„Santaka“ / Vilkaviškio miesto bendruomenė kviečia prisijungti darbais ir idėjomis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2023-05-08 16:36

Dalinkitės:  


Vilkaviškio bendruomenės pirmininkė Jūratė Drunienė sako, kad visuomeninei veiklai laiko gali rasti kiekvienas, reikia tik mokėti jį susiplanuoti.

Autorės nuotr.


Vilkaviškio miesto bendruomenė kviečia prisijungti darbais ir idėjomis

Eglė MIČIULIENĖ


Prieš pusmetį Vilkaviškio bendruomenės pirmininke išrinktai Jūratei Drunienei veiklos niekada netrūko. Į savo gimtojo miesto bendruomenę vilkaviškietė taip pat norėtų pritraukti daugiau aktyvių, veiklių žmonių.



Reikia tik susiplanuoti

„Nuo mokyklos laikų esu visuomenininkė“, – pokalbio pradžioje pripažino J. Drunienė.

Be pagrindinio darbo bibliotekoje, moteris dar yra Vilkaviškio kultūros centro mėgėjų teatro „Gluosnė“ aktorė, folkloro ansamblio „Sūduviai“ vadovė, Raudonojo Kryžiaus PES (Pasirengimo ekstremalioms situacijoms) centro savanorė, policijos rėmėja, Vilkaviškio dekanato šeimos centro savanorė, Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos Vilkaviškio klubo pirmininkė, rajono Savivaldybės tarybos narė, Vilkaviškio miesto bendruomenės narė, o nuo rudens – ir šios bendruomenės pirmininkė.

Atrodo, veiklos užtektų trims. Jūratė dažnai sulaukia klausimo, kaip visur spėja. Bet, anot jos, laiko visi turi vienodai, tik reikia mokėti jį susiplanuoti.

„Kai visą gyvenimą gyveni tame pačiame mieste, tu jį myli ir jis tau rūpi. Natūraliai norisi, kad miestas būtų gražus, patrauklus. Neseniai važinėjau po Prancūziją, Vokietiją, Lenkiją. Nieko ten stebuklingo, jokių mandrybių: žydi narcizai, tulpės, broliukai, kaip ir pas mus. Bet pievos nepjautos, arkliarūgštės miesto centre auga – ir niekas nebumba, dėmesio nekreipia. Turbūt ne tai svarbiausia, kad mieste būtų gera gyventi“, – svarstė moteris.





Pažadėjo – ir padeda

J. Drunienė sako visą laiką mėgusi būti tarp žmonių ir dėl žmonių – dėl to visad žavėjosi kaimo bendruomenėmis.

„Gyventojai susirinkę ir padirba, ir padainuoja. Man tai atrodo šaunu“, – kalbėjo vilkaviškietė.

Tačiau kaime kitaip. Ten žmonės gyvena glaudžiau, vieni kitus pažįsta ir artimai bendrauja. Tuo tarpu mieste, nors žmonių ir daugiau, bet suburti glaudžią bendruomenę sekasi sunkiai.

Pernai lapkritį iš Vilkaviškio bendruomenės pirmininko posto pasitraukus Daliui Nešukaičiui, nariai šių pareigų įkalbėjo imtis J. Drunienę.

Ne kiekvienas nori tokios visuomeninės veiklos, nes žino: teks aukoti savo laiką, nuvogti laisvas minutes nuo šeimos. Bet kadangi visi bendruomenės nariai pažadėjo padėti, moteris sutiko. Tą žadėtą pagalbą ji pajuto labai greitai.

„Ilgąjį savaitgalį nebuvau Lietuvoje. Vyko Gyvybės dienos šventė, į kurios renginius Vilkaviškio miesto bendruomenė įsitraukia jau ne pirmus metus. Nors buvau išvykusi, bet mūsų komanda padarė viską, kas reikia, išvirė katilą sriubos renginio dalyviams“, – pasakojo pirmininkė.



Ir talkose, ir šventėse

Vilkaviškio miesto bendruomenė turi ir daugiau tradicijų.

Kasmet rudenį aptvarkomi nelankomi kapai senosiose Vilkaviškio kapinėse, prieš Vėlines uždegamos žvakelės.



Gruodį bendruomenės nariai aplanko Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje gulinčius ligonius, o pavasarį kasmet prisideda prie „Santakos“ organizuojamos akcijos „Gėlės – mūsų miestui“.

Balandžio vidury bendruomenės pirmininkė pakvietė vilkaviškiečius į miesto tvarkymo talką. Susirinkę žmonės kartu sutvarkė skverą šalia kultūros centro, sugrėbė pernykščius lapus. Prie tvarkytojų prisijungė ir grupinio gyvenimo namų bendruomenė, kuri talkininkauja ir kitose iniciatyvose.

„Šiuo metu jau esame parašę porą projektų, dar vieną rašome. Minėdami Mildines, lietuvių meilės dieną, gegužės 12-ąją surengsime folkloro ansamblių sambūrį Alvite „Pavasarėlio gražus laikelis“, o rugpjūtį vyksime į Marcinkonių miestelio šventę. Metų gale ruošiamės rengti ir romansų vakarą Vilkaviškio kultūros centre. Tai bus jau antras toks renginys, pernykštis romansų ir poezijos vakaras „Laiškai rudeniui“ pavyko visai neblogai. Dar planuojame Vilkaviškyje, šalia paupio tako, pasodinti daugiametę žydinčią pievą. Yra ir daugiau idėjų miestui“, – planais dalijosi bendruomenės pirmininkė.



Proga išsijudinti

Lyginant su kaimo bendruomenėmis, vilkaviškiečiai negali pasigirti turimomis patalpomis.



„Mūsų būstinė yra šaltose, drėgnose buvusio karinio komisariato patalpose. Tikrai norėtųsi turėti jaukesnį kampelį. Dabar bendruomenės inventorius laikomas Daliaus Nešukaičio garaže, kai kas – ir mano rūsy. Susitikimus rengiame Turizmo ir verslo informacijos centre, kavinėje arba mano kabinete kultūros centre“, – pasakojo Jūratė Drunienė.

Vilkaviškietė pripažįsta, kad bendruomenei trūksta ir jaunų, iniciatyvių žmonių.

„Tiesa, jaunimo trūksta visur. Vilkaviškio kultūros centro choras taip aukštai vertinamas – o žmonių neprisikviečia. Nuostabus „Lelijos“ kolektyvas vis ieško naujų šokėjų, „Sūduvių“ gretos irgi retėja. Savo įtaką padarė ir karantinas: kai kurie žmonės užsidarė ir jau nebenori lįsti iš savo kiauto“, – apgailestavo pašnekovė.

Vis dėlto moteris tvirtino visada buvusi ne už masiškumą, o už kokybę ir rezultatą.

Bendruomenės pirmininkė priminė, jog pavasaris – puiki proga išsijudinti. Jei žmonės nenori tapti tikraisiais Vilkaviškio miesto bendruomenės nariais ir mokėti mokesčio (nors jis nėra didelis: metams 10 eurų, senjorams – 3 eurai), tegul bent atsiliepia į kvietimą susiburti patalkininkauti, tegul paskambina išsakyti savo mintis.

„Laukiame kiekvieno, kuris turi idėjų, kuriam rūpi miestas. Kai kartu dirbi, paskui susėdi prie arbatos pabendrauti, vėl kyla naujų minčių. Reikia ne skųstis ar peikti, o pirmiausia pradėti kažką daryti pačiam“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė.





Galerija: bendruomenė




Publikuota: 2023-05-08 16:36:55

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai