„Santaka“ / Savanorystė tapo neatsiejama vilkaviškiečio gyvenimo būdo dalimi

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2022-12-08 16:39

Dalinkitės:  


Kad galėtų padėti kitiems, Eimantas Botyrius šiuo metu studijuoja ketvirtą geštalto terapijos kursą.

Asmeninio albumo nuotr.


Savanorystė tapo neatsiejama vilkaviškiečio gyvenimo būdo dalimi


2016 metais Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus, veikiančio Vilkaviškio rajone, tarnybinio kabineto duris pravėręs solidus vyras prisistatė paprastai: „Esu Eimantas Botyrius, priklausomybių konsultantas. Aš dirbu su priklausomais žmonėmis, manau, kad galiu padėti jūsų prižiūrimiems asmenims.“



Pasisiūlė pats

Paprastas bendravimas ir siūlomas savanoriškas darbas iš karto ne tik sudomino, bet ir nustebino. Savanoriškai atiduoti savo laiką, žinias nieko už tai negaunant – Lietuvoje tuo metu nebuvo labai populiaru.

Eimantas labai greitai tapo dar vienu mūsų kuklaus Probacijos tarnybos Vilkaviškyje kolektyvo nariu, kiekvieną dieną besidominčiu priežiūroje esančiaisiais, kuriems reikalinga jo pagalba, palaikymas, ėjimas sveikimo link. E. Botyrius veda individualius ir grupinius užsiėmimus priklausomiems asmenims, kviečiasi jų šeimos narius, nes sveikti dažnai reikia abiem sutuoktiniams.

Pastaruoju metu itin opi problema – smurtas artimoje aplinkoje, o prevencinių priemonių, galinčių „po vienu stogu“ gyvenančius žmones išmokyti pagarbos, tolerancijos ir taikių būdų išspręsti konfliktines situacijas, tikrai nėra daug. Viena iš jų – Probacijos tarnyboje vedama programa smurtautojams. Ją turi vesti du skirtingų lyčių asmenys, tad mūsų, vilkaviškiečių, kolektyvui, kuriame dirba 4 pareigūnės moterys, labai pasisekė, kad pavyko į pagalbą pasitelkti savanorį E. Botyrių.



Kalėjimų departamento mokymo centre Eimantas įgijo reikiamą kvalifikaciją, tad dabar galime pasidžiaugti, kad jau trejus metus, kiekvieną antradienį, Vilkaviškyje vyksta mokymai, kaip susivaldyti supykus, pamatyti ir įvertinti savo netinkamo elgesio pasekmes partneriui, vaikams, kitiems žmonėms.



Vadina psichologu

Prieš šešerius metus Eimanto įkurta asociacija „Keisk požiūrį“, kaip pats vadina, „išprotėjusių bendraminčių keisti pasaulį būrys“, jau keletą metų vykdo įvairius projektus, skirtus priklausomiems nuo psichotropinių medžiagų ar socialinę atskirtį patiriantiems asmenims. Tokių dalis – Probacijos tarnybos priežiūroje esantys asmenys bei jų šeimų nariai.

Šiais metais asociacija vykdė probacijos tarnybai aktualų projektą „Užimtumo veiklų organizavimas socialinę atskirtį patiriantiems Vilkaviškio miesto gyventojams“. Veiklos vyko trims tikslinėms grupėms: probuojamiesiems ir visą laisvės atėmimo bausmę atlikusiems asmenims, priklausomiems nuo psichotropinių medžiagų žmonėms ir jų šeimų nariams bei onkologiniams ligoniams.

Eimantas organizavo keliones, stovyklas, išvykas į reabilitacijos bendruomenes, kelionę į sostinės žymias ir lankytinas vietas. Vyko tokių žmonių, kuriems kelionė į Vilnių buvo pirmoji gyvenime. Probacijos tarnybos priežiūroje esantys rajono gyventojai tikrai pajuto realią naudą, patyrė, kad jie rūpi visiškai pašaliniam žmogui.



Dažnai Probacijos tarnybos koridoriuje lūkuriuojančiųjų paklausus, į kurią įstaigą jie atvyko, išgirstame: „Pas psichologą.“ Nusišypsome supratę, kad probuojamieji taip vadina mūsų Eimantą. Jie net nenumano, kad E. Botyrius yra Kauno geštalto studijų centro ketvirtakursis, besimokantis psichoterapijos.



Padeda be atlygio

Jau savaime suprantama, kad netoli Probacijos tarnybos specialistų tarnybinių patalpų besidarbuojantis Eimantas yra mūsų partneris numeris vienas. Jis nuolat dalyvauja prižiūrimųjų resocializacijos procese, stengiasi padėti ir tiems, kurie net patys savimi netiki. E. Botyrius – tarpininkas, kuris priklausomybių turinčius žmones paskatina gydyti tiek sielą, tiek kūną, kartais net užregistruoja į medicinos įstaigas, tariasi dėl reabilitacijos pradžios, stiprina šeimos narius.

Šią savaitę paminėję Tarptautinę savanorių dieną norime pasidžiaugti, kad turime savanorį, be kurio savo tarnybos veiklos dabar jau neįsivaizduojame. Smagu, kad jis kažkada drąsiai pasibeldė į mūsų duris, neprarado motyvacijos padėti negaudamas jokio finansinio atlygio.

Eimantas džiaugiasi, kad pats visišką blaivybę išlaiko nuo 1996 metų, kuomet pasikeitė jo mąstymas, savivertė ir santykiai ne tik šeimoje, bet ir su aplinkiniais. Savanoris sako nesantis angelas, tiesiog trokšta, kad jo gyvenimo geruosius pokyčius patirtų tie, kurie dabar yra stiprios priklausomybės gniaužtuose.



Mes džiaugiamės, kad Eimanto širdis atvira pokyčiams, tikėjimui, jog galima padėti net „pasiekusiesiems dugną“, viliamės, kad ateityje atrasime daugiau tokių šaunių savanorių, norinčių padėti mūsų klientams.



Sonata DAMIDAVIČIENĖ

Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus vyriausioji specialistė





Publikuota: 2022-12-08 16:39:12

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai