„Santaka“ / Mieste surengti civilinės saugos mokymai / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Civilinės saugos skyriaus specialistai Ingrida Valaitytė ir Remigijus Kelmelis su kybartiečiais diskutavo, kaip pasirengti išvykimo krepšį.

Autorės nuotr.


Mieste surengti civilinės saugos mokymai

Toma BIRŠTONĖ


Kybartų vaikų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ buvo surengti civilinės saugos mokymai vietos bendruomenei. Jų tikslas – padėti žmonėms pasirengti galimoms ekstremalioms situacijoms bei užsitikrinti saugumą.



Organizavo pirmą kartą

Netikėtai išsiliejusios cheminės medžiagos, žaibiškai plintantys virusai ar karinė invazija – ekstremalioje situacijoje galime atsidurti bet kada. O ar žinome, kaip tinkamai elgtis tokioje netikėtoje situacijoje? Tie, kurie antradienį dalyvavo civilinės saugos mokymuose, dabar jau žino, kad svarbiausia nepanikuoti, būti pasirengusiems ir veikti.

Į Kybartus atvykę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai Ingrida Valaitytė ir Remigijus Kelmelis suteikė daug informacijos ir pamokė, kaip pasiruošti galimiems pavojams.

Specialistai atsakė į gyventojams rūpimus klausimus, kartu su mokymų dalyviais išsiaiškino, kokius daiktus reikėtų įsidėti į išvykimo krepšį. Taip pat pateikė nemažai praktinių patarimų, kaip įsirengti saugią patalpą, ką reikėtų daryti, jei kilus grėsmei tektų palikti namus, kokia informacija būtų pateikta gyventojams, jei reikėtų evakuotis. Tokie mokymai mieste buvo organizuoti pirmą kartą.





Būtina žinoti

Civilinės saugos skyriaus specialistė I. Valaitytė akcentavo, kad dabartinė situacija kiekvieną kartą verčia domėtis galimais pavojais, rengtis jiems. Kybartai yra pasienio miestas, prie pat – Kaliningrado sritis. Tiek tranzitu, tiek vilkikais gabenama kuras, įvairios pavojingos medžiagos, todėl ekstremalioms situacijoms turi būti pasiruošę ne tik valstybinių institucijų darbuotojai, priimantys atsakingus sprendimus, bet ir vietos gyventojai.

Į Kybartus atvykę civilinės saugos specialistai akcentavo, kad ne mažiau svarbu kiekvienai šeimai turėti veiksmų ekstremaliose situacijose planą, žmonėms būti susitarusiems dėl vietos, kurioje šeimynykščiai susitiktų susiklosčius tokiai padėčiai.

Be to, itin svarbu turėti ilgiau negendančio maisto atsargų ir geriamojo vandens bent trims paroms. Žinoma, reikia nepamiršti grynųjų pinigų, vaistų, asmens ir turto nuosavybės dokumentų, drabužių, higienos reikmenų, juvelyrinių dirbinių, radijo imtuvo, žibintuvėlio, priemonių maistui gaminti bei ugniai įžiebti, vaikams bei kūdikiams skirtų priemonių. Visi šie daiktai turėtų tilpti vienoje kuprinėje.

Apie gresiantį pavojų gyventojai turėtų būti perspėti sirenomis, trumpaisiais perspėjimo pranešimais į mobiliuosius telefonus.



Gavę perspėjimo pranešimą žmonės turėtų susikaupti ir pasistengti nusiraminti, nedelsdami įsijungti Lietuvos radiją ar televiziją. Beje, nelaimės atveju informaciją taip transliuotų radijo stotis „Kapsai“. Išklausius pranešimą apie įvykusią arba artėjančią nelaimę privalu vadovautis pateiktais nurodymais. Be ypač svarbios priežasties gyventojams patariama nepalikti savo gyvenamosios vietos.



Priedangos pažymėtos

Specialistai teigė, kad būtina turėti ir slėptuvę, pritaikytą gyventojams apsaugoti nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių. Tam tinka kolektyvinės apsaugos statiniai, priedangos ir rūsiai.

Specialiu priedangos ženklu Kybartuose pažymėti 8 statiniai: pirminės sveikatos priežiūros centras, seniūnija, kultūros centras, muitinės senieji rūsiai, traukinių stotis, „Saulės“ progimnazija, vaikų lopšeliai-darželiai „Kregždutė“ bei „Ąžuoliukas“.

Žinoma, priedangai yra tinkami daugiabučių namų rūsiai, garažai, buitinės patalpos (rūbinė, vonios kambarys), nedegių medžiagų sandėliai. Kolektyvinės apsaugos statinių, skirtų laikinam gyventojų prieglobsčiui, mieste nėra paruošta.



Kybartų bendruomenės pirmininkė Rūta Skeltienė ėmėsi iniciatyvos ir slėptuvę, esančią vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ rūsyje, aprūpino būtinomis priemonėmis. Pasinaudojusi Vilkaviškio rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų rėmimo programa, bendruomenės vadovė nupirko 3 nešiojamus biotualetus, tiek pat portatyvių palapinių, po 10 sulankstomų gultų ir miegmaišių, 20 šviečiančių lazdelių, radijo imtuvą, kuriam nereikalinga elektros energija. Slėptuvė taip pat aprūpinta vandens talpyklomis ir kitomis priemonėmis, kurių gali prireikti žmonėms nelaimės atveju.

Pasak R. Skeltienės, kitas slėptuves planuojama įruošti vėliau.



Neramu dėl užtvankos ir garso sirenos

Į paskaitą atvykusius žmones neramino ir tai, jog netoliese esanti Matlaukio užtvanka galimai kelia pavojų vietos gyventojams.

Miestiečių teigimu, jeigu damba neatlaikytų, telkinyje susikaupęs vanduo ne tik užlietų laukus, bet ir sukeltų pavojų netoliese gyvenantiems žmonėms. Tačiau lektorė I. Valaitytė patikino, kad gyventojai gali būti ramūs: specialistų atlikti skaičiavimai rodo, kad nelaimės atveju miestas nenukentėtų.

Civiliniuose mokymuose priminta dar viena opi problema. Kažkada Kybartai turėjo net dvi įspėjamąsias garso sirenas. Viena buvo įrengta ant miesto katilinės, o kita – gelžbetonio gamyklos teritorijoje. Tačiau daugelį metų jos nebeveikia.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis civilinės saugos specialistas Robertas Fišeris patvirtino informaciją, kad garsinės sirenos neveikia. Jis sakė, jog Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas garsinių sirenų įsigijimui nei šiais, nei kitais metais lėšų nėra numatęs. Savivaldybė planuoja ieškoti kito finansavimo šaltinio.



Publikuota: 2023-09-01 13:34:21

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai