„Santaka“ / Lietuvos kariuomenės kūrėjas grįš į renginį gimtinėje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2023-08-21 16:50

Dalinkitės:  


Karybos analitikas prisiminimų knygoje pasakoja apie sudėtingą pradžią kuriant jaunos valstybės Krašto apsaugos pajėgų štabą.

Lietuvos kariuomenės kūrėjas grįš į renginį gimtinėje


Rugpjūčio 27 d., 15 val., Pilviškių bibliotekoje organizuojamas susitikimas su Lietuvos kariuomenės kūrėju ir laisvės gynėju Norbertu Vidrinsku bei jo prisiminimų knygos „Pradžia“ pristatymas.

N. Vidrinskas – mūsų kraštietis, kurio gyvenimo kelio pradžią žymi Pilviškių miestelis. Jau ilgą laiką jis gyvena Vilniuje, tačiau, kaip pats teigia, bent porą kartų per metus drauge su savo šeimyna randa laiko aplankyti Pilviškius, miestelyje palaidotų artimųjų kapus.

,,Pilviškiai man buvo ir liko ta vieta, kur žengti vaikystės žingsniai, kur gyveno ir liko palaidoti man patys brangiausi žmonės. Ten buvo pirmos svajonės ir šviesūs prisiminimai. Pilviškių plytinėje pradėjau savo pirmuosius darbus, čia baigiau aštuonias klases“, – prisiminė N. Vidrinskas. Jis mokslus tęsė Kauno spec. profesinėje technikos mokykloje Nr. 4, vėliau – Leningrado (dabar – Sankt Peterburgo) aukštojoje karo mokykloje, o 1987 m. Maskvos Frunzės karo akademijoje apgynė karo mokslų kandidato disertaciją.

1991-aisiais, Lietuvai itin reikšmingais metais, N. Vidrinskas pradėjo tarnybą Krašto apsaugos departamento (KAD) Inžineriniame skyriuje, kur ėjo viršininko pareigas. Tų pačių metų birželio mėnesį jis buvo paskirtas KAD generalinio direktoriaus pavaduotoju – vyriausiojo štabo viršininku, o dar po metų tapo ministro pavaduotoju – generaliniu inspektoriumi.



2023 m. liepos 10 d. N. Vidrinskui pripažintas laisvės gynėjo kario savanorio teisinis statusas.

Turtingą ir turiningą savo gyvenimo patirtį Lietuvos kariuomenės kūrėjas ir laisvės gynėjas N. Vidrinskas sutelkė į 464 psl. knygą ,,Pradžia“, kurią 2020 m. išleido leidykla ,,Kriventa“. Karybos analitikas savo prisiminimų knygoje pasakoja apie sudėtingą pradžią kuriant jaunos valstybės Krašto apsaugos pajėgų štabą, įsimintiniausius to laikmečio įvykius, iškilusias kliūtis ir priimtus sprendimus.

Remdamasis faktais ir archyviniais dokumentais, nevengdamas asmeninės pozicijos, dimisijos pulkininkas doc. dr. N. Vidrinskas kviečia iš arčiau pažinti krašto apsaugos sistemos kūrimosi istoriją, savo knygos įžangoje deklaruodamas esminę mintį: „Norint, kad ateitis būtų geresnė už praeitį, reikia ne tik ją žinoti, bet ir objektyviai įvertinti, daryti teisingas išvadas ir jomis vadovautis.“

Sekmadienį Pilviškių bibliotekoje bus išskirtinė galimybė susitikti su knygos autoriumi N. Vidrinsku gyvo pokalbio, apžvelgti istorines akimirkas, leistis į prisiminimų kupiną kelionę, įprasmintą knygoje „Pradžia“. Renginio organizatoriai visus kviečia atvykti.



Vilkaviškio viešosios bibliotekos inf.





Publikuota: 2023-08-21 16:50:06

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai