietuvos kultūros tarybai jau ruošiamas projektas dėl renginio finansavimo, tačiau net ir negavus lėšų rožių šventė Paežerių dvare, pasak direktorės, vis tiek vyks, tik galbūt kiek mažesne apimtimi.

Rožyno įrengimas, suprantama, nėra pigus reikalas. Kainuoja ne tik sodinukai – tam reikalinga, kaip minėta, tinkamai paruošti dirvą, atlikti kitus darbus. Visa tai gali kainuoti apie 10 tūkst. eurų. Projektą finansuoti sutiko gražias iniciatyvas įgyvendinantis Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondas, telkiantis verslo įmonių, bendruomenių, pavienių gyventojų lėšas.

Taigi visi kviečiami prisidėti ir prie šio ilgalaikio, ne tik Paežerių dvarą, bet ir Vilkaviškio rajoną reprezentuosiančio projekto. Skiriamas lėšas prašoma pervesti į Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondo (įmonės kodas 305725379) sąskaitą LT60 7181 0000 0870 0443, nurodant pervedimo paskirtį „Parama rožyno atkūrimui“.





Publikuota: 2023-10-30 10:45:26

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai