Renginiui pasibaigus visi turnyro dalyviai sustojo bendrai nuotraukai.

Gintauto URBŠIO nuotr.

Smiginio turnyras „Vasara 2023“ Keturvalakiuose

Jau tapo tradicija vasarą Keturvalakiuose organizuoti smiginio turnyrus.

Į „Keturvalakių“ smiginio klubo liepos mėnesį organizuotą turnyrą „Vasara 2023“ buvo susirinkę žaidėjai iš Kretingos, Kauno, Jonavos, Šakių, Marijampolės ir, žinoma, Vilkaviškio krašto.

Renginio šeimininkų vardu dalyvius pasveikino klubo prezidentas Gintautas Urbšys, kuris palinkėjo visiems smagaus pabuvimo kartu, gerų įspūdžių ir taiklių strėlyčių.

Smiginio varžybos vyko keliais etapais.

Pirmoje rungtyje „Kas daugiau“ galėjo varžytis žmonės, dar nedalyvavę reitinginėse varžybose. Šių varžybų dalyviai rungtyniavo pasidaliję į tris grupes: vyrų, moterų ir jaunimo. Surinkęs 383 taškus vyrų rungtį laimėjo Lukas Išganaitis iš Šakių. Stipriausia tarp moterų su 412 taškų tapo buvusi vilkaviškietė Brigita Ragickaitė, o iš jaunimo grupės geriausiai pasirodė Adomas Vasiliauskas iš Marijampolės – 328 taškai. Nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais, o prizininkai – medaliais.

Renginiui įsibėgėjus visi su susidomėjimu susirinko stebėti pagrindinės rungties – „501“. Čia moterų grupėje varžėsi keturios dalyvės, tarp jų – ir Lietuvos „Darts“ sporto federacijos prezidentė Sandra Rimkevičiūtė. Vyrų grupę sudarė 23 dalyviai, kurie burtų keliu buvo suskirstyti į keturis pogrupius.

Įnirtingos ir įdomios kovos pogrupiuose vyko tris valandas. Į atkrintamąsias varžybas pateko visos keturios moterys bei šešiolika stipriausių vyrų. Dalyviai, nepatekę į atkrintamąsias varžybas, turėjo progos pasivaržyti paguodos turnyre.

Po atkrintamųjų varžybų paaiškėjo ir stipriausi turnyro žaidėjai.

Tarp moterų, kaip ir buvo prognozuota, triumfavo renginio viešnia S. Rimkevičiūtė. Ji finale nugalėjo Kretingos „Topo“ klubo narę Neringą Povilonę, o trečiąsias vietas iškovojo „Keturvalakių“ klubo atstovės Rasa Velioniškienė ir Aušrinė Pavelčikienė. Visos dalyvės taip pat buvo apdovanotos taurėmis ir medaliais.

Vyrų varžybose netrūko daug įdomių ir įnirtingų kovų, po kurių paaiškėjo nugalėtojai. Lietuvos reitingo lyderis Laimis Zubavičius pusfinalyje rezultatu 4:1 nugalėjo „Keturvalakių“ klubo narį Audrių Broką. Kitą pusfinalį rezultatu 4:2 laimėjo „Keturvalakių“ klubo atstovas Nerijus Štaraitis. Tad finale žaidė Lietuvos reitingo lyderis ir stipriausias „Keturvalakių“ klubo atstovas.

Kova tarp lyderių visą mačą vyko apylygiai, o nugalėtoją nulėmė tik paskutinės strėlytės. Tąsyk sėkmė lydėjo Laimį, tad jis ir tapo turnyro nugalėtoju. Vyrų ketvertas taip pat buvo apdovanotas taurėmis ir medaliais.

Na, o paguodos turnyre laimėtoja vėlgi buvo pripažinta kartu su vyrais žaidusi S. Rimkevičiūtė, kuri namo išsivežė dar vieną trofėjų.

Pasirodymais liko patenkinti ir patys turnyro šeimininkai – „Keturvalakių“ klubo nariai, nes turėjo ir finalininką, o į stipriausiųjų aštuntuką pateko net penki klubo atstovai.

Klubo vadovas G. Urbšys padėkojo varžybų dalyviams bei pakvietė juos aktyviai dalyvauti ir kituose smiginio turnyruose. O visi renginio dalyviai nuoširdžiai dėkojo Loretai Bapkauskienei ir gyrė už kazane išvirtą plovą, kuriuo jie buvo vaišinami. Klubo prezidentas G. Urbšys už skanų patiekalą suteikė Loretai klubo virtuvės šefės titulą ir įteikė jai vardinę prijuostę.

Varžybos pasibaigė, tačiau niekas nenorėjo skubėti namo. Smiginio entuziastai prie kavos ar arbatos puodelio aptarinėjo rezultatus, kūrė ateities planus.