„Santaka“ / Neapdairiai surašytas testamentas vienturtę dukrą gali palikti be namų / Teisėtvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Teisėtvarka

Dalinkitės:  


Paskutinę valią išreiškus testamentu svarbu nurodyti visas sąlygas.

Teismai.lt nuotr.


Neapdairiai surašytas testamentas vienturtę dukrą gali palikti be namų

Eglė KVIESULAITIENĖ


Pasiturinčiai gyvenęs ir pinigų nestokojęs vilkaviškietis verslininkas, ko gero, nė blogiausiame sapne nesapnavo, kad vienturtė dukra liks ne tik be pajamų, bet ir be namų. Praėjus septyneriems metams po jo mirties šis juodžiausias scenarijus pradėjo pildytis.



Testamente nenurodė

Prieš porą savaičių gavusi giminaitės pretenziją, jog privalo išsikraustyti iš savo tėvų namų, Irma (dėl situacijos subtilumo visų asmenų vardai pakeisti) pagalbos kreipėsi į daugelį institucijų, rajono vadovus ir net Seimo narius. Vis dėlto savo šeimos nesukūrusiai, neįgaliai merginai vargiai kas gali padėti, nes teisiškai jos tėvų namas priklauso minėtai giminaitei.

Priežastį, dėl kurios savo turtą Irmos tėtis Robertas užrašė ne vienturtei dukrai, o jos krikšto motinai Ritai, galima tik nuspėti. Robertą pažinojusieji tvirtina, jog vyras bijojo, kad sveikatos problemų turinti duktė nesugebės pasirūpinti savimi ir turtu.

Sunkiai sirgęs ir ligos prognozes puikiai žinojęs verslininkas prieš mirtį pasiskubino surašyti testamentą, kuriuo Vilkaviškyje esantį namą paliko kaime gyvenančiai giminaitei. Galima tik numanyti, jog Robertas tikėjo, kad solidų palikimą gavusi giminaitė tikrai neatstums savo krikšto dukters. Visgi jokių turto paveldėjimo sąlygų testamente Irmos tėtis nenurodė.





Padavė į teismą

Kaip pasakoja Irma, po tėvo mirties apsigyvenusi buvusiuose namuose tikėjosi, jog krikšto mama namą parduos ir nupirks jai butą. Mat didžiulį 300 kv. m ploto pastatą žiemą apšildyti ir mokėti už komunalines paslaugas minimalias pajamas gaunančiai Irmai buvo nemenkas iššūkis. Ji pripažino, kad iš pradžių krikšto mama davė pinigų kurui įsigyti, tačiau vėliau santykiai darėsi vis labiau įtempti, tad Irma nutarė nebesižeminti ir neprašinėti išmaldos.

Kelis metus mergina vertėsi iš paskutiniųjų, nors kartais tekdavo gyventi pusbadžiu. Tik iš neįgalumo pašalpos bei atsitiktinių, mažai apmokamų darbų besiverčianti Irma prisipažino, kad sumokėjus mokesčius ir įsigijus vaistus produktams lėšų beveik nelieka, tad neslėpė, kad dažnai vienintelis dienos maistas jai būna Vilkaviškio parapijos labdaros valgyklėlėje gaunama sriuba.

Toks gyvenimas į ketvirtą dešimtį perkopusios merginos netenkina, bet dirbti visą dieną ir užsidirbti pragyvenimui tvirtino esanti nepajėgi – medikai rekomenduoja pasisaugoti.

Nors daug metų oficiali namo paveldėtoja Irmos iš namų nevijo, mergina prisipažino, kad juoda katė tarp jų buvo perbėgusi jau anksčiau. Prieš kurį laiką pasitarusi su teisininkais Irma nutarė užginčyti testamentą ir tėvo namą atsikovoti teismo keliu. Visgi bylą ji pralošė, o dėl tokio sprendimo supykusi giminaitė pagrasino, kad teisme pradėję aiškintis santykius, teisme ir užbaigs.





Sukiršino sąskaita

Situacija į atvirą konfliktą peraugo tuomet, kai pakilus elektros kainoms Irma gavo neįkandamą sąskaitą – daugiau nei 400 eurų. Jų nesumokėjus, kitą mėnesį sąskaita išaugo iki 945 eurų.

– Namo savininkė nepasirašė sutarties su nepriklausomu tiekėju, o garantinio tiekimo kilovatvalandės kaina labai didelė, – milžiniškų sąskaitų priežastis aiškino Irma.

Negalėdama apmokėti tokių sumų, mergina nusprendė, kad tai ne jos, o namo savininkės skolos. Tad sąskaitas sudėjo į voką ir registruotu laišku nusiuntė krikšto mamai. Suprantama, Ritos toks laiškas nenudžiugino. Po jo Irma sulaukė raštiško reikalavimo išsikraustyti iš namo.

– Aš mielu noru išsikraustyčiau, nes jau pavargau gyventi ne sau, o namui. Butą išlaikyti man būtų kur kas lengviau. Tačiau neturiu, kur eiti. Stoviu eilėje socialiniam būstui gauti, bet kol kas jo niekas neduoda, – dėl savo ateities nerimavo Irma.



Nuvertinta sąžinė

Žurnalistų kalbinta Irmos krikšto mama Rita sakė, kad susiklosčiusi situacija jai pačiai kainuoja daug nervų. Moteris tvirtino, kad giminaitis testamentu turtą užrašė net nepaklausęs, ar ji pati sutinkanti. Rita svarstė, kad užrašydamas turtą Robertas galbūt ir tikėjosi, kad ji pasirūpins krikšto dukterimi. Tačiau jokių konkrečių sąlygų aptarta nebuvo, dokumentuose tai nefiksuota.



Visgi Rita sakė jautusi pareigą ir iš pradžių bandė visokeriopai rūpintis Irma, duodavo pinigų išlaidoms ir gali tai įrodyti. Pardavusi Robertui priklausiusį automobilį visus pinigus atidavė Irmai. Tačiau, anot Ritos, krikšto dukra to nevertino, vadino „kapeikomis“ ir įsivaizdavo, kad tėvas palikęs milijonus, tad jai priklauso kur kas daugiau.

Rita sakė nurydavusi kartėlį ir toliau bandžiusi bendrauti, aplankyti, paskambinti, tačiau santykiai įkaito tada, kai sužinojo, kad Irma ją padavė į teismą. O kantrybės taurę perpildė neseniai iš Irmos gautas laiškas su didžiule sąskaita ir prierašu, kad ją privalo apmokėti namo savininkė.

– Supraskite, taip toliau tęstis nebegali. Kažkaip turiu spręsti man teisiškai priklausančio turto problemą. Kai kas apeliuoja į mano sąžinę, bet žinot, kaip šiais laikais su ta sąžine... Ji mažai vertinama, ir sąžiningas žmogus lieka nuogu užpakaliu, – savo nuostatas išdėstė Rita.

Oficiali namo savininkė neslėpė, kad krikšto dukrai neišsikrausčius bus priversta kreiptis į teismą.

Paklausta, kur dėtis iš namų metamai Irmai, Rita priminė, kad mergina nėra visiška našlaitė. Vilkaviškyje gyvenanti jos mama taip pat turi namą.



Publikuota: 2022-11-17 11:42:16

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai