„Santaka“ / Dviratis ar elektrinis paspirtukas: ką rinktis?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2023-06-28 15:31

Dalinkitės:  


Dviratis ar elektrinis paspirtukas: ką rinktis?


Šių dienų aktualijos – tvarumas, ekologija ir sveika gyvensena. Tad nenuostabu, kad transporto priemonės, kurios pasižymi energijos taupymu, ekologiškumu ir maža tarša sulaukia itin daug dėmesio. Nors kalbant apie ekologiškas transporto priemones, daugelis, pirmiausia pagalvoja apie elektromobilius, ne kiekvienas gali sau leisti tokį įsigyti. Na, o norint būti draugišku aplinkai ir nors dalele prisidėti prie planetos išsaugojimo, toli žvalgytis nereikėtų. Prie ekologiškų transporto priemonių priskiriami yra ne tik automobiliai, bet ir dviračiai, elektriniai paspirtukai.

Abi šios transporto priemonės yra puiki alternatyva tradiciniam transportui – automobiliui ar viešajam transportui. Lygiai taip pat, abi šios transporto priemonės, šiomis dienomis, yra be galo populiarios ir plačiai naudojamos, visame pasaulyje. Tačiau, kurį iš dviejų: elektrinį paspirtuką ar dviratį rinktis? Šiame straipsnyje apžvelgsime abiejų transporto priemonių privalumus ir trūkumus, kurie padės lengviau apsispręsti ir priimti tinkamą sprendimą.

Kodėl verta rinktis dviratį?

Išrastas prieš daugiau nei 200 metų, dviratis iki šių dienų yra laikomas viena iš populiariausių transporto priemonių. Be kitą ko, dviratis tikrai turi daugybę privalumų. Viena iš svarbiausių ir naudingiausių dviračių savybių yra nauda fizinei mūsų sveikatai. Minant dviratį yra įdarbinami skirtingi kūno raumenys, padidėja širdies ritmas, o tai padeda stiprinti ištvermę, raumenų tvirtumą ir tikrai yra naudinga mūsų sveikatai. Be to, važiavimas dviračiu padės išlaikyti sveiką kūno svorį, gerins širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą. Naudinga paminėti ir tai, kad pasivažinėjimai dviračiu yra naudingi ne tik mūsų fizinei sveikatai, bet ir emocinei būsenai. Mindamas dviratį žmogus daug laiko praleis lauke, gryname ore. Na, o tai padės išvalyti mintis, prisigerti gerų emocijų. Dviračio minimas gali tapti savotiška meditacija, terapija, trumpu pabėgimu nuo kasdienių problemų bei darbų. Galima pastebėti ir tai, kad po smagaus pasivažinėjimo dviračiu, pagerėja ir miegas.



Žinoma, važiavimas dviračiu yra naudingas ne tik mūsų kūnui, bet ir aplinkai. Tai ekologiškas pasirinkimas, kadangi, dviratis į aplinką neišmeta anglies dvideginio ar kitų teršalų. Taip, nors ir labai minimaliai, prisideda prie oro taršos mažinimo. Negana to, dviratis leis pakankamai greitai pasiekti norimas vietas, kurios net gali būti sunkiai pasiekiamos automobiliu. Pasirinkę dviratį aplenksite kamščius, sumažinsite kelionės laiką ir galėsite mėgautis nuostabiu laiku gryname ore.

Tačiau yra ir trūkumų, kurie gali sukelti abejonių ir paskatinti rinktis elektrinį paspirtuką. Vienas iš tokių trūkumų yra tas, kad dviračio minimas reikalauja nemažai fizinių jėgų. Jei kelionės atstumas yra didelis, maršrute yra kalnų, minimas gali pareikalauti tikrai nemažai jėgų bei ištvermės. Be abejo, vieniems šie trūkumai yra privalumai.

Kodėl elektriniai paspirtukai yra verti dėmesio?

Pastarųjų metų sensacija – elektriniai paspirtukai. Tai transporto priemonės, kurios užkariavo visas populiarumo viršūnes ir tikrai neketina jų apleisti, bent artimiausiu metu. Be kitą ko, el. paspirtukai gali ištaisyti dviračių trūkumus, kurie erzina daugelį naudotojų.



Elektriniai paspirtukai važiavimui naudoja variklį, kuris padeda įveikti didelius atstumus ir kalnus, reikalaudamas mažiau fizinės jėgos ir ištvermės. Šios transporto priemonės yra be galo lengvai naudojamos ir puikiai tiks tiems, kurie skuba bei nori greitai pasiekti kelionės tikslą. Tylus veikimas, švarus ir ekologiškas važiavimas garantuoja malonius pasivažinėjimus ir draugiškumą aplinkai. Kaip ir dviračiai, elektriniai paspirtukai padės aplenkti kamščius, pasiekti vietas, kurios būtų sunkiai pasiekiamos automobiliu ar viešuoju transportu.

Nors ir turi nemažai privalumų, elektriniai paspirtukai, toli gražu, nėra tobuli. Pradėti reikėtų nuo to, kad elektriniai paspirtukai reikalauja krovimo. Tai reiškia, kad jie turi ribotą veikimo laiką, kuris ne visada yra naudingas naudotojui. Be to, priklausomai nuo pasirinkto modelio, neišvengiamu gali tapti ir reguliarus paspirtuko akumuliatoriaus keitimas. Kadangi, važiuoja sąlyginai dideliu greičiu, elektriniai paspirtukai gali kelti pavojų, jei nėra pasirūpinta apsaugomis ar nėra laikomasi kelio taisyklių. Galiausiai, elektriniai paspirtukai važiavimui nereikalauja fizinių jėgų, todėl jie nesuteikia tokios aktyvios fizinės veiklos kaip dviratis.



Tad, ką rinktis? Iš tiesų, vieno teisingo atsakymo tikrai nėra. Vieni renkasi dviratį, nes nori sportuoti, kiti linksta link elektrinių paspirtukų, kadangi, jie garantuoja greitį ir patogumą. Na, o tai reiškia, kad geriausias bus tas pasirinkimas, kuris labiausiai atitiks jūsų poreikius bei norus. Jei ieškote naujo dviračio ar norite savo transporto priemonių arsenalą papildyti elektriniu paspirtuku, užsukite į Varle.lt internetinį prekybos centrą. Čia ne tik rasite platų prekių asortimentą, bet ir žemas kainas!



Publikuota: 2023-06-28 15:31:39

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai