„Santaka“ / Kaip padėti augintiniui, kurį tenka palikti vieną visą darbo dieną? / Augintinis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Augintinis

Dalinkitės:  


Kaip padėti augintiniui, kurį tenka palikti vieną visą darbo dieną?


Dirbantys šeimininkai dažnai yra priversti palikti augintinį vieną namuose. Nors jau populiarėja augintiniams draugiški biurai, tačiau dalis įmonių vis dar laikosi labiau konservatyvių taisyklių ir prašo augintinius palikti namuose. Keturkojai šeimos nariai vienatvę kartais išgyvena sunkiai, dėl to pradeda triukšmauti, o daugiabučiuose gyvenantys kaimynai ne visada į situaciją žiūri supratingai ir ima skųstis. Kaip padėti liūdinčiam keturkojui pataria VET1 veterinarijos klinikos veterinarijos gydytojas Žygimantas Besakirskas.

Katės yra individualistės

Katės yra individualistės, uždaresnio būdo nei šunys ir yra mažiau priklausomos nuo šeimininkų. Šios augintinės dažniausiai nesusiduria su liūdesiu ar nerimu, kai yra paliekamos vienos, nes jos mėgsta vienatvę. „Kačių organizmui reikia daugiau miego – priklausomai nuo katės amžiaus net 16-20 valandų“, sako Ž. Besakirskas. Suaugusi katė tikrai per daug nesijaudins kad jos šeimininkų nebus namuose visą darbo dieną.

Šunys, priešingai, yra labiau prisirišę prie šeimininko, todėl linkę stresuoti likę vieni. Kad šuo neliūdėtų, veterinarijos gydytojas rekomenduoja palikti pakankamai užsiėmimų – žaislų su skanėstais viduje, interaktyvių žaislų. Anot atstovo, labai svarbu praleisti kokybiško laiko kartu su keturkoju, skirti pakankamai dėmesio, protinio ir fizinio krūvio.



Augintiniai yra ne vien pramoga, bet ir atsakomybė, todėl keturkojams svarbu skirti nemažai savo laiko. Mainais jūs gaunate šuns meilę ir ištikimybę. Pasak veterinarijos gydytojo, tam, kad šuo neliūdėtų, kai šeimininkai nedirba reikėtų skirti kiek įmanoma daugiau kokybiško laiko – ilgi pasivaikščiojimai, dresūros pamokos, naujų komandų mokymasis. „Ne mažiau svarbu nuo pat mažens pratinti šunį prie ramybės laiko, buvimo vienumoje, tad įsigiję šuniuką ar norėdami pakeisti suaugusio šuns įpročius, pradžioje nusistatykite rutiną ir pabūkite atskirai kelias valandas per dieną, kai toks laikotarpis nebekels didelio streso ir išsiskyrimo nerimo, laiką ilginkite“, – sako Ž. Besakirskas.

Svarbu, kad šuo negalvotų, jog išeidami į darbą jūs jį norite nubausti, palikti. „Pratinkitės prie buvimo atskirai kaip prie dienos rutinos, bet nepamirškite, kad grįžę turite skirti pakankamai dėmesio ir suteikti galimybę fiziškai išsikrauti, nes nuobodžiaujantis, turintis neišnaudotos energijos šuo tikrai nerimaus ir stresuodamas pridarys bėdų namuose, o kokybiškai praleidęs laiką, fiziškai išsikrovęs augintinis dienos metu jums išėjus į darbą – ramiai ilsėsis“, – sako veterinarijos gydytojas.



Pastaruoju metu populiarėja ir nuotolinis bendravimas su augintiniais per specialias kameras bei programėles. Anot Ž. Besakirsko, toks bendravimo būdas labiau skirtas nerimaujančiam šeimininkui, o ne vienišam augintiniui. „Jūsų šuo žymiai labiau įvertins jūsų pastangas, jei grįžę po darbų išvažiuosite nedideliam žygiui į užmiestį ar išbandysite šunų sporto klubą, nei paskambinsite jam per pietų pertrauką“, – teigia veterinarijos gydytojas.

Augintinio kompanjonas

Kaip ir žmonės, gyvūnai yra linkę socializuotis. Šeimininkai, kad likęs vienas namuose augintinis neliūdėtų, dažnai pagalvoja apie dar vieną augintinį. Pasak Ž. Besakirsko, sprendimas priimti į šeimą dar vieną tos pačios rūšies keturkojį yra labai sveikintinas. „Į šį klausimą reikėtų pažiūrėti iš tokios pusės – ar teisinga, ar etiška laikyti namuose visiškai vieną konkrečios rūšies gyvūną, praktiškai be galimybės jam bendrauti su savo gentainiais, kurie geriausiai jį supranta, su kuriais jis galėtų bendrauti jam natūraliomis, savitomis bendravimo formomis, geriausiai suprasti kitus ir būti suprastam? Turbūt nelabai “, – sako atstovas.

Antras augintinis yra didelis įsipareigojimas. Kartais namuose įpratęs karaliauti vienas, augintinis nepriims naujojo šeimos nario. „Svarbu, kad tarp jų nebūtų įtampos, nesutarimų“, – perspėja veterinarijos gydytojas. Tiek kačių, tiek šunų tarpe atsiranda gyvūnų, kurie iš viso netoleruoja kito gyvūno savo teritorijoje. „Tos pačios rūšies kompanjonas jiems leidžia gyventi laimingesnį, kokybiškesnį socialinį gyvenimą, nes, deja, ne visada šeimininkai pilnai patenkina šį poreikį“, – teigia Ž. Besakirskas.



Paprasčiausias būdas išsiaiškinti, ar keturkojis priims naują šeimos narį, pasak veterinarijos gydytojo, leisti gyvūnams susipažinti ir pabendrauti prieš apsigyvenant drauge. „Jei jau turite vieną augintinį ir svarstote apie antrą – niekada neįsipareigokite iš karto. Priimkite naują šeimos narį išbandymo laikotarpiu ir stebėkite augintinių santykius. Dažniausiai savaitės ar dviejų laikotarpyje aiškiai pamatysite ar dviejų augintinių santykiai geri, sveiki, nekeliantys streso“, – sako Ž. Besakirskas.

Jei pastebite dažnus nesutarimus ar net fizinę skriaudą, veterinarijos gydytojas rekomenduoja išbandymo laikotarpį nutraukti ir leisti savo augintiniui atsigauti, tada galima pabandyti dar kartą. Jei jau turite ne vieną augintinį ir kompanija tarpusavyje sutaria prastai, tam, kad išvengtų bereikalingo streso ir nerimo, ypač tiems augintiniams, kurie yra engiami, vertėtų pasikonsultuoti su veterinarijos gydytojais ir pasitarti, kokių priemonių galima būtų imtis.

Šunys labiau linkę nerimauti likę namuose vieni, o turėdami draugą – tikrai elgsis ramiau, jausis ramiau, lengviau ištvers laiką namuose be šeimininkų. Anot Ž. Besakirsko, kiekvienas atvejis individualus, tačiau įvertinus šį klausimą bendrai – gyvūnams reikia socializacijos, stimuliacijos ir kompanjono, su kuriuo galimas visiškas tarpusavio supratimas ir kokybiškas bendravimas, tad geriau rinktis du augintinius nei vieną, su sąlyga, jog jie nejaučia neapykantos vienas kitam, nekonfliktuoja ir nekuria įtampos namų aplinkoje.

Pranešimas spaudai



Publikuota: 2023-04-13 09:24:53

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Motinos dieną jauna šeima pasitinka su triguba laime
* Kraštiečiai užsienyje: „Nenukirskime medžiui šaknų“
* Savaime gimstančios kolekcijos vilkaviškietei kelia azartą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai