„Santaka“ / Šaltuoju laikotarpiu – nuovargio jausmas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2022-11-10 18:16

Dalinkitės:  


Šaltuoju laikotarpiu – nuovargio jausmas


Šiuo metų laiku jaučiamas nuovargis, apatija, mieguistumas – organizmo signalai, pranešantys apie kūno pokyčius, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.



Organizmas įspėja

Vyraujant šaltajam ir tamsiajam metų laikui mūsų jutimai suveikia – natūralu, kad kai tamsu, tylu, organizmas aprimsta, tampa mieguistas. Šaltasis metų periodas taip pat užprogramuoja organizmą taupyti maisto medžiagas ir energiją.

„Pokyčiai gamtoje lemia didesnį pavargimo jausmą, mieguistumą, norą būti šiltai, jaukiai. Rudenį nutinka daug naujų dalykų – kam prasideda mokslai, kam vaikų mokslai ar darželis, o galbūt kokie nauji projektai. Jei mieguistumas ir nuovargis – vienadieniai dalykai, jie rodo, kad kažkurią savaitės dieną galėjo pritrūkti poilsio ar miego, tad jaučiamės pavargę. Ilgesnį laiką besitęsiantys pojūčiai signalizuoja apie tam tikrų maisto medžiagų trūkumą“, – teigė „Benu“ vaistininkė Inga Norkienė.

Specialistė pastebėjo, kad minėtus pojūčius kartais hiperbolizuodami pavadiname rudenine depresija. Šis terminas – per stiprus savo nuovargiui ir mieguistumui apibūdinti. Teisingiau savo būseną galėtume vadinti lengva melancholija arba rudeniniu liūdesiu. Tam tikri apmąstymai, melancholija esant objektyvioms priežastims – natūralus dalykas, ypač artėjant metų pabaigai. Visgi tokia būsena neturi užsitęsti per ilgai, kad iš tiesų nevirstų depresija.





Lietuviai savęs netausoja

Vaistininkė pastebi ir lietuviams būdingą nuovargio sindromą, kuris nepriklauso nuo tam tikro metų ar dienos laiko.

Kartais net ir per atostogas žmonės nesugeba pailsėti – kelia per didelius planus ir lūkesčius sau, neleidžia kūnui atsikvėpti. Nuolatinį nerimą bei nuovargį paaštrina ir dabartinė geopolitinė situacija, pandemijos atgarsiai. Su rudeniu padaugėjus įvairiausių rūpesčių dažnas turi daugiau nusiskundimų ir ieško įvairiausių preparatų nervų sistemai stiprinti.

Kovojant tiek su nuovargio sindromu, tiek su sezoniniu nuovargiu, patariama daugiau dėmesio skirti poilsiui, tinkamam miego režimui. Visi privalome rasti kokybiško laiko sau, o atostogas planuotis bent jau 3 savaičių, kad atsitrauktume nuo kasdienių rūpesčių.



Miegas, mityba, vitaminas D

Organizmui būtinas reguliarus miego režimas – ėjimas miegoti ir kėlimasis kiekvieną dieną tuo pačiu metu, net ir savaitgaliais ar šventinėmis dienomis. Suaugusiam žmogui kiekvieną naktį reikėtų išmiegoti 7–8 val. Taip pat svarbi ir reguliari mityba.

Rekomenduojama bent dalį laiko per savaitę skirti intensyvesnei veiklai. Fizinis krūvis labai padeda pagerinti emocinę savijautą.

Produktyvumą ir įprastą energijos kiekį palaikyti padės ir maisto papildai. Trūkstant šviesos atsiranda didesnis vitamino D, vadinamojo geros nuotaikos vitamino, poreikis. Į kasdienę rutiną galima įtraukti vitaminą C, taip pat – B grupės vitaminus.





Pagal pranešimą spaudai





Publikuota: 2022-11-10 18:16:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai