„Santaka“ / Netradicinis ugdymas – kelias į tobulėjimą / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Mokonomika 2022“.

Netradicinis ugdymas – kelias į tobulėjimą


Jeigu kas nors imtųsi vykdyti apklausą, koks žodis geriausiai nusako šių dienų visuomenės gyvenimą, pokyčiai tikrai būtų dažniausiai įvardijamų sąraše.



Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bendruomenės šiuo metu išgyvena tikrą pokyčių kaleidoskopą: keičiasi ugdymo turinys, formos, būdai, metodai, vis daugiau dėmesio skiriama mokinių kompetencijų ugdymui. Mokymasis pirmiausia turi būti prasmingas pačiam mokiniui, ne tik mokytojui. Šį procesą padaryti smagų padeda mokyklose organizuojamos netradicinio ugdymo dienos. Viena tokių dienų, kurios tema „Socialinis emocinis ugdymas šiuolaikinių aktualijų kontekste“, organizuota ir mūsų įstaigoje.

Socialinės pedagogės Daiva Šipailienė ir Virginija Aleknavičienė pakvietė 5–8 klasių mokinius pasigaminti namo maketą. Juk kiekvienas gyvas sutvėrimas turi namus. Sraigė savo namus visada nešiojasi ant nugaros, paukštis juos susikuria medžio viršūnėje, kurmio namai – giliai po žeme, o žuvies – vandenynų gelmės. Žmogus taip pat turi namus. Nesvarbu, kur mes gyvename, šilti ir jaukūs namai būna tada, kai juose apsigyvena meilė, santarvė, pasitikėjimas. Būtent todėl socialinės pedagogės pakvietė mokinius paieškoti, kas gyvena kiekvieno iš jų širdies namuose.



Vaikai pavyzdžių ieškojo savo mėgstamiausiose knygose. Išrinkę 30 atsitiktinių žodžių, įdėmiai juos skaitė ir iš labiausiai patikusių kūrė palinkėjimus sau, draugui arba mokytojui.

Šią netradicinio ugdymo dieną visi 5–10 klasių mokiniai taip pat dalyvavo „Swedbank“ inicijuotoje nuotolinėje pamokoje „Mokonomika 2022“.

Ši pamoka yra UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“ dalis. Jos tikslas – kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.

2021 m. dėl pandemijos mokiniai, jų tėvai ir mokytojai turėjo skubiai pakeisti savo darbo ir mokymosi įpročius. Kaip parodė „Swedbank“ atliktas tyrimas, mokytojams vienu didžiausių iššūkių tapo naudingo bei moksleiviams patrauklaus ugdymo turinio kūrimas.

Pernai „Mokonomika“ sulaukė net 225 tūkst. dalyvių, šiemet šis skaičius tikrai nebuvo mažesnis. Mokinių laukė pamokos tvarumo, pilietiškumo, finansinio raštingumo ir kitomis aktualiomis temomis.

Meteorologas Silvestras Dikčius atskleidė paslaptį, kuris superherojus apsaugos mūsų klimatą. „Swedbank“ Finansų rinkų tarnybos vadovas Marius Ignotas paaiškino, kas yra akcijų birža ir kaip ji veikia, ko reikia, kad galėtume sėkmingai investuoti. Tuo tarpu Justina Bagdanavičiūtė, „Swedbank“ Finansų instituto ekspertė, atskleidė, kas yra finansinis intelektas, o „NanoAvionics“ mechanikos inžinierius Tomas Narbuntas pakvietė į misiją „Kosmosas“.



Mokiniai ir mokytojai sužinojo, kaip elgtis, kad internetas nebūtų klastingas, kaip netapti šantažo virtualioje erdvėje auka. Rugilė Matusevičiūtė, aplinkosaugos aktyvistė, ekologijos ekspertė, tinklalaidės „Išpakuota“ autorė ir rašytoja, labai įtaigiai paaiškino, kokioje Žemėje gyvensime po 100 metų, kaip nešvaistyti planetos išteklių ir kaip per šimtmetį pasikeis mada. Vaikai sužinojo, kaip gyveno, ką valgė senovės lietuviai, ar su protėviais susikalbėtume lietuviškai.

Mokiniams šios pamokos paliko labai didelį įspūdį. Jie teigė, jog pateikta informacija buvo įdomi, džiaugėsi, kad iš ekspertų gavo patarimų, kaip sėkmingai ateityje susikurti finansinę gerovę. Mokinius pradžiugino ir turininga veikla pertraukų metu: dalyvavo „Prototo“ žaidime, klausėsi eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus idėjų aktyviam poilsiui ir mankštinosi kartu su Alanu Dzeranovu.

Ir mokiniai, ir mokytojai įsitikino, kad netradicinis ugdymas, kaip ir mokymasis „už mokyklos sienų“, padeda tobulėti, numatyti karjeros tikslus ir kryptingai jų siekti.



Gitana MELNYKAITĖ

Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokytoja





Publikuota: 2022-02-21 10:10:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai