„Santaka“ / Klausos aparatas vilkaviškiečiui senjorui kėlė diskomfortą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2022-03-31 17:10

Dalinkitės:  


Rajono gyventojai, kuriems medikai nustato neprigirdėjimo laipsnį, dėl klausos aparatų kreipiasi į saloną „Optikos pasaulis“.

Autorės nuotr.


Klausos aparatas vilkaviškiečiui senjorui kėlė diskomfortą

Eglė KVIESULAITIENĖ


Susilpnėjusi klausa kelia didelį diskomfortą, tačiau ne visuomet klausos aparatas padeda spręsti problemą. Su tuo susidūręs vilkaviškietis likimo broliams patartų prieš ieškant pagalbos daug domėtis, kad netektų pasigailėti.



Ausyse šnypštė

Į redakciją kreipęsis vilkaviškietis Vitas Narijauskas prisipažino problemų su klausa turintis jau seniai, tad ir klausos aparatų yra išbandęs ne vieną – pirkęs internetu, iš užsienio parvežę giminaičiai. Tačiau sužinojęs, kad pagal jo diagnozę priklauso valstybės kompensuojamas aparatas, nutarė kreiptis į gydytojus.

– Mano klausą patikrinusi gydytoja nukreipė pas Kauno klinikų klausos diagnostikos specialistus. Jie pripažino, kad man reikalingas klausos aparatas, išrašė dokumentus ir patikino, jog gausiu prietaisą nemokamai – kompensuos valstybė, – pasakojo V. Narijauskas.

Vyras sužinojo, kad klausos aparatą galės atsiimti Vilkaviškyje įsikūrusiame salone „Optikos pasaulis“. Užsiregistravęs ir nuvykęs nustatytu laiku Vitas sakė norėjęs apžiūrėti aparatą, paskaityti instrukciją, tačiau specialistė pamatavo ausies landos dydį ir liepė atvykti po mėnesio.

V. Narijauskas prisiminė, kad pasimatavęs klausos aparatą juo nesidžiaugė, nes ausyse jautė šnypštimą, cypimą – net su greta einančia žmona susikalbėti buvo sunku.



– Iškart grįžau pas klausos specialistę ir pasakiau, kad net televizoriaus negirdžiu. Ji per kompiuterinę programą kažką pareguliavo – atrodė, kad kalbantis nedideliu atstumu girdžiu gerai. Bet išėjus į lauką aparatas taip gaudė aplinkinius garsus, kad, rodės, automobiliai per galvą važinėja. Kai pasiskundžiau, specialistė tvirtino, kad reikia palaukti, kol „smegenys pripras“. Bet juk čia ne narkotikai ar nikotinas, prie kurio smegenys pripranta, – svarstė senjoras.



Išsirinko „Philips“

Panaršęs internete vyras rado kitų firmų, prekiaujančių klausos aparatais. Susiskambinęs ir pasiguodęs savo bėda vilkaviškietis išgirdo, kad gali būti skiriama savaitė prietaisui išbandyti, ar šis gerai veikia, ar organizmas jį toleruoja. V. Narijauskas svarstė, kad gal diagnostikos centre jam reikėjo skrupulingiau įsigilinti, kitaip atsakinėti į specialistų klausimus. Dabar gi neaišku, ar jo klausos lygis netinkamai nustatytas, ar aparatas blogas.

Visgi senjoras įsitikinęs, kad jam labiausiai tiktų „Philips“ klausos aparatas, nes šios firmos technika žavisi nuo jaunystės, kai praėjusio šimtmečio šeštajame dešimtmetyje išgirdo kokybišką „Philips“ pagaminto radijo imtuvo garsą. Nuo to laiko pats vilkaviškietis ir kiti jo šeimos nariai perka tik šios firmos televizorius.



– Jeigu man atiduotų dokumentus, kreipčiausi į kitą firmą ir įsigyčiau „Philips“ klausos aparatą. Bet man dokumentų „Optikos pasaulis“ neatiduoda, – piktinosi V. Narijauskas.



Reikia primokėti

„Optikos pasaulio“ klausos specialistė Orinta Vepšaitė sakė, kad jų salone yra didelis aparatų pasirinkimas ir klientui buvo tai paaiškinta, pasiūlyti įvairūs variantai, tačiau nė vienas nebuvo priimtinas.

– Mes perspėjome, kad valstybės kompensuojami aparatai yra patys paprasčiausi, ne pačios aukščiausios kokybės. Norint gauti kokybiškesnį prietaisą reikėtų primokėti kainų skirtumą. Tačiau minėtu atveju klientas nesutiko – aiškino, kad ims tik nemokamą, – sakė O. Vepšaitė.

Klausos specialistė tvirtino, kad pasibandyti aparatą taip pat buvo siūloma, tačiau laikantis numatytų sąlygų – nešantis nepigų prietaisą namo sumokėti užstatą. Tačiau klientas šių sąlygų vykdyti taip pat nesutiko.

– Klausos aparatai pritaikomi kiekvienam žmogui individualiai, tačiau garso kokybė priklauso nuo paties prietaiso kokybės, todėl mes visada perspėjame neskubėti ir pagalvoti – tikrai nepiršome būtent to aparato, – kalbėjo O. Vepšaitė. – Tačiau jau sutarėme, kad prekę V. Narijauskas galės grąžinti – juk vadovaujamės principu, kad klientas – visada teisus. Tik galiu patikinti, kad už tokią sumą, kokią kompensuoja valstybė, labai kokybiško aparato klientas negaus niekur.





Pripranta ne visi

Vilkaviškio ligoninės konsultacinio skyriaus otorinolaringologė Olga Djakova sakė, kad pasitaiko atvejų, kai pacientai neįpranta prie klausos aparatų. Tai dažniausiai nutinka dėl psichologinių priežasčių. Visgi daugeliui klausos aparatai pagerina gyvenimo kokybę.

Klausos aparatai, kuriuos ligonių kasos apmoka iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), yra skirti klausos sutrikimų turintiems suaugusiesiems ir vaikams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu. Gydytojas specialistas nustatęs, kad pacientui klausos aparatas būtinas, atsižvelgdamas į neprigirdėjimo laipsnį nurodo, kokio tipo aparato reikia: vaikams gali būti pritaikomi 4 tipų, o suaugusiesiems – 5 tipų klausos aparatai.

Iš PSDF lėšų pagal klausos aparatų tipą vaikams ir studentams kompensuojama iki 583 eurų, suaugusiesiems – iki 378 eurų.

Priemoka už klausos aparatą gali būti taikoma tik pacientui raštu patvirtinus, kad jis yra informuotas apie galimybę gauti kompensuojamąją priemonę, bet renkasi tos pačios paskirties priemonę, kuriai pagaminti taikomos modernesnės technologijos ir naudojamos brangesnės medžiagos.

Vaikams iki 7 metų gali būti išduodami du kompensuojamieji klausos aparatai abiem ausims vieną kartą per 3 metus. Vaikams nuo 7 metų ir suaugusiesiems iki 24 metų, kurie mokosi specialiosiose, profesinėse ir aukštosiose mokyklose, gali būti išduodami du kompensuojamieji klausos aparatai abiem ausims vieną kartą per 5 metus. Suaugusiesiems kompensuojamas vienas klausos aparatas kartą per 5 metus.





Publikuota: 2022-03-31 17:10:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai