„Santaka“ / Internetu pacientų neregistruoja dėl gydytojų darbo grafiko

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2019-02-04 16:31

Dalinkitės:  


Pas daugelį šeimos gydytojų rezervuoti vietą internetu galima dar tai pačiai ar ateinančiai savaitei.

Internetu pacientų neregistruoja dėl gydytojų darbo grafiko

Eglė KVIESULAITIENĖ


Tvarką gydymo įstaigoje vilkaviškietė pavadino „sovietmečiu“. Moteris įsitikinusi, kad eilės registratūroje ir talonėliai – atgyvena, o pacientai pas visus gydytojus turėtų registruotis telefonu ar elektroniniu būdu.



Nėra galimybės

Redakcijai laišką atsiuntusi vilkaviškietė, nenorėjusi viešinti savo pavardės, pyko dėl esamos tvarkos Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC).

– Vilkaviškio poliklinika skelbiasi, kad talonėlius konsultuotis pas jų įstaigos gydytojus galima rezervuoti internetu per sistemą „sergu.lt“. Tačiau elektroniniu būdu registruotis galima tikrai ne pas visus gydytojus, – piktinosi moteris. – Pavyzdžiui, pas gydytoją Danguolę Almonaitienę užsiregistruoti internetu nėra galimybių.

Anot laišką į redakciją parašiusios vilkaviškietės, atvykus į polikliniką registruotis pas gydytojus galima tik penktadieniais, nuo 7.30 iki 8 val. Be to, atstovėjęs ilgoje eilėje gausi talonėlį, su kuriuo pas gydytoją galėsi apsilankyti tik po mėnesio.

– Tokia tvarka yra seniai atgyvenusi, – piktinosi vilkaviškietė. – Taip būdavo tik sovietmečiu.

Skaitytoja laiške redakcijai dėstė, jog pati jau daug metų nesinaudoja Vilkaviškio poliklinikos paslaugomis, nes yra prisiregistravusi vienoje privačioje Marijampolės klinikoje, kurioje be jokių sunkumų gauna talonėlį pas gydytoją. Tačiau taip atsitiko, kad laiško autorės šeimos narys patyrė traumą ir šiuo metu negali vaikščioti. Artimieji taip pat negali nuvykti į polikliniką, nes dirba. O nueiti paimti talonėlį ligoniui būtina.



– Paskambinusi į registratūrą išgirdau, jog talonus duoda tik nustatytu laiku ir tik atvykus pasiimti į polikliniką. Sutinku, įstaigai galbūt sudėtinga administruoti internetinę registraciją, bet kodėl talonėlių negalima rezervuoti telefonu? – klausė vilkaviškietė ir sakė, kad jai būtų įdomu sužinoti pačios įstaigos vadovės D. Almonaitienės nuomonę apie tokią atgyvenusią tvarką poliklinikoje.



Internetu – ne pas visus

Su laišku supažindinta Vilkaviškio PSPC vadovė D. Almonaitienė labai stebėjosi mestais kaltinimais, kurie, jos nuomone, visiškai neatitinka tikrovės. Poliklinikos vyr. gydytoja netgi įtarė, jog kažkas tokiu būdu galbūt mėgina nukreipti pacientus į kitą gydymo įstaigą, mat niekam ne paslaptis, kad sveikatos priežiūros įstaigos konkuruoja dėl pacientų. Kaip žinia, nuo jų skaičiaus priklauso iš ligonių kasų gaunamos lėšos.

– Poliklinikos registratūra pacientus registruoja kiekvieną darbo dieną, nuo 7 iki 17 val., ir šeštadieniais, nuo 8 iki 13 val., – aiškino PSPC vadovė, – ir tai daro tiek tiesiogiai, tiek telefonu. Tad tikrai nesunku prisitaikyti ir užeiti ar paskambinti į registratūrą. Be to, pas du terapeutus, penkis šeimos gydytojus, pediatrę, chirurgą ir dvi ginekologes galima registruotis internetu per portalą „sergu.lt“. Jokių sunkumų nei internetu, nei telefonu besiregistruojantys pacientai gydytojams nesudaro.



Tiesa, pas tuos gydytojus, kurių darbo grafikas nuolat kinta, internetu neregistruojama, kad nekiltų papildomų trukdžių. Tarp šių nuolatinio grafiko neturinčių medikų patenka ir pati įstaigos vadovė.

– Kadangi dirbu ne tik gydytoja, bet ir administracinį darbą, grafikas nuolat keičiasi, – aiškino D. Almonaitienė. – Atsiranda skubių, neatidėliotinų reikalų, kuriuos privalau išspręsti, todėl pacientų priėmimą tenka nukelti kitai valandai. Dėl to internetu mano pacientai prisiregistruoti negali.



Paskambinti gydytojui

Gydytoja prisipažino turinti daugiau nei du tūkstančius pas ją prisirašiusių pacientų, todėl tenka didelis darbo krūvis, susidaro eilės ir talonėlių tai pačiai ar kitai dienai tikrai nelieka. Todėl vizito tenka palaukti ir savaitę.

Jei vietų pas norimą gydytoją tai savaitei nebėra, tuomet reikia laukti penktadienio. Būtent tą dieną į registratūrą suplaukia informacija, kada gydytojai galės priimti pacientus per artimiausias dvi savaites.

Vis dėlto pacientai, kuriems reikalinga skubi pagalba, priimami tą pačią dieną ir jiems tikrai nereikia laukti, kol gaus talonėlį. Tačiau nereikėtų piktnaudžiauti ir norėti pas gydytoją patekti be eilės, jei reikia tik išsirašyti kompensuojamuosius vaistus. Kad medikamentai baigiasi, pacientas turėtų pastebėti iš anksto ir laiku užsiregistruoti pas šeimos gydytoją.



D. Almonaitienė patikino, jog taikoma ir nuotolinė paslauga. Lėtinėmis ligomis sergantiems ir vaistų norintiems išsirašyti pacientams nereikia kaskart registruotis pas gydytoją: pakanka pranešti, kad laikas pratęsti receptą. Pacientas tiesiog turėtų paskambinti šeimos gydytojui ar į registratūrą ir elektroninis receptas bus pratęstas.



Talonėlio nereikia

PSPC vadovė patikino, jog registratūroje išduotas talonėlis nėra svarbus dokumentas, be kurio nepatektum pas gydytoją. Jis išduodamas tik tam, kad pacientui primintų, kurią dieną ir valandą reikia ateiti.

Tad jei pacientas užsiregistruos telefonu, ateiti pasiimti talonėlio tikrai nebūtina, nes kortelė su ligos istorija tikrai bus nunešta pas gydytoją.

Jeigu pacientai registruojasi internetu, talonėlio apskritai niekas nerašo, nes priminimą apie dieną ir valandą, kada reikia eiti pas gydytoją, pacientas gauna telefono žinute.

Tam, kad įsitikintume, ar lengva prisiregistruoti pas poliklinikos gydytojus, pabandėme tai padaryti ir mes. Interneto portalas „sergu.lt“ skelbė, jog ateinančiai savaitei vietų visiškai nebebuvo tik pas vieną poliklinikos šeimos gydytoją. Kiti galėjo priimti nuo 1 iki 26 pacientų, o pas kai kuriuos buvo galima patekti jau rytojaus dieną.

Telefonu registratorė taip pat patvirtino, kad ne pas visus gydytojus galima patekti artimiausiomis dienomis, ir pasiūlė paskambinti savaitės pabaigoje. Pasiteiravusi, ar liga ūmi, registratorė patikino, jog tokius ligonius gydytojai priima be išankstinės registracijos.





Publikuota: 2019-02-04 16:31:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai