„Santaka“ / Įsijungiantiems į kokybės sistemas – galimybė kreiptis paramos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-09-24 17:41

Dalinkitės:  


Iš Airijos grįžęs vilnietis ryžosi kaime laikyti bites.

Jurgitos ULKIENĖS nuotr.


Įsijungiantiems į kokybės sistemas – galimybė kreiptis paramos


Šiais laikais ne tik europiečiai, bet ir lietuviai tampa vis sąmoningesni ir puoselėja bei tausoja ne tik savo sveikatą, bet ir aplinką. Būtent todėl vis populiarėja ekologiška ir kokybiška produkcija, užauginta ekologiniuose ūkiuose ar tiesiog pagaminta laikantis griežtų kokybės reikalavimų.

Tokie žemės ūkio produktai išauginti rūpinantis aplinka, nenaudojant cheminių trąšų ir sintetinių pesticidų, o ekologiniuose ūkiuose dirbantys žmonės nėra veikiami chemikalų. Dėl didėjančios tokių produktų paklausos vis daugiau šalies žemdirbių apsisprendžia ūkininkauti ekologiškai.



Ekologiškiems ūkiams – parama

VšĮ „Ekoagros“ duomenimis, ekologiškai ūkininkauti pageidaujančių ūkininkų laukuose daugiausia auginami kviečiai, avižos, žirniai, grikiai. Ūkio subjektų, pageidaujančių sertifikuoti pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą gaminamų produktų (NKP) gamybą, žemės plotuose vyrauja bulvės, pupelės, morkos, burokėliai, obelų sodai, juodųjų serbentų uogynai.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), skatindama žemės ūkio produkcijos ir maisto gamintojus tiekti, o vartotojus – vartoti kokybės ženklais paženklintą produkciją, jos gamintojams pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonę „Žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemos“ teikia paramą. Pareiškėjai, dalyvaujantys ekologiškų produktų kokybės arba ES pripažintų produktų kokybės sistemose, paraiškas paramai gauti gali teikti iki spalio 31 d. Tai antrasis paraiškų priėmimo 2018 m. etapas, kuriam skirta 214 778 Eur paramos lėšų.



O parama dalyvaujantiems NKP kokybės sistemoje teikiama tik tiems, kurie paraiškas pateikė iki 2018 m.

Priemonė finansuojama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.



Kompensuojamas ir etikečių kūrimas

Ūkiams, vykdantiems veiklą pagal priemonę „Žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemos“, parama teikiama ne ilgiau kaip penkerius metus. Parama ekologiškų produktų gamybos sistemos dalyviams siekia iki 2998 eurų, ES pripažintų produktų gamybos sistemų dalyviams – 2 776 eurų, NKP gamybos sistemos dalyviams – 2895 eurų per metus.

Paramos lėšomis, priklausomai nuo pasirinktos veiklos srities, ūkininkams gali būti finansuojamos sertifikavimo, kontrolės, apmokėjimo už tyrimus, numatytus kokybiškų žemės ūkio produktų specifikacijose, išlaidos. Taip pat iš dalies kompensuojamos kanceliarinių prekių, smulkios biuro bei kompiuterinės įrangos įsigijimo, kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų etiketės ir (ar) prekinės pakuotės dizaino sukūrimo, reklaminio stendo, reklaminių juostų, lipdukų dizaino sukūrimo ir įsigijimo bei kitos išlaidos. Kompensuojamas ir metinis įnašas už dalyvavimą remiamoje kokybės sistemoje.



Kokybiškus produktus perka noriau



Tokia parama pasinaudojo ir pagal NKP kokybės sistemą sertifikuotus bičių produktus gaminantis ūkininkas Genadijus Sidorovičius, įsikūręs Molėtų rajono Mintaučių kaime. Jo kokybiškų gaminių krepšelyje – medus, bičių duona ir pikis. Devyniasdešimt bičių šeimų prižiūrintis bitininkas pasakojo, jog su šeima sėkmingai buvo įsikūręs Airijoje, bet, paskatintas žmonos brolio, kuris jau laikė bites, ir įkvėptas internetinių bites auginti mokančių filmukų, ryžosi grįžti į Lietuvą ir imtis ūkininkavimo.

Jau šešerius metus savo verslą Lietuvoje plečiantis vyras juokėsi, kad iš pradžių, sugėlus bitei, ištindavo kaip terminatorius, bet ilgainiui prisipratino prie bičių įgėlimų – specialiai leisdavosi jų sugeliamas, kad organizmas priprastų prie nuodų. Entuziazmu degantis Genadijus laiko bent kelių veislių bites ir noriai išmėgina naujoves – savo produktus kaip dalyviams įteikiamus prizus tiekia žaidimui „Protų kovos“. Jis mėgino tiekti ir vadinamuosius kokteilius – medų, sumaišytą su šaltyje džiovintais vaisiais, uogomis ar žolelėmis. Deja, kol kas šio graibstyte graibstomo produkto gamybą teko sustabdyti, nes neturi tam tinkamų gamybinių patalpų.

Bitininkas džiaugėsi, kad KPP priemonės „Žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemos“ parama ypač reikšminga kokybiškus produktus pradedantiems gaminti ūkininkams. Jo ūkiui labai svari pagalba buvo iš paramos lėšų įsigyti stiklainiai medui pilstyti. Savo produktus Genadijus realizuoja per pažįstamus, turi dvi vietas Kalvarijų turguje, taip pat retkarčiais prekiauja mugėse. Pasak Genadijaus, kokybiškų produktų, kad ir šiek tiek brangesnių, pirkėjai įsigyja mielai, nes žino, kad perka gerą ir sveiką produktą. Kaip prisipažino ūkininkas, parama ūkiui labai pravertė ir įsigyti kanceliarinių prekių, taip pat lipdukų, kuriais žymimi ūkio gaminiai.





Užsk. 3044





Publikuota: 2018-09-24 17:41:24

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ūkininkai nesusitaria su saulės jėgainę statančia įmone
* Šiandien prasideda išankstinis balsavimas
* Rajono etikos sargai saviems politikams galvų nekapoja
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai