„Santaka“ / Ūkininko dienoje naujienas pristatė žemės ūkio viceministrė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-02-08 09:10

Dalinkitės:  


V.Žoštautienė aiškino gausiai susirinkusiems ūkininkams apie naujojo Kaimo plėtros plano skirtumus nuo ankstesniojo.

Autorės nuotr.


Ūkininko dienoje naujienas pristatė žemės ūkio viceministrė

Kristina VAITKEVIČIENĖ


Į Vilkaviškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus organizuotą tradicinę Ūkininko dieną žadėję atvažiuoti Nacionalinės mokėjimo agentūros darbuotojai bei specialistai neatvyko. Svarbias Europos Sąjungos paramos pagal 2007–2013 metų Kaimo plėtros atnaujintą planą priemones aptarė žemės ūkio viceministrė Virginija Žoštautienė. Ji kalbėjo apie pasėlių draudimą, išmokų dėl stichinių nelaimių mokėjimą, kitus dalykus.

Ministerijos specialistė Neringa Michailovaitė paaiškino naują pieno kvotų pardavimo, nuomojimo, administravimo tvarką. Susirinkusiems kalbėjo ir rajono meras A.Bagušinskas, Seimo narys A.Ivanauskas. Ūkininkai pateikė jiems rūpimus klausimus.



Skirsis išmokų dydis

Pirmiausia V.Žoštautienė pasveikino vilkaviškiečius, užsitarnavusius „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą, paragino ir ateityje siekti geriausių rezultatų žemės ūkyje. Viceministrė plačiai aptarė skirtumus tarp 2004–2006 metų ir 2007–2013 metų Kaimo plėtros plano.

V.Žoštautienė sakė, kad siekiant efektyvesnio ir racionalesnio lėšų panaudojimo naujuoju programavimo laikotarpiu numatomos tam tikros naujovės, prevencinės priemonės. Išmoka ūkininkaujantiems mažiau palankiose vietovėse bus diferencijuojama, atsižvelgiant į produkcijos gamybą. Negaminantiems žemės ūkio produkcijos, nevykdantiems sėjomainos, o tik palaikantiems gerą pievų ir ganyklų agrarinę būklę kompensacija nuo 2007 metų bus mažinama pagrindinės tiesioginės išmokos kasmetinio padidėjimo suma. Ji turėtų būti apie 28 Lt hektarui.



2007 m. pagrindinė išmoka už pievų, ganyklų plotus bus 197 litai už hektarą. Praeitais metais ji buvo 169 Lt.

Vadinasi, kompensacija atitinkamai sudarys 232 litus hektarui didelio nepalankumo vietovėse bei 167 litus hektarui mažesnio nepalankumo vietovėse.



Išspręs regioninius skirtumus

Projekte, remiantis ekonominiais skaičiavimais, pasak ministerijos specialistų, priimtas lanksčiausias variantas: iki 150 ha plotas bus remiamas 100 proc., nuo 151 ha iki 250 ha – 85 proc., nuo 251 iki 500 ha – 70 proc. Per 501 ha bus remiama 50 procentų.

Šiais pakeitimais siekiama subalansuoto ir ekonomiškai racionalaus išmokų paskirstymo. Tikimasi, kad parama padės spręsti šalies regioninius skirtumus, susiklosčiusius dėl gamtinių, socialinių, ekonominių ir kitų veiksnių.

2004–2006 m. programavimo laikotarpiu kiekvienais metais dėl kompensacinių išmokų vidutiniškai kreipdavosi 110 tūkst. pareiškėjų. Jiems išmokėta ir numatoma išmokėti paramos suma viršija 621 mln. litų.



Pieno kvotos – aukcione

Pasak specialistės N.Michailo-vaitės, prekyba pieno kvotomis bus vykdoma centralizuotai – tris kartus per metus organizuojant pardavimo aukcioną. Jo tvarką reglamentuojančios taisyklės yra patvirtintos ir bus paskelbtos artimiausiu metu, o įsigalios nuo 2007 metų liepos mėnesio. Pirmasis aukcionas numatomas lapkričio 6 dieną.



N.Michailovaitė sakė, kad, siekiant išvengti spekuliacijos kvotomis bei norint užtikrinti teisingą jų pasiskirstymą tarp gamintojų ir stabilią pieno ūkių plėtrą, naujosiose taisyklėse yra numatyta keletas apribojimų. Gamintojas negali parduoti iš nacionalinio rezervo gautos kvotos einamaisiais metais ir dar dvejus metus nuo jos gavimo iš rezervo. Tuo atveju, jei norima parduoti individualią kvotą, iš nacionalinio rezervo gauta kvotos dalis paimama atgal į rezervą. Taip pat gamintojas negali parduoti aukcione nusipirktos kvotos ar jos dalies einamaisiais metais ir dar dvejus metus po jos įsigijimo aukcione. Žemdirbiui neleidžiama parduoti savo kvotos ar jos dalies aukcione tol, kol yra išsinuomojęs kvotą ir vienus metus po nuomos periodo pabaigos. Jei ūkininkas yra perdavęs kvotą ar jos dalį su visu ūkiu ir karvėmis šeimos nariui arba į nacionalinį rezervą, jis negali nusipirkti kvotos aukcione einamaisiais metais ir dar vienus metus po perdavimo.

Pardavus kvotą ar jos dalį aukcione, einamaisiais ir dar dvejus metus jame nebus galima nusipirkti kvotos. Išnuomojus kvotą, nuomos periodo metu ir vienus metus po jo pabaigos negalima nusipirkti kvotos aukcione.



Nuomai – taip pat apribojimai

Dėl kvotos nuomos tarpusavyje turės tartis patys gamintojai. Tie, kurie norės dalyvauti nuomos sandoryje, užpildyti nustatytos formos paraišką galės atvykę į Savivaldybę. Šios paraiškos bus priimamos nuo 2007 m. balandžio 1 d. iki sausio 31 d.



Nesvarbu, kada kvotos nuomos sandoris bus įregistruotas, jis galios visiems einamiesiems arba ateinantiems kvotos metams.

Specialistės teigimu, nuomos sandoris negalės būti nutrauktas viduryje kvotos metų, nes tai yra teisė parduoti pieną tam tikrais kvotos metais.

Nuomai, kaip ir prekybai, taip pat bus keletas apribojimų. Žemdirbiui bus negalima išnuomoti kvotos dalies kitiems gamintojams tais kvotos metais, kuriais yra pats išsinuomojęs kvotą, ir vienus metus nuo jų pabaigos bei išnuomoti turimos kvotos ar jos dalies einamuosius ir dar vienus metus nuo kvotos gavimo iš rezervo.

Jei ūkininkas buvo perdavęs kvotą ar jos dalį su visu ūkiu, karvėmis šeimos nariui arba į nacionalinį rezervą, jis negalės išsinuomoti kvotos dvejus metus.

Taip pat išsinuomojęs kvotą žemdirbys negalės dalyvauti Kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonėje „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“ kaip ūkio perleidėjas.



Kaltino valdžią

Daug klausimų buvo aptarta Ūkininko dienoje. Kilo ir nemalonus incidentas su Gudelių kaimo ūkininku Petru Tumeliu, kuris, užuot kreipęsis rūpimu klausimu, piktai ir nerišliai kaltino rajono valdžią jį nuskriaudus.

Nuraminus įsikarščiavusį teisybės ieškotoją net ir po renginio ūkininkai dar ilgai diskutavo su viceministre asmeniniais klausimais.





Publikuota: 2007-02-08 09:10:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai