„Santaka“ / Visiems eismo dalyviams prasideda pats sudėtingiausias metas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-11-08 16:44

Dalinkitės:  


Rudeniška dargana blogina matomumą, o tai gali tapti avarijos priežastimi.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Visiems eismo dalyviams prasideda pats sudėtingiausias metas

Eglė KVIESULAITIENĖ


Šiemet ilgai lepinęs gražus oras palankus buvo ir eismo dalyviams. Vis dėlto reikia pripažinti, kad jau prasideda pats nesaugiausias periodas kelyje, mat vis trumpėja šviesus paros laikas, matomumą prastina lietus, o šaltis žada slidumas.



Saugus greitis

Eismo įvykių statistika teigia, kad daugiausiai avarijų įvyksta vėlyvą rudenį. Jose nukenčia tiek pėstieji, tiek dviratininkai, tiek motorinių transporto priemonių vairuotojai ir keleiviai. Tad akivaizdu, kad šiuo metų laiku kelyje reikia elgtis atsargiau.

Už eismo saugumą rajono keliuose atsakingas policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresnysis tyrėjas Algirdas Blažys tvirtina, kad skaudžią eismo statistiką lemia nesaugus greitis. O rudenį, kai matomumas prastas, kelio danga slidi, vairuotojas turi pats nuspręsti, kokiu greičiu važiuoti saugiausia. Ir visai nesvarbu, kad kelio ženklas ar eismo taisyklės tam tikroje atkarpoje leidžia didesnį greitį.

Ar vėlyvą rudenį bei žiemą važinėsite saugiai, priklauso ir nuo to, ar pakankamai pasirūpinote savo automobiliu – geromis padangomis, tvarkingais žibintais ir kt.



Stabdys efektyviau

Nuo rytojaus eismo taisyklės draudžia važinėti vasarinėmis padangomis, tad tikėtina, kad dauguma vairuotojų jau suskubo jas pasikeisti. A. Blažys priminė, jog padangos turi būti ne tik žieminės ar universalios, bet ir kokybiškos. Žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis nei 3 mm.



Vis dėlto tai – kraštutinė riba. Važinėsite saugiau, jei protektorius bus gilesnis, mat nuo to priklauso stabdymo kelias. Ekspertai pateikė išvadas, kad važiuojant 50 km/h greičiu automobilio stabdymo kelias tęsis 31 m, jei padangų protektoriaus gylis bus 8 mm. Jeigu protektoriaus gylis 4 mm, mašina sustos tik už 45 metrų.

Nors persukus laikrodžius šviesūs rytai tapo ilgesni, tačiau iš darbo daugelis žmonių grįžta jau sutemus. Matomumą rudenį prastina lietus bei šlapdriba, todėl vertėtų didesnį dėmesį skirti automobilio žibintams, langų stiklams bei valytuvams.



Trukdo drėgmė

Vairuotojai dažnai mano, kad vasarinis ir žieminis langų plovimo skysčiai skiriasi tik tuo, kad pastarasis neužšąla. Reikėtų žinoti, jog cheminė vasarai skirto skysčio sudėtis subalansuota vabzdžiams ir panašiems nešvarumams nuvalyti, o žieminio – purvui ir ledui tirpdyti. Todėl net ir esant teigiamai temperatūrai vėlyvą rudenį vasarinis langų plovimo skystis veikia ne taip efektyviai kaip žieminis.

Gerai nuvalytas stiklas užtikrina matomumą blogomis oro sąlygomis, todėl labai svarbu pasirūpinti geromis valytuvų šluotelėmis. Jų kokybiškas darbas rudenį daug svarbesnis nei kitu metų laiku.

Būtina pasirūpinti, kad automobilio langai būtų švarūs ne tik išorėje, bet ir viduje. Aprasojusio stiklo jokiu būdu negalima valyti ranka, nes žmogaus kūno riebalai dar labiau apvels langą.



Vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį, kad drėgmė lengvai kaupiasi ir medžiaginiuose kilimėliuose, o tai gali tapti langų rasojimo priežastimi. Tad atėjus drėgnajam metų periodui medžiaginius kilimėlius vertėtų pakeisti guminiais. Taip pat reikėtų patikrinti salono oro filtrą, ar jis neužterštas, mat teršalai gali trukdyti gerai cirkuliacijai.

Geras matomumas ypač priklauso nuo žibintų kokybės ir švaros. Ant žibintų stiklų susikaupęs purvas pastebimai sumažina šviesos sklaidą, tad po kiekvienos kelionės juos vertėtų švariai nuvalyti.



Kyla rizika

Svarbu, kad žibintai ne tik tvarkingai veiktų, bet ir būtų teisingai naudojami. Kadangi automobilių gamintojai pasirūpina, jog dienos šviesos žibintai užsidega vos užvedus variklį, kai kurie vairuotojai tiesiog atpranta naudotis šviesos prietaisais. Tamsoje arba lyjant reikia įsijungti ne tik dienos šviesos, bet ir artimųjų šviesų žibintus, kad jie degtų ne tik transporto priemonės priekyje, bet ir gale.

Turbūt kiekvienam teko patekti į situaciją, kai priešpriešiais atvažiuojančio automobilio vairuotojas važiuoja su įjungtomis tolimosiomis žibintų šviesomis ir pamiršta jas perjungti į artimąsias. Akinamas vairuotojas, norėdamas įspėti, taip pat įjungia tolimąsias šviesas.



A. Blažys įspėja, jog tokie veiksmai draudžiami, nes kyla eismo įvykio rizika. Akinamas vairuotojas privalo įjungti avarinę šviesos signalizaciją ir neįvažiuodamas į kitą eismo juostą sulėtinti greitį.

Pareigūnas sakė, kad vairuotojai, ypač jaunimas, mėgsta ne pagal paskirtį naudoti rūko žibintus ir taip akina kitus vairuotojus. Rūko žibintus galima naudoti tik esant blogam matomumui arba kai nešviečia priekinis kairysis žibintas.



Svarbu matyti

Tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui tinkamai apšviestuose keliuose tolimosios žibintų šviesos turi būti perjungtos į artimąsias. Taip pat jas privaloma perjungti iki priešpriešiais atvažiuojančios transporto priemonės likus ne mažiau kaip 150 m.

Reikia nepamiršti, kad tolimosios šviesos gali akinti ne tik priešinga kryptimi važiuojančių automobilių vairuotojus. Iš paskos važiuojančio automobilio šviesos gali akinti priekyje važiuojančio automobilio vairuotoją per vidinį ar išorinius veidrodėlius. Tad važiuojant iš paskos žibintų šviesas privaloma perjungti į artimąsias.

Pėstiesiems ir dviratininkams bei važnyčiotojams vertėtų prisiminti, kad jiems tamsusis metų laikas kelia itin daug pavojų. Todėl jiems būtina pasirūpinti tuo, jog kelyje būtų kuo greičiau pastebimi. Matomumą geriausiai užtikrina atšvaitai bei drabužiai su šviesą atspindinčiais elementais, todėl tamsiuoju metų laiku prieš išeinant iš namų būtina pasiimti atšvaitą.





Publikuota: 2018-11-08 16:44:20

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai